Whatsapp Aramayı Kolaylaştıran Yeni Bir Özelliği Test Etmeye Başladı


87
876 Paylaşım, 87 points

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, kendisini geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcılarının taleplerini ön planda tutarak gelişimini yönlendiren uygulama, yepyeni özelliğini test etmeye başladığını duyurdu. Bu yazımızda Whatsapp Aramayı Kolaylaştıran Yeni Bir Özelliği Test Etmeye Başladı başlığının detaylarını anlatacağız.

Whatsapp, kullanıcılarının beğenisini her zaman taze tutmak ve kullanıcı sayısını artırmak için yeni özellikleri bünyesine eklemeye devam ediyor. Kullanıcıların taleplerini önemseyen ve ona göre güncellemeler hazırlayan uygulamanın geliştiricileri, yeni bir arama özelliği hazırladıklarını ve test etmeye başladıklarını açıkladı.WHATSAPP ARAMAYI KOLAYLAŞTIRAN YENİ BİR ÖZELLİĞİ TEST ETMEYE BAŞLADI

Whatsapp aramalarını kolaylaştırma üzerine hazırlanmış olan bu yeni özellik kapsamında kullanıcılar artık uygulama içerisinde arama yaparken çok daha kolay şekilde arama sonuçlarına ulaşabilecekler. Söz konusu yeni özelliği kısa sürede önce geliştiren uygulama geliştiricileri, özelliği beta kullanıcıları üzerinde test etmeye başladıklarını açıkladı.

Whatsapp 2.22.6.3 sürümüne getirilen Whatsapp arama özelliğini denemeye başlayan Beta kullanıcılarından gelecek yorumlar kapsamında özelliğin tüm kullanıcılara sunulması planlanıyor. Whatsapp arama özelliğinin bir süredir kullanıcılar tarafından talep edildiği biliniyor.

WHATSAPP ARAMAYI KOLAYLAŞTIRAN WBI ÖZELLİĞİ NEDİR?

Whatsapp aramayı kolaylaştıran WBI özelliği, bir arama kısayolu olarak açıklanabilir. WBI adı ile hazırlanmış olan bu özellik kapsamında kullanıcılar platform üzerinden yapacakları mesajlaşma sırasında aradıkları kelime ya da ara yüzü çok daha kolay bir şekilde bulabilecekler.

Whatsapp WBI adı verilen bu yepyeni özellik ilk aşama olarak WABetaInfo’ ya dahil olan kullanıcıların beğenisine sunulacak. Beta kullanıcılarının yorumları göz önünde bulundurularak özelliğin tüm Whatsapp kullanıcılara direkt sunulması ya da değişikliklerin yapılması göz önünde bulundurulacak.

WHATSAPP ARAMAYI KOLAYLAŞTIRMA WBI ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Whatsapp aramayı kolaylaştıran WBI özelliği nasıl kullanılır? sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Whatsapp arama düğmesi zaten uzun zamandır uygulama içerisinde kullanıcılara sunulmuş bir özellik olarak biliniyor. Ancak bu özelliğin daha da geliştirilmesi aşamasında çalışmalara başlayan geliştiriciler, arama özelliğini biraz daha geniş kapsamlı olarak ele aldı.

Tüm bireysel ve grup sohbetlerine eklenecek olan Whatsapp aramayı kolaylaştıran WBI özelliği, kullanıcıların sohbet sırasında ihtiyaç duydukları kelimeyi ya da cümleyi ara yüz olarak daha kolay görüntülemelerini sağlayacak. Bunun için kişisel sayfa ya da sohbet sayfasının sağ üst kısmında bulunan üç noktalı menüde yer alan “Ara” butonuna basmak yeterli olacak.

WHATSAPP MESAJLARA TEPKİ KOYMA ÖZELLİĞİ DE GELİYOR

Söz konusu arama butonuna basan Whatsapp kullanıcıları, arama sonucunda istedikleri sonuçları çok kolay görüntülemenin yanı sıra mesajlara tepki verme özelliğini de kullanabilecekler. Böylece kullanıcılar kendilerine gelen mesaja direkt olarak emojiler aracılığı ile tepkilerini koyabilecekler. Tüm bu özellikler şu anda sadece Whatsapp Beta kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

Özelliğin beta kullanıcıların onayından geçmesi durumunda ise tüm Whatsapp kullanıcıları bu yeni özelliği kullanma şansına sahip olacaklar. Whatsapp’ ın sunduğu bu yeni özellik artık tüm sohbetlerde kolay arama yapma şansının yanı sıra kullanıcıların sohbetlerde iletilere emoji ile tepki göstermesinin de önünü açacak. Whatsapp aramayı kolaylaştıran WBI özelliğinin ne zaman tüm Whatsapp kullanıcıları ile buluşacağı ise henüz netleşmiş değil.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

87
876 Paylaşım, 87 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
49
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
123
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
50
Helal Olsun!
lol lol
85
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir