Whatsapp Alternatifi Mesajlaşma Uygulamaları


60
584 Paylaşım, 60 points

Whatsapp, son yılların en popüler anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Facebook tarafından satın alındıktan sonra daha popüler hale gelen Whatsapp, milyarlarca kullanıcıya sahiptir. Ancak bazı kullanıcılar Whatsapp dışı mesajlaşma uygulamalarını kullanmayı tercih edebilmektedir. Bu yazımızda Whatsapp Alternatifi Mesajlaşma Uygulamaları hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp, kurulduğu 2012 yılından bu yana en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olmayı başardı. Çok sayıda kişi bu uygulamayı tercih etse de Whatsapp dışı mesajlaşma uygulamalarını kullanmak isteyen de çok sayışa kişi bulunmaktadır.WHATSAPP ALTERNATİFİ MESAJLAŞMA UYGULAMALARI NELERDİR?

Whatsapp Alternatifi Mesajlaşma Uygulamaları şu şekilde sıralanır;

  • Viber
  • ICQ
  • Google Duo
  • Signal
  • Telegram
  • Turkcell BiP

WHATSAPP ALTERNATİFİ MESAJLAŞMA UYGULAMASI VİBER NASIL KULLANILIR?

Whatsapp Alternatifi Mesajlaşma Uygulaması Viber, en güçlü alternatiflerden birisidir. Görüntülü ve sesli mesajlaşmanın yanı sıra normal metin mesajlaşması da yapılabilen Viber, gönderilen mesajların silinmesi özelliğine de sahiptir. Sohbet ekranındaki istenilen mesajları gizleme hakkını da sunan bu uygulama, uygulama içerisinde bulunan oyunlar sayesinde arkadaşlarla hem sohbet etme hem de karşılıklı oynama hakkını sunmaktadır.

Viber mesajlaşma uygulamasının olumsuz özelliği olarak uygulamanın boyutunun çok büyük olması ve düşük sistemli cihazlarda donma yapması olarak gösterilebilir. Viber uygulamasının ara yüzü de oldukça kalabalıktır.

WHATSAPP ALTERNATİFİ MESAJLAŞMA UYGULAMASI ICQ NASIL KULLANILIR?

Whatsapp Alternatifi Mesajlaşma Uygulaması ICQ, en güçlü alternatiflerden birisidir. Özellikle 90’ lı yılların vazgeçilmez mesajlaşma uygulaması olarak bilinir. Sınırsız katılımcıya açık olma özelliğine sahip olan bu uygulama, sesli ve görüntülü grup sohbetleri ve mesajlaşma hakkı da sunmaktadır.

ICQ mesajlaşma uygulamasının olumsuz özelliği olarak uygulamanın boyutunun çok büyük olması ve veri birikiminin yaşanması gösterilebilir. Düşük performanslı cihazlarda kullanımı bazı sorunların yaşanmasına neden olacaktır.

WHATSAPP ALTERNATİFİ MESAJLAŞMA UYGULAMASI GOOGLE DUO NASIL KULLANILIR?

Whatsapp Alternatifi Mesajlaşma Uygulaması Google Duo, en güçlü alternatiflerden birisidir. Oldukça sade bir ara yüze sahip olan Google Duo, metin tabanlı haberleşme fırsatı sunmaktadır. Bu uygulama üzerinden sesli ve görüntülü görüşme ne yazık ki kullanılamamaktadır.

Google Duo mesajlaşma uygulamasının olumsuz özelliği olarak görüntülü görüşme özelliği sunmaması gösterilebilir. Bütün cihazlarda kolaylıkla çalışma özelliğine sahip bir uygulamadır.

WHATSAPP ALTERNATİFİ MESAJLAŞMA UYGULAMASI SİGNAL NASIL KULLANILIR?

Whatsapp Alternatifi Mesajlaşma Uygulaması Signal, en güçlü alternatiflerden birisidir. Yüksek seviyede gizlilik içeren Signal, Whatsapp uygulamasından çok daha şeffaf politikalara sahip olmasının yanı sıra tüm özelliklerini de barındırmaktadır. Signal uygulaması, Android cihazlarda SMS uygulaması olarak da kullanılabilir.

Signal mesajlaşma uygulamasının olumsuz özelliği olarak gönderilen mesajların belirli bir süre sonra otomatik olarak silinmesi gösterilebilir. Bu özellik bazı kullanıcıları rahatsız etmesinin yanı sıra bazı kullanıcılar bu özellikten oldukça memnundur.

WHATSAPP ALTERNATİFİ MESAJLAŞMA UYGULAMASI TELEGRAM NASIL KULLANILIR?

Whatsapp Alternatifi Mesajlaşma Uygulaması Telegram, en güçlü alternatiflerden birisidir. Whatsap’ ı en çok tehdit eden uygulama olarak gösterilen Telegram, sınırsız mesajlaşma hakkı sunmakadır. Ara yüzüoldukça güçlü bir yapıda olsa da gereksiz mesajlaşma özelliklerinden kendisini sıyırmayı başarmıştır.

Telegram mesajlaşma uygulamasının olumsuz özelliği olarak görüntülü arama özelliğinin olmaması ve yabancılık uyandıran ara yüzü gösterilebilir. Ancak alışanlar için oldukça kullanışlı uygulamalar arasında yer almaktadır.

WHATSAPP ALTERNATİFİ MESAJLAŞMA UYGULAMASI TURKCELL BİP NASIL KULLANILIR?

Whatsapp Alternatifi Mesajlaşma Uygulaması Turkcell BİP, en güçlü alternatiflerden birisidir. Whatsapp’ ın yerli alternatifi dendiği zaman ilk akla gelen uygulamadır. Turkcell üzerinden sunulan bu mesajlaşma uygulaması, birçok özelliği ile kullanıcılarına hem mesajlaşma özelliğini kullanma hem de sunduğu farklı kanallar üzerinden internet kazanma hakkını vermektedir.

Turkcell BİP mesajlaşma uygulamasının olumsuz özelliği olarak mobil internet kullanımlarında internetin çok çabuk bitmesi gösterilebilir. Ancak diğer özellikleri ile her geçen gün kullanıcı sayısını biraz daha artırmayı başarmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
584 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir