Web Sitesi Test Ederek İnternetten Para Kazanmak


63
614 Paylaşım, 63 points

İnternet teknolojisinin hayatımızın önemli bir parçası haline gelmesi nedeniyle, internetten para kazanma yolları arasında ki çeşitlilikte maksimum seviyeleri ulaşmış durumdadır. Farklı internetten para kazanma yöntemleri arasında yer alan web sitelerini test ederek para kazanmak hakkında detaylı bilgiler, yazımızın devamında yer almaktadır. Web sitesi test ederek para kazanmak, belirli bir amaca dayanan işlerden birisidir. Web sitesi sahiplerinin hayatın olağan akışında olduğu gibi, durduk yere kimseye para vermeyecekleri muhakkaktır.

Bu yöntemin en önemli amacı web sitesi sahiplerinin sitelerini objektif bir şekilde değerlendirecek, kullanıcılara ihtiyaç duymalarıdır. Web sitelerinin kullanıcı gözünde nasıl bir kaliteye sahip olduklarını anlamak ve buna göre web siteleri üzerinde düzenleme yaparak sitenin genel kalitesini iyileştirme çabasında olan web sitesi sahipleri, bunu ücretli bir şekilde test ettirmektedirler özellikle yabancı web siteleri için geçerli olan web sitesi test ederek para kazanma yöntemi ile, 5 ile 25 dakika arasında süren bu testlere katılarak, her test için bir kaç dolar kazanmanız mümkündür.

Günümüzde bu işi yaparak para kazananların sayısı arttığı için, fiyatlar geçmişe göre önemli ölçüde düşmüştür. Bilgisayardan para kazanma yöntemleri arasında yer alan web sitelerini test ederek para kazanmak için kullanabileceğiniz bazı web siteleri hakkında bilgiler, aşağıda yer almaktadır.

Web Sitelerini Test Ederek Para Kazanmak  • User Testing

Web sitesi test ederek para kazanabileceğini sitelerden birisi olan User Testing, alanında kendisini kanıtlamış yerlerden birisidir. Öncelikle siteye üye olup tüm bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurduktan sonra, site size test yapmanız için bazı aralıklarda web siteleri göndermektedir. Ortalama 15 dakika süren web sitesini farklı şekillerde inceleyerek puanlama yapmanız gerekir. User testing, test edilen web sitesinin durumuna göre çeşitli tutarlarda ödeme yapmaktadır. Ancak bu siteyi kullanıp para alabilmeniz için, PayPal hesabınızın olması gerekmektedir.

  • Enroll

Yine bu platformda web sitesi test ederek, internetten para kazanma yolları arasında yer almaktadır. Doğru kullanıcı bilgileri ile sisteme üye olduktan sonra, size gönderilecek olan web sitesi testlerini tablet, masaüstü ya da akıllı telefonlarla yaparak para kazanabilirsiniz. Sisteme üye olduktan sonra bunlardan hangi cihazı kullanarak test edeceğinizi, sisteme haber vermeniz gerekmektedir. Burada yapılacak testlerin durumuna göre, alacağınız ücrette değişmektedir. Bu platformu kullanabilmek için, yine PayPal hesabınızın olması gerekir. Çünkü ödemeler, sadece PayPal üzerinden yapılmaktadır.

  • Startuplift

Bu platform ise firmaların web siteleri hakkında sorduğu soruları cevapladığınız takdirde bir gün size ödeme yapmaktadır. Sorulacak sorular firmalara göre değişiklik göstermekte olup, soruların cevaplanması oldukça basittir. Maalesef ki bu sistemde yine PayPal üzerinden haftalık olarak, ödeme yapmaktadır.

  • Testingtime

Bu platformda yapılan testler, Skype üzerinden yapılmaktadır. Her bir test yaklaşık olarak 30 ile 90 dakika arasında sürmekte olup, bu uzun süre için ödenecek ücret de süreye göre ideal ücretler olmaktadır. Skype programı olanların faydalanabileceği bu site, ödemelerini ortalama 10 gün içerisinde PayPal üzerinden yapmaktadır.

  • Trymyul

Bazı testlerde 15-20 dakika içerisinde birkaç dolar kazanmanıza imkan sunan bu web sitesi bir gül web sitesi test ederek para kazanmak için, çeşitli testler göndermektedir. Siteye üye olduktan sonra bilgi ve deneyiminizi ölçmek için, öncelikle size yeterlilik testi gönderilmektedir. Bu testi geçmeniz halinde gerçek web sitesi test aşamasına geçebilirsiniz. Görevler vermiş olduğunuz e-postaya gönderilmekte olup, iki haftada bir ödemelerinizi PayPal ile alabilirsiniz.

  • Userfeel

Web sitesi test ederek para kazanmak için kullanabileceğiniz yer alan userfeel sitesi ise, farklı web siteleri hakkındaki düşüncelerinizi belirtmek suretiyle para kazanabileceğiniz bir platformdur. Hesap açtıktan sonra örnek bir test yapıp, bu testin onaylanması halinde size e-mail yoluyla görevler gönderilmektedir. Bu siteden elde etmiş olduğunuz kazançlar, her hafta sonu PayPal hesabınıza gönderilmektedir.

  • Userzoom

Mobil cihazlar ve masaüstü cihazlarla web sitelerini test edebileceğiniz platformlardan birisi olan userzoom, yukarıda bahsettiğimiz yerlerle aynı mantık ile çalışmaktadır. 10 ile 20 dakika arasında süren testleri gerçekleştirdiğinizde, hak ettiğiniz kazanç 15 gün içerisinde PayPal aracılığı ile yapılmaktadır.

Bunların dışında benzer yollarla web sitesi test ederek para kazanmak için başvuracağınız, farklı birçok platform bulunmaktadır.

  • PayPal Nedir?

PayPal dünya genelinde kullanılan ve internet üzerinden para alışverişi yapılmasına olanak tanıyan bir sistemdir. Birkaç yıl öncesine kadar Türkiye’de de aktif olan bu sistem, hukuki anlaşmazlıklar nedeniyle geçici bir süreliğine Türkiye’deki kullanıcılara hizmet vermeyi durdurmuştur.

Ödemelerinizi PayPal ile almak için, webmaster forumları üzerinde PayPal hesabı kullanan ve küçük komisyonlar karşılığında size bu hizmeti sağlayacak kişilere ulaşarak, web sitelerini test ederek kazandığınız paraların tahsilatını yapabilirsiniz. Ya da yurt dışında yaşayan bir yakınınız adına PayPal hesabı açtırarak, yine kazançlarınızı sorunsuz bir şekilde almanız mümkün hale gelmektedir..


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
614 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
75
Başarısız
Komik Komik
61
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
109
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir