Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Nasıl Mesajları Okunur ve Cevap Yazılır?


87
854 Paylaşım, 87 points

WhatsApp kullanıcıları kendilerine gönderilen mesajları istedikleri zaman çevrimiçi olmadan da okuma şansına sahiptirler. Çevrim içi olmadan da gönderilen mesajları okumak ve cevap yazmak mümkündür. Bu yazımızda Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Nasıl Mesajları Okunur ve Cevap Yazılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

WhatsApp kullanırken karşıdan gelen mesajları görüntülemek durumunda mesajı atan kişiye okundu iletisi gitmektedir. Ancak bazı durumlarda WhatsApp kullanıcıları kendilerine gelen mesajları çevrim içi olmadan okumak ve gerekirse cevap yazmak isteyebilmektedir.WHATSAPP ÇEVRİMİÇİ OLMADAN NASIL MESAJLARI OKUNUR VE CEVAP YAZILIR?

WhatsApp kullanırken bazı kişilerin çevrim içi olduğunu görmesini istemeyen birçok kullanıcı, bu özelliği iptal ederek mesajları nasıl okuyacağını merak etmektedir. Bununla birlikte uzun uzun sohbet etmeye zamanı olmayan kullanıcılar da gönderilen mesajları çevrim içi olmadan kısaca cevaplamak isteyebilmektedir.

Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Nasıl Mesajları Okumak ve bu mesajlara cevap vermek için birden fazla yöntem kullanmak mümkündür. Kullanıcılar bu yöntemlerden istediklerini kullanarak gelen mesajları çevrim içi olmadan okuma ve cevaplama şansına sahip olacaklardır.

Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Nasıl Mesajları Okunur ve Cevap Yazılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Mesajları Okumak ve Cevaplamak Birinci Yöntem:

 • Birinci Adım

WhatsApp uygulamasını Android Nougat ve üzeri işletim sistemi ile kullanan kullanıcılar için WhatsApp uygulamasının bildirim menüsünden ayar yapmak gerekir.

 • İkinci Adım

WhatsApp bildirimleri açılır pencereden görme şeklinde ayar yapılır.

 • Üçüncü Adım

Ayarlamanın ardından WhatsApp üzerinden gelen tüm mesajlar telefonun ana ekranının üst kısmında bildirim şeklinde görüntülenecektir.

 • Dördüncü Adım

Bildirimi aşağı doğru kaydırdıktan sonra altında yer alan “Yanıtla” butonuna basarak açılacak bölüme mesajı yazarak yollamak mümkündür. Böylece kullanıcı çevrim içi olmadan mesajı görüntülemiş ve cevaplamış olacaktır.

Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Mesajları Okumak ve Cevaplamak İkinci Yöntem:

 • Birinci Adım

Telefonun wi fi ya da hücresel veri bağlantısı kapatılır. İnternet bağlantısı kapatıldığı için WhatsApp uygulaması açılsa bile kişi çevrim içi görülmeyecektir.

 • İkinci Adım

WhatsApp sohbetlere girilir ve mesaj gönderilecek kişinin mesajı okunarak cevap yazılır ve gönderilir. Bu işlem sonucunda telefon internete bağlı olmadığı için mesajın yanında saat işareti belirecektir.

 • Üçüncü Adım

Mesaj yazılıp gönderildikten sonra WhatsApp kapatılır.

 • Dördüncü Adım

Wifi ya da hücresel veri yeniden açılır ve telefon internete bağlanır. Bağlantının kurulması sonrasında WhatsApp uygulaması üzerinden yazılmış olan mesaj hiç çevrim içi olmadan okunmuş ve cevaplanmış olacaktır.

Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Mesajları Okumak ve Cevaplamak Üçüncü Yöntem:

 • Birinci Adım

WhatsApp uygulaması açılır ve sağ üstte yer alan menüden ayarlar kısmına girilir

 • İkinci Adım

Ayarlar menüsünden gizlilik yazan sekmeye tıklanır.

 • Üçüncü Adım

Sekmenin en üst kısmında yer alan “Son görülme ve çevrim içi bilgisi” seçeneğine tıklanır ve buradan “Son görülme bilgisini kimler görebilir” seçeneği Hiç kimse, “Çevrim içi olduğunu kimler görebilir” bölümü ise Son görülme bilgisi ile aynı olacak şekilde ayarlanır.

 • Dördüncü Adım

Ayarlamanın ardından WhatsApp uygulamasından çıkılır. Bu ayarlama sürekli olarak çevrim içi olma durumunun gizlenmesi anlamına gelmektedir. Kişi ayarını değiştirdikten sonra WhatsApp uygulamasına girse bile asla çevrim içi olarak görülmeyecektir. Böylece çevrim içi olmadan tüm mesajları okumak ve cevaplamak mümkün olacaktır.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

87
854 Paylaşım, 87 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir