Whatsapp Binlerce Kullanıcısına Dava Açacak! Whatsapp’ ta Kurallar Değişti


94
948 Paylaşım, 94 points

Anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, oldukça önemli bir karara imza attı. Yaptığı güncellemeler ve yeni özellikleri ile sürekli adından söz ettirmeyi başaran Whatsapp, bu sefer aldığı bir karar ile kullanıcılarını şaşkına çevirdi. Anlık mesajlaşma devi, binlerce kullanıcısına dava açmaya hazırlanıyor.  Bu yazımızda Whatsapp’ın kullanıcılarına dava açma nedeni hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp, uzun zamandır akıllı telefon kullanıcılarının en önemli uygulamaları arasında yer alıyor. Anlık mesajlaşma dendiği zaman ilk akla gelen uygulama olan Whatsapp, milyarlarca kişi tarafından kesintisiz kullanılıyor. Büyük ilgi görmeye devam eden bu uygulama, yayınladığı güncellemeler ve yeni özellikleri ile de ses getirmeyi her seferinde başarıyor.WHATSAPP UYGULAMASININ ALDIĞI YENİ KARAR NE?

Whatsapp, sürekli olarak kullanıcılarının taleplerini ve şikayetlerini göz önünde bulundurarak sürekli yenilikler yapmaya çalışıyor. Özellikle eksik yanlarını ön planda tutan uygulama, geliştiriciler sayesinde kendisini güncelleyerek tüm olumsuz yönlerinden bir bir kurtuluyor. Bunun yanı sıra kullanıcıların görmeyi çok istedikleri özellikler üzerinde de aralıksız olarak çalışan geliştiriciler, Whatsapp üzerinden yayınlanan her güncellemede yeni bir özelliği kullanıma sunuyor.

Ancak Whatsapp cephesinden son gelen haber, kullanıcıları oldukça tedirgin etmiş durumda. Kullanıcılarının mesajlarına bugüne kadar hiçbir şekilde karışmayan Whatsapp, yeni aldığı karar ile binlerce kullanıcısına dava açmaya hazırlanıyor. Whatsapp cephesinden gelen bu yeni haber, kullanıcıların birçoğunu endişelendirmiş durumda.

WHATSAPP KURALLARINI DEĞİŞTİRDİ

Whatsapp kullanıcıları, bugüne kadar özgür bir şekilde uygulama üzerinden mesaj gönderdi. Ancak uygulamanın aldığı yeni kararlar doğrultusunda artık her Whatsapp kullanıcısı eskisi gibi özgürce mesaj atma hakkına sahip olmayacak.

Whatsapp’a yeni entegre edilmiş özellik sayesinde bundan sonra gönderilen tüm mesajlar dikkate alınacak. 1,5 milyar kullanıcısı bulunan anlık mesajlaşma uygulaması, artık kuralları ihlal eden kullanıcılara dava açacak. Whatsapp tarafından yapılan açıklamada, kullanıcıların otomatik mesaj atarak diğer Whatsapp kullanıcıları rahatsız etmelerine artık izin verilmeyeceği belirtildi. Yeni alınan karar kapsamında, Whatsapp tarafından belirlenmiş olan kuralların dışına çıkmak yasak olacak. Kural ihlali yapan kişilere ise Whatsapp tarafından dava açma hakkı doğacak.

WHATSAPP KULLANICILARI OTOMATİK MESAJLARDAN ŞİKAYETÇİ

Günümüzde 1,5 milyar kişi, Whatsapp kullanıyor. Whatsapp kullanıcılarının birçoğu, kendilerine diğer Whatsapp kullanıcılarından gelen otomatik mesajlardan şikayetçi durumda. Şikayetlerin her geçen gün artması sonucunda harekete geçen anlık mesajlaşma uygulaması, bundan sonra kullanıcılarını rahatsız eden otomatik mesaj gönderimine izin vermeyecek.

Bu konuda son kez uyarı yaptığını açıklayan Whatsapp, otomatik mesaj atarak diğer Whatsapp kullanıcıları rahatsız eden hesaplar hakkında dava açma hakkını kullanacak. Alınan bu karar şimdiden otomatik mesaj atan kullanıcıları telaşa düşürmüş durumda. Whatsapp bu kararın alınmasının ardından otomatik mesaj göndermeyi bırakan kişiler hakkında herhangi bir karar almayacak. Ancak açıklamaya rağmen otomatik mesaj gönderenler hakkında en kısa zamanda yasal süreç başlatılacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

94
948 Paylaşım, 94 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
98
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
15
Helal Olsun!
lol lol
49
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
16
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
97
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir