Whatsapp Dondurma Ve Geri Getirme Nasıl Yapılır?


67
639 Paylaşım, 67 points

Birçok Whatsapp kullanıcısı sahip oldukları hesabı tamamen silmek yerine hesabı dondurma işlemini tercih etmektedir. Bunun başlıca nedeni verilerin kaybedilmek istenmemesidir. Ancak Whatsapp üzerinden dondurma işleminin yapılıp yapılmadığı hala tam olarak bilinmemektedir. Bu yazımızda Whatsapp dondurma ve geri getirme işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Whatsapp Dondurma Nedir?

Whatsapp kullanmayı artık tercih etmeyen bir kullanıcı, içerisindeki bilgileri kaybetmemek adına hesabı kapatmak yerine dondurmayı tercih etmektedir. Ancak Whatsapp üzerinden hesap dondurma özelliği ne yazık ki kullanılmamaktadır. Kullanıcılardan yoğun talep gelmesine rağmen geliştiriciler bu konu hakkında herhangi bir adım atmamıştır.Whatsapp Hesap Dondurma İşlemi Yerine Ne Yapılabilir?

Whatsapp hesabını dondurma şansı olmayan kullanıcılar, sahip oldukları verileri kaybetmemek için hesabı tamamen kaldırmaya yanaşmazlar. Böyle bir durumda yapılabilecek başka bir işlem daha bulunmaktadır. Bu da uygulamayı cihazdan tamamen kaldırmaktır.

Uygulamayı Cihazdan Kaldırırsak Ne Olur?

Whatsapp uygulamasını bir süre kullanmayacak olan kişi, hesabını donduramadığı için tamamen telefonundan kaldırmayı tercih edebilmektedir. Telefondan tamamen kaldırılan bir uygulama içerisindeki bilgiler aynı şekilde muhafaza edilebilir. Ancak uygulama yüklü olmadığı için kişiye herhangi bir bildirim gitmeyecektir.

Whatsapp Geri Getirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp kullanıcıları hesaplarını dondurarak koruma altına alabilecektir. Bunun yanı sıra hesabın içerisindeki bilgilerin yanlışlıkla silinmesi ya da silinmesinden sonra yaşanan pişmanlık nedeni ile geri yükleme işlemi yapılabilmektedir.

Whatsapp üzerinden mesajları geri yüklemek için Google Drive ya da yerel bir yedekleme üzerinden bilgilerin yedeklenmiş olması gerekmektedir. Yedeklemenin aktif hale getirilmesinin ardından her gün saat 02:00 olduğu zaman otomatik olarak yedekleme işlemi gerçekleştirilecektir.

Google Drive Üzerinden Yedekleme Nasıl Yapılır?

Yedekleme yapılması, bilgilerin silinmesi halinde tekrar geri getirilmesi için oldukça önemlidir. Yedekleme için en fazla tercih edilen uygulamalardan birisi Google Drive olarak bilinmektedir. Google Drive üzerinden yedekleme yapmak için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Whatsapp açılır
  • Ayarlara girilir
  • Sohbetler üzerinden sohbet yedeği seçilir
  • Yedekleme işlemine başlamak için ‘Hemen Yedekle’ seçeneğine basılır
  • Google Drive üzerinden ne sıklıkta yedekleme yapılmak istediği tercih edilir
  • Ekli olan Google hesabı seçilir
  • Hesap yok ise yeni bir hesap oluşturulur
  • Hesap seçiminin ardından yedekleme işlemi gerçekleştirilir

Whatsapp Geri Getirme işlemi için kullanılacak diğer bir yol ise Whatsapp uygulamasının tamamen kaldırılması ve ardından tekrar yüklenmesidir. Bu işlemin sonucunda Whatsapp’ ın yeniden yüklenmesi için kullanıcıdan yükleme işlemi seçimi yapması istenir. Kullanıcı bilgileri geri yüklemek isterse, silinmiş olan tüm bilgiler yapılmış yedekleme zamanına göre geri getirilebilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
639 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
80
Şaşkın
Başarısız Başarısız
50
Başarısız
Komik Komik
32
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
82
Helal Olsun!
lol lol
119
lol
Aşk Aşk
116
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
76
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
42
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir