WhatsApp 2020’de Destek Vermeyeceği Telefonları Açıkladı!


78
767 Paylaşım, 78 points

Whatsapp, cep telefonlarında en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi. İnsanların anlık mesajlaşmak için kullandıkları bu uygulama, dönem dönem bazı telefon modellerinden desteğini çektiğini açıklıyor. Whatsapp, 2020 yılı için de destek vermeyi keseceği telefonları açıkladı. Bu yazımızda WhatsApp 2020’de Destek Vermeyeceği Telefonları Açıkladı başlığının detaylarını anlatacağız.

Dünyanın en çok kullandığı anlık mesajlaşma uygulaması olarak bilinen Whatsapp, 2020 yılı itibari ile bazı telefon modellerinden desteğini çekeceğini açıkladı. 2019 yılı sonlarında destek çekme ile ilgili açıklamada bulunan Whatsapp, yavaş yavaş desteğini çekme işlemine başladı.WHATSAPP 2020’DE DESTEK VERMEYECEĞİ TELEFONLARI AÇIKLADI!

Whatsapp, bazı dönemlerde eski model telefonlardan desteğini çektiğini açıklıyor. Bu kapsamda son olarak geçtiğimiz aylarda Windows Mobile üzerinden tüm desteğini çeken Whatsapp, bu telefon modellerinde kullanılmamaya başladı.

2019 yılı sonunda yeni destek çekme açıklamalarında da bulunan Whatsapp, kullanıcılarının endişelenmesine neden oldu. İOS işletim sistemli telefonlara yönelik bir hazırlıkta bulunan Whatsapp geliştiricileri, eski modellere verdiği desteği sonlandırma kararı aldı.

WHATSAPP HANGİ TELEFON MODELLERİNDEN DESTEĞİ KESECEK?

Whatsapp cephesinden gelen haberlere göre belirlenmiş olan bazı modellere verilen uygulama desteği kısa süre içerisinde geri çekilecek. Bu durumda söz konusu telefon modellerine sahip olan kullanıcılar artık Whatsapp kullanma şansına sahip olmayacak.

Whatsapp hangi telefon modellerinden desteği kesecek sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün; Whatsapp, 2020 yılı itibariyle iPhone modellerinden desteğini çekecek. İOS 7 işletim sisteminden düşük işletim sistemi kullanan telefon modelleri, bu işlem sonrasında artık Whatsapp kullanamayacak.

İOS VE ANDROİD SİSTEMLİ BAZI TELEFONLARDA WHATSAPP KULLANIMI SONA ERİYOR

Whatsapp cephesinden alınan bu yeni karar kapsamında İOS ve Android işletim sistemli bazı telefonlarda önümüzdeki günlerde Whatsapp kullanımı sonlandırılmış olacak. WhatsApp 2020’de Destek Vermeyeceği Telefonlar şu şekilde sıralanıyor;

  • İOS 7 ve altında işletim sistemine sahip telefonlar
  • Android 2.3.7 ve altında işletim sistemine sahip telefonlar

Söz konusu işletim sisteminin altında bir güncelleme kullanan cep telefonları önümüzdeki günlerde Whatsapp kullanımını sona erdirmek zorunda kalacak. Kullanıcıların Whatsapp kullanmaya devam etmesi için daha yüksek işletime sahip telefon modellerine geçmesi gerekecek.

WHATSAPP NEDEN ESKİ SÜRÜMLERDEN DESTEĞİNİ KESİYOR?

Whatsapp düzenli olarak bazı telefon modellerine verdiği desteği kesiyor. Bu kapsamda belirli işletim sürümleri, bir süre sonra anlık mesajlaşma uygulamasını kullanamamaya başlıyor. Whatsapp neden eski sürümlerden desteğini kesiyor sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Whatsapp’ın destek kesme kararının en büyük nedeni, sürekli kendisini geliştiren anlık mesajlaşma uygulamasının eski sistemli telefonlar ile uyumlu bir şekilde çalışamaması. Eski işletim sistemine sahip cep telefonlarında Whatsapp uygulamasının güncel hallerinin tam performanslı olarak kullanılamıyor olması, uygulama geliştiricilerinin böyle bir karar almasına neden oluyor. Bu kapsamda anlık mesajlaşma uygulamasına yeni güncellemeler ve özellikler geldikçe eski modellere olan desteğin kesilmesi kararı aynı şekilde devam edecek. Telefon modelleri, Whatsapp uygulamasına tam olarak uyum sağlayamadığı sürece desteği kesilen modeller arasına girmeye başlayacak.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

78
767 Paylaşım, 78 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
39
Şaşkın
Başarısız Başarısız
121
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
37
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
37
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
121
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir