Volkswagen Fabrikasına 2500 Personel İstihdamı


64
614 Paylaşım, 64 points

Alman otomotiv devi olarak bilinen Volkswagen, yeni fabrikası için çok sayıda personel alımı yapacağını açıkladı. Açıklama kapsamında Türkiye’ de yeni açılmış olan fabrikasında istihdam edilmek üzere toplamda 2500 kişi işe alınacak. Bu yazımızda Volkswagen Fabrikasına 2500 Personel İstihdamı hakkında bilgi vereceğiz.

Dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden birisi olan Volkswagen, kısa bir süre önce çok yüksek sayıda personel alımı yapacağını açıkladı. Yayımlanan iş ilanı kapsamında Türkiye’ de açılan yeni fabrikada görevlendirilecek 2500 adaya şans verilecek.VOLKSWAGEN FABRİKASINA 2500 PERSONEL İSTİHDAMI

Volkswagen, Türkiye’ de Ford ile işbirliği yaptığı yeni üretim tesisi ile ilgili bir personel alım ilanı yayımladı. Açılan yeni fabrikada toplamda 2500 adaya istihdam sağlanacak. Kocaeli’ de açılan fabrikada görevlendirilecek olan adaylar, farklı kadrolar için işe alınacak.

Bugüne kadar Bursa’ da faaliyet gösteren üretim tesisi üzerinden birçok vatandaşa istihdam sağlanmıştı. Son olarak Kocaeli’ de kurulan üretim tesisi üzerinden de vatandaşlara istihdam sağlanması ve çok sayıda iş arayan vatandaşın bir meslek sahibi olması sağlanacak.

VOLKSWAGEN FABRİKASI KOCAELİ’ DE KURULACAK

Ford ve Volkswagen firmalarının ortaklaşa gerçekleştirecekleri dev yatırım kapsamında fabrika Kocaeli’ ne kurulacak. Kocaeli’ de büyük bir istihdam sağlayacak olan bu fabrika sayesinde iş bekleyen 2500 kişi personel olarak fabrikada çalışma hakkı kazanacak.

Volkswagen fabrikası ile ilgili açıklana Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’n dan geldi. Zeytinoğlu; “Yaklaşık 800 milyon euroluk dev yatırımın adresi Türkiye oldu. 110 dönüm arazi üzerinde dev tesis kurulacak. Fabrikada zemin etüdü çalışmaları başladı. İskele ile fabrika arasındaki otopark bölümünde zemin iyileştirmeleri ve fore kazıklar çakılmaya başlandı. İki dev şirket arasında yapılan anlaşma, Türkiye’deki en ciddi yatırımlardan biri olacak ve istihdama yüzde 20 katkı sağlayacak. Hem Kocaeli hem de Türkiye için büyük bir yatırım.” Şeklinde açıklamada bulundu.

VOLKSWAGEN FABRİKASI YENİ TESİSİNE PERSONEL ALIMI YAPACAK

Volkswagen fabrikası yeni tesisinde görevlendirilecek olan 2500 adet personel alımı yapılacak. Şu anda Türkiye’ de 8,500 kişiye istihdam sağlayan Volkswagen, Kocaeli’ de yeni açılacak olan üretim tesisi üzerinden 2500 yeni personel adaya da şans verecek.

110 dönümlük bir alan üzerine kurulan yeni üretim tesisinde yıllık 320 bin araç üretim kapasitesi bulunan ve ticari araç üretimi yapılacak olan üretim tesisinde kapasitenin 750 bine ulaşması amaçlanıyor.

VOLKSWAGEN FABRİKASINA ALINACAK 2500 PERSONELE VERİLECEK MAAŞ NE KADAR?

Volkswagen fabrikasına alınacak 2500 personele verilecek maaşın ise 1200 Euro civarında olacağı açıklandı. Türkiye koşullarına işe alınacak olan adaylara ortalama 7,500 TL maaş verilecek. Volkswagen Fabrikasına 2500 Personel alımı ile ilgili şartlar ise henüz netleşmiş değil. Alım yapılması aşamasında başvuruda bulunacak olan adaylar, belirlenmiş şartlara uygun olup olmadıklarına göre değerlendirmeye alınacaklar.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
614 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
85
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir