Vodafone SMS ile Kredi Notu Sorgulama


51
494 Paylaşım, 51 points

Kredi notu, günümüzde bankacılık işlemlerinden yararlanabilmek için en gerekli ayrıntıdır. Bankalar, her türlü işlem öncesinde kredi notuna bakmaktadır. Bu nedenle bankacılık işlemlerinin sorunsuz halledilmesi için kişilerin kredi notunun yüksek olması şarttır. Kredi notunu bilmeyenler, öğrenmek için birçok yöntem kullanabilmektedir. Bu yöntemlerden birisi de Vodafone üzerinden kredi notu öğrenmedir. Bu yazımızda Vodafone SMS ile kredi notu sorgulama hakkında bilgi vereceğiz.

KREDİ NOTU NEDEN ÖNEMLİDİR?

Bankalar, müşterilerinin bankacılık işlemlerini yapmadan önce, kredi notlarına mutlaka bakmaktadır. Kredi notu, müşterinin bankacılık karnesi gibidir. Bu karne notu ne kadar yüksek olursa, bankacılık işlemleri de o kadar sorunsuz ilerleyecektir. Çünkü bankalar, kredi notu yüksek kişileri güvenilir bulmaktadır. Bankacılık işlemleri için kredi notunu yüksek tutmak, sorunsuz işlem yapmak açısından çok önemlidir.VODAFONE İLE KREDİ NOTUMU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Günümüzde kredi notunu öğrenmek için birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Kredi notunu öğrenmek için telefon operatörlerinden de faydalanmak mümkündür. Bu operatörlerden birisi de Vodafone’ dur. Vodafone, SMS ile yapılan sorgulamalarda kişinin kredi notu hakkında kısa sürede bilgi vermektedir. Bu özelliği sayesinde aboneler tarafından oldukça tercih edilmektedir.

VODAFONE SMS İLE KREDİ NOTU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Vodafone SMS ile kredi notu sorgulama işlemi için bazı adımların izlenmesi gerekmektedir. Vodafone kredi notu öğrenme yöntemi şu şekilde kullanılır;

Birinci Adım

Cep telefonunda mesajlar kısmı açılır

İkinci Adım

Mesajın içeriğine kredi notu sorgulanacak olan kişinin T.C. kimlik numarası yazılır

Üçüncü Adım

T.C. kimlik numarası sonrası bir boşluk bırakarak doğum yılı yazılır

Dördüncü Adım

Hazırlanan bu mesaj 1122’ye SMS olarak gönderilir

Beşinci Adım

SMS ardından kısa sürede telefona kişinin kredi notu ile ilgili bilgiler SMS olarak gönderilecektir.

VODAFONE SMS İLE KREDİ NOTU SORGULAMA ÜCRETLİ MİDİR?

Vodafone SMS ile kredi notu sorgulama işlemi için belirlenmiş bir ücret talep edilmektedir. Vodafone SMS ile kredi notu sorgulama ücreti; 9 TL olarak belirlenmiştir. Sorgulama sonucunda belirtilen ücret, hat sahibinin bakiyesinden düşürülür ya da faturaya eklenir.

Vodafone, SMS ile kredi sorgulama işlemi sonrasında Findeks üzerinden kısa sürede kredi notu sorgulamasını gerçekleştirerek mesaj yolu ile abonesine iletecektir. Çok kısa sürede kredi notunu öğrenme şansına sahip olan kişi, bu nota göre daha rahat şekilde bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecektir.

KREDİ NOTU KAÇ OLURSA KREDİ ALAMAM?

Bankacılık işlemleri kapsamına kredi çekmek için, kişilerin belirli bir kredi notuna sahip olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan kişilere bankadan kredi çıkması mümkün değildir. Kredi notu, kişilerin bankacılık geçmişlerine bakılarak belirlenmektedir. Geçmiş bankacılık işlemlerinde düzenli ödeme yapmayan, yasal takibe düşen ya da icralık olan kişilerin kredi notu oldukça düşük olacaktır. Kredi notu puanlama sistemine göre kredi alınacak ve alınmayacak puanlar şu şekilde sıralanabilir;

Kredi notu 0 – 500 arası olanlar: bu aralıktaki banka müşterileri kredi alma hakkına sahip değildir. Banka bu müşterileri tamamen güvenilmez olarak görmektedir.

Kredi notu 500 – 800 arası olanlar: bu aralıktaki banka müşterileri riskli müşteri sınıfına girerler. Kefil ya da teminat olmadan kredi almaları mümkün değildir.

Kredi notu 1100 – 1400 arası olanlar: bu aralıktaki banka müşterileri kredi alma hakkına sahiptir. Ancak kredi limiti belirli oranlarda tutulmaktadır. Çok yüksek tutarlarda kredi almaları mümkün olmayacaktır.

Kredi notu 1400 ve üzerinde olanlar: bu aralıktaki banka müşterileri ideal müşteri olarak görülmektedir. İstedikleri oranda kredi alma hakkına sahiptirler ve kredileri hemen onaylanmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

51
494 Paylaşım, 51 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir