Whatsapp Beklenen Özelliği Duyurdu!


55
498 Paylaşım, 55 points

Son yılların en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kendisini geliştirmeye devam ediyor. Uygulamanın yeni özellikleri kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu yazımızda Whatsapp Beklenen Özelliği Duyurdu! Başlığının detaylarını anlatacağız.

WhatsApp kullanıcılarının talepleri doğrultusunda kendisini geliştirmeye devam ediyor. Uygulama yepyeni özellikleri ile kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı. Yeni gelen özellikler, birçok WhatsApp abonesinin yüzünü güldürecek.WHATSAPP BEKLENEN ÖZELLİĞİ DUYURDU!

Whatsapp Beklenen Özelliği Duyurdu. Özellikle son dönemde başta güvenlik alanı olmak üzere sürekli olarak kendisini geliştiren ve farklı özellikleri devreye sokan anlık mesajlaşma uygulaması, yeni özelliklerini de kullanıcılarının beğenisine sundu.

Talepleri göz önünde bulunduran WhatsApp uygulama geliştiricileri, en çok talep edilen özellikler üzerinde yaptıkları çalışmalardan bazılarını tamamlayarak kullanıcıların beğenisine sundu. Bu kapsamda birbirinden dikkat çekici özellikler sunan uygulama, kısa sürede dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

WHATSAPP BEKLENEN YENİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

WhatsApp geliştiricileri birçok özelliği kullanıcılarının beğenisine sundu. WhatsApp beklenen yeni özellikleri nedir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • WhatsApp geri al özelliği
  • WhatsApp sadece yöneticiye bildirim göndererek gruptan çıkma özelliği
  • WhatsApp istenilen kişilere çevrim içi olma özelliği
  • WhatsApp ekran görüntüsü engelleme özelliği

WHATSAPP GERİ AL ÖZELLİĞİ NEDİR?

WhatsApp geri al özelliği, uygulamanın sunmuş olduğu yeni özelliklerden birisidir. Hazırlanan bu yeni özellik kapsamında WhatsApp üzerinden paylaşılan bir mesaj yanlışlıkla ya da bilerek silindikten sonra geri getirmek istendiği zamanlarda kullanılabilecek. Kullanıcılar gönderdikleri bir mesajı sildikten sonra pişman olurlarsa geri al özelliği sayesinde silmiş oldukları mesajı geri alma hakkına sahip olacaklar.

WhatsApp geri al özelliği sadece yeni paylaşılmış olan mesajlar için ekranın alt kısmında silinen mesajın yanında geri alma butonu yer alacak. Kısa süre ekranda olacak bu butona basıldığı anda mesaj tekrar ekrana gelecek. Buton ekrandan silindiği anda tekrar geri alma özelliği kullanılamayacak.

WHATSAPP SADECE YÖNETİCİYE BİLDİRİM GÖNDEREREK GRUPTAN ÇIKMA ÖZELLİĞİ NEDİR?

WhatsApp sadece yöneticiye bildirim göndererek gruptan çıkma özelliği, uygulamanın sunmuş olduğu yeni özelliklerden birisidir. Hazırlanan bu yeni özellik kapsamında gruplarda yer alan kullanıcılar bu gruptan ayrılırken sadece yöneticinin görebileceği şekilde çıkma hakkına sahip olacaklar.

Gruptan ayrılırken bu özelliği kullanan üyelerin ayrılmaları sadece grup yöneticisine bildirim olarak gidecek. Diğer grup üyeleri ise gruptan ayrılan kişiyi görüntüleyemeyecekler. Gruptan ayrılan üyeleri görmek için grup ayarlarından üyelere bakmak gerekecek.

WHATSAPP İSTENİLEN KİŞİLERE ÇEVRİM İÇİ OLMA ÖZELLİĞİ NEDİR?

WhatsApp istenilen kişilere çevrim içi olma özelliği, uygulamanın sunmuş olduğu yeni özelliklerden birisidir. Hazırlanan bu yeni özellik kapsamında kullanıcılar sadece istedikleri kişilerin kendilerini çevrim içi olarak görmelerini sağlayabilecekler.

WhatsApp istenilen kişilere çevrim içi olma özelliği sayesinde o an görüşmediği kişilere karşı çevrim içi olmayacak olan kullanıcılar böylece gereksiz yere kendilerini meşgul eden kişiler ile görüşmek zorunda kalmayacaklar.

WHATSAPP EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ENGELLEME ÖZELLİĞİ NEDİR?

WhatsApp ekran görüntüsü engelleme özelliği, uygulamanın sunmuş olduğu yeni özelliklerden birisidir. Hazırlanan bu yeni özellik kapsamında karşı tarafa gönderilen yazı, belge, fotoğraf ya da video gibi içeriklerin ekran görüntülerinin alması engellenecek.

Kısa süreli mesaj atımlarında bile geçerli olan bu özellik sayesinde artık kullanıcılar karşı tarafın ekran görüntüsü alma korkusunu yaşamadan içleri rahat bir şekilde uygulama üzerinden görüşmelerini gerçekleştirebilecekler.

WhatsApp tarafından sunulan tüm bu yeni özellikler şu anda geliştirme aşamasında bulunuyor. Beta kullanıcılarına özel olarak sunulan özelliklerin kullanıcılar tarafından beğenilmesi durumunda ise tüm kullanıcıların kullanabilmesi için açık hale getirilecek.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
498 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
37
Şaşkın
Başarısız Başarısız
121
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
37
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
61
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir