Whatsapp Çevrimiçi Gizleme Nasıl Yapılır?


56
589 Paylaşım, 56 points

Whatsapp üzerinden yapılan konuşmalarda bazen kişiler çevrim içi olarak görünmek istemezler. Whatsapp üzerinden çevrim içi olunduğunun gizlenmesinin yolları bulunmaktadır. Bu yazımızda, Whatsapp çevrimiçi gizleme özelliğinin nasıl kullanılabileceğini detaylı olarak anlatacağız.

Whatsapp kullanıcıları bazen gelen mesajları okumak ama bunu karşı tarafın görmemesini isterler. Böyle durumlarda ne yapılması gerektiği çok fazla kullanıcı tarafından bilinmemektedir. Whatsapp üzerinden çevrim dışı görünmenin birden fazla nedeni olabilir.

Whatsapp Çevrim Dışı Olma Özelliği Nedir?Whatsapp tarafından kullanıcılarına sunulmuş özelliklerden birisi de çevrim dışı olma özelliğidir. Özellikle kişinin çevrim içi olduğunu gizlemek istemesi durumlarında çok işe yarayan bu özellik, tüm Whatsapp kullanıcıları tarafından kullanılabilmektedir.

Whatsapp çevrim dışı özelliği sayesinde uygulama kullananlar kişinin çevrim içi olup olmadığını ve en son ne zaman görüldüğünü bilmeyecektir. Bu bilgilerini gizli tutmak isteyenler için oldukça kullanışlı bir özellik olarak gösterilebilir.

Whatsapp Çevrimiçi Gizleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp kullanıcıları sadece birkaç işlemle kendilerini çevrim dışıymış gibi gösterebilirler. Çevrim içi gizleme özelliği, birkaç kişiye özel ya da tüm listedekiler için yapılabilmektedir. Whatsapp çevrim içi gizleme için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Whatsapp üzerinden ayarlar kısmına girilir
  • Gizlilik bölümü açılır
  • Gizlilik içerisinde yer alan durum seçenekleri peş peşe takip edilir
  • Kullanıcının önüne son olarak 3 farklı seçeneğin olduğu sayfa çıkar
  • Kullanıcıya sunulan seçenekler kişilerim, şunlar hariç kişilerimle paylaş ve sadece şu kişilerle paylaş olacaktır.
  • Kullanıcı istediği seçeneği belirler. Seçim sonrasında yapılan tercihe göre çevrim içi gizlenecek kişiler artık çevrim dışı görecektir.

Çevrim İçi Gizleme Seçenekleri Nelerdir?

Çevrim içi gizleme seçenekleri şu şekilde sıralanır;

  • Kişilerime çevrim içi gizleme
  • Şunlar hariç kişilerimle paylaş çevrim içi gizleme
  • Sadece şu kişilerle paylaş çevrim içi gizleme

Kişilerim Çevrim İçi Gizleme

Bu seçenek aktif edildiği zaman çevrim içi olunma durumu herkes tarafından görülebilmektedir. Whatsapp listesinde bulunan kişiler bu seçenekle ne zaman çevrim içi olunduğunu ve son görülme saatini görebilmektedir.

Şunlar Hariç Kişilerimle Paylaş Çevrim İçi Gizleme

Bu seçenek aktif edildiği zaman sadece listeye eklenmiş olan kişileri çevrim içi durumunu görecektir. Listeye eklenmemiş olan tüm listedekiler kişiyi çevrim dışı olarak görecektir. Bu kişiler, son görülme saatini de göremezler.

Sadece Şu Kişilerle Paylaş Çevrim İçi Gizleme

Bu seçenek aktif hale getirildiği zaman sadece belirli kişiler çevrim içi olma durumunu görecektir. Bu seçeneğin en büyük özelliği, kişinin tüm listesinde çevrim dışı görünmesini sağlamasıdır. Sadece şu kişilerle paylaş sekmesi açıldığında kimsenin seçilmemesi durumunda kişi tüm listesine çevrim dışı görünecektir.

Whatsapp Çevrim İçi Görünmeden Mesajlar Nasıl Okunur?

Whatsapp kullanıcısının çevrim içi gizleme özelliğini kullanmadan ama çevrim içi de görünmeden mesajları okuması da mümkündür. Çevrim içi gizleme özelliği ile sürekli uğraşmak istemeyenler, son görülmeleri önemli değilse sadece mesaj okumak için başka bir yol deneyebilirler.

Whatsapp üzerinden çevrim içi görünmeden mesaj okumanın en kolay yolu, uygulamanın yüklü olduğu telefonu uçak moduna almaktır. Uçak moduna alınan bir telefonda Whatsapp uygulamasının açılması durumunda kişi çevrim içi görünmez.

Uçak modundaki telefondan Whatsapp’a giriş yapan kişi, istediği mesajı okuyabilecektir. Bu mesajın okunma bilgisi asla karşı tarafa gitmez ve kişi çevrim içi görünmez. Mesajın okunmasının ardından Whatsapp uygulaması kapatıldıktan sonra telefon uçak modundan alınmalıdır. Böylelikle telefondan uygulamaya girerek mesajın okunduğundan ve çevrim içi olunduğundan kimsenin haber olmaz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

56
589 Paylaşım, 56 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
107
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
53
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
101
Helal Olsun!
lol lol
14
lol
Aşk Aşk
127
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
103
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
62
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir