Web Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanma Yolları


67
654 Paylaşım, 67 points

Kendi bilgi ve birikimlerinizle web sitesi kurarak internetten para kazanmak mümkün olup, aynı zamanda hazır web siteleri alarak da, bu sitelerin yönetimi hakkında biraz bilgi sahibi olduktan sonra yine internetten para kazanabilirsiniz. Web sitelerinden nasıl para kazanıldığı hakkında detaylı bilgiler sunacağımız bu yazımızda, nasıl web sitesi sahibi olabileceğinizi de sizler için açıkladık.

Web Sitesinden Para Kazanmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Web sitesi kurarak para kazanmak için sırasıyla yapmanız gerekenleri sıralayacak olursak, şunları söyleyebiliriz;  • Öncelikle bir web sitesi kurmanız gerekir.
  • Daha sonra web sitenize bolca içerik girmelisiniz.
  • Web sitesi ziyaretçi almaya başladıktan sonra, ürün ya da reklam satışı yapabilirsiniz.
  • Backlink satışı ya da tanıtım yazıları satabilirsiniz.

Şimdi yukarıda saymış olduğumuz web sitesinden para kazanma yöntemleri için, detaylı bilgilere geçelim.
Nasıl Web Sitesi Sahibi Olabilirim?

Web sitesi sahibi olmak için öncelikli olarak yapmanız gereken ilk şey, domain yani web sitesi alan adı satın almak ve bu alan adı üzerine web sitesinin kurulumunu sağlamak gerekir. Bunun için ihtiyacınız olan bir diğer hizmet ise hosting almaktır. Bunları sağladıktan sonra, uygun bir temel üzerine web sitenizi açmanız gerekir.
Şayet bu konuda yeterli bilginiz yoksa, ücret karşılığında web sitenizi bu işi profesyonelce yapan insanlardan yardım alarak açabilirsiniz. Bu süreçten sonra yapmanız gereken şey, web sitesi yönetimi hakkında bilgi sahibi olmaktır. Özellikle içerik yönetimi hakkında bilgi sahibi olmanız, web sitesinden para kazanmak için gerekli olan bilgilerden birisidir. Web sitesi kurulduktan sonraki yapacağınız işlemler oldukça basit olup, küçük araştırmalarla ya da web sitemizi kuran kişilere biraz daha fazla ücret ödeyerek, bu konularda temel bilgileri edinmeniz mümkündür.

İçerik Girerek Ziyaretçi Çekmek
Web sitenizi kurduktan sonra yapmanız gereken en önemli şey, web sitenize bolca yazı girerek ziyaretçi çekmektir. Web sitenize giren ziyaretçi sayısı ne kadar çok olursa, bu kişilere ürün satma ihtimaliniz ya da bu kişilerin reklamlara tıklama ihtimali o kadar fazla olacaktır. Bu da web sitenizden daha fazla gelir elde etmeniz demektir.

Web sitenize giren ziyaretçi sayısını artırmanın yolu, ücretli reklam vermek ve siteye mümkün olduğu kadar fazla içerik (yani yazı ve resim) eklemektir. Web siteniz günlük önemli bir ziyaretçi sayısına sahip olduğunda, bir sonraki adıma yani ürün ya da reklam satışına geçebilirsiniz.

Web Sitemden Nasıl Reklam Geliri Sağlarım?

Web sitesinden reklam geliri sağlayabilmek için farklı reklam platformlarından reklam kodu alarak, web sitenizde yayınlayabilirsiniz. Örneğin Google Adsense reklamları, bu konuda en sağlam firmalar arasında yer almaktadır. Google sunmuş olduğu bu hizmet ile web sitesi sahiplerine reklam kodu vermekte ve bu kodun basit bir şekilde web sitesindeki gerekli yerlere yapıştırılması ile, web sitesinin çeşitli yerlerinde otomatik olarak Google reklamları çıkmaktadır.

Sitenizi ziyaret eden insanların bu reklamlara tıklaması sonucu, Google reklam verenden aldığı paranın yüzde 60 kadarını doğru tıklamaya vermektedir. Örneğin reklam verenden 1 TL alan Google, doğru bir arama ile web sitenize girip bu reklam tıklandığında, bunun 60 kuruşunu size vermekte ve 40 kuruşunu ise kendisi komisyon olarak almaktadır. Burada verdiğimiz tutar sadece bir örnek olup ortalama tıklama başı alacağınız ücret, 30 kuruş civarındadır. Bunun altında ve üstünde tıklama başına para almanız da, mümkündür. Örneğin rekabetin yüksek olduğu nakliyat, estetik, teknoloji gibi konularda, daha fazla reklam geliri elde etmek mümkündür.
Google’ın sunmuş olduğu reklam modellerinden kazanç bu şekildedir. Yani sitenizi ziyaret eden insanların bu reklamlara tıklamasıyla, gelir elde edilebilmektedir. Ancak şunu hemen belirtelim ki kendinizin ya da eş dost ve arkadaşlarınızın, sizin tavsiyeniz ile bu reklamlara tıklaması kesinlikle yasaktır. Google, bunu anlayacak kapasiteye sahip bir arama motorudur. Bu nedenle hiç tereddüt etmeden hesabınızı kapatarak, o güne kadar hesabınızda biriken parayı da vermemektedir.

Google ödemelerini aylık olarak yapmakta ve kazancınız aylık ödeme eşiği olan 200 TL‘ye geldiğinde, ödeme yapılabilmektedir. Bu tutarın altında biriken paranız bir sonraki aya devrederek en az 200 TL’ye ulaştığında çekim talebi göndererek, paranızı hesabınıza aktarabilirsiniz.

Özel Reklamlar Almak

Web sitesinden para kazanma yolları arasında bulunan bir diğer seçenek de, web sitenize özel firmalardan, reklamlar almaktır. Google Adsense reklamlarına göre biraz daha zor olan bu yöntem, ancak günlük ziyaretçi sayınızın binlere hatta 10 binlere ulaşması durumunda sağlanmaktadır. Örneğin bir kadın siteniz var ise, kozmetik ürünler satan firmaların temsilcileri, sizden özel reklam alanları satın alabilmektedirler. Bu şekilde de web sitenizden önemli gelirler elde edebilirsiniz.

Ürün Satışı Yapmak

Web sitesinden para kazanmak için tercih edebileceğiniz diğer bir yöntem ise, web sitenizin ziyaretçilerine farklı ürün satışları yapmaktır. Kendi web sitenizden kendi ürünlerinizin reklamını yaparak insanların almasını sağlayıp, bundan gelir elde etmeniz mümkündür.

İş Ortaklığı İle Para Kazanmak

İş ortaklığı modeli ile para kazanmak için ise, farklı firmaların ürünlerini ya da hizmetlerini web siteniz üzerinden satarak, kar payı elde edebilirsiniz. Burada satışı direk sizin yapmanız esas olmayıp, firmanın ilgili ürün linkini paylaşıp, siteniz üzerinden firmanın web sitesinin ziyaret edilmesi ve alışverişin gerçekleşmesini sonrasında, kazanç elde etmek mümkündür.

Backlink Ve Tanıtım Yazısı Satarak Para Kazanmak

Web sitesinden para kazanma yolları arasında bulunan ve web site sahipleri tarafından en sık kullanılan yöntemlerden birisi de, backlink ve tanıtım yazısı satışlarıdır. Bu satışlar özet olarak söyleyecek olursak; farklı bir web sitesini güçlendirmek için, o web sitesi ile alakalı yazıların ya da hazretlerinin sizin sitenizde yayınlanması anlamına gelmektedir. Başlangıç aşamasında olanlar için böyle bir açıklamayla, bu konu hakkında da kısa bir bilgi vermiş olalım.

Sizin sitenizde başka bir web sitesinin adresini link olarak paylaşılması, karşı siteye değer katmaktadır. Bu değer Google gibi arama motorları gözünde önemlidir. Bu nedenle web sitesini daha güçlü hale getirmek isteyen site sahipleri, sizden ücreti karşılığında kendi linkini ya da web sitesi hakkında bir tanıtım yazısı yayınlamanızı isteyebilir. Bu istek karşısında alacağınızı ücret, backlink ya da tanıtım yazısı ücreti olarak tanımlanabilir.

Web Sitesini Satarak Para Kazanmak

Açmış olduğunuz web sitesini yoğun bir şekilde güçlendirerek, kısa süre içerisinde satışını yapıp kar elde edebilirsiniz. Bunun için gerçekten size kazandıracak müşteriyi beklemek ve doğru müşteriye web sitesinin satışını sağlamak, o güne kadar yatırım yapmış olduğunuz sitenizden tek seferde kazanç elde etmenizi mümkün kılmaktadır.

Web Sitesi Kurarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Sorunun cevabı sitenizdeki içerik sayısı, içerik kalitesi ve web sitenizin arama motoru sonuçlarındaki genel sıralaması ile ilgili bir durumdur. Her gün binlerce kişinin girdiği bir web sitesinden aylık en az bin TL kazanmak mümkündür. Bunun üst limiti ise web sitesinin kategorisi ve genel kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Örneğin özgün bir web sitesi kurmuşsanız, iyi bir reklamla bu siteden aylık on binlerce lira kazanmanız mümkün olmaktadır. Açacağız web sitesinin daha önce internette hiç açılmamış ve insanlar tarafından rağbet görebilecek nitelikte olması, çok kısa sürede sizi zengin de yapabilir. Ancak ortalama bir web sitesinden bahsedecek olursak aylık ortalama geliriniz, 2000 TL ile 4000 TL arasında değişecektir.

Web Sitesi Kurarak Ne Kadar Sürede Para Kazanabilirim?

Web sitesi kurarak para kazanmak isteyenler kişilerin en merak ettikleri sorulardan birisi de, web sitesinden elde edecekleri kazanca ne kadar sürede kavuşacakları olmaktadır. Web sitesi kurarak para kazanabileceğiniz ortalama süre 6 aydır. Ancak dişe dokunur miktarlarda bu süre içerisinde para kazanabilmek için, günlük onlarca içerik girmeniz gerekmektedir. 6 ayın sonunda web sitenizin kategorisi rekabet düzeyi yüksek olan bir kategori ise ve arama motorlarında iyi bir sıralama elde etmişse, aylık 1000 TL ve üzeri kazanmanız mümkündür. Burada önemli olan web sitenizin kategorisi, arama motorlarındaki sıralaması ve içerik sayısı ile birlikte bunlara bağlı olarak web sitenize giren ziyaretçi sayısıdır. Yapılan istatistiklere bakıldığında bir web sitesine giren ziyaretçilerin reklamlara tıklama oranı %1.5 ile %5 arasında değişmektedir. Yani bir ortalama verecek olursak her 100 kişiden 3 tanesi, web siteleri üzerinde bulunan reklamları tıklamaktadır.

Web sitesi kurarak para kazanma yolları hakkında verdiğimiz bilgilerle ilgili kafanıza takılanları, aşağıda bulunan yorum bölümünden bize sorarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
654 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
75
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
73
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir