Uzun Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Hangileridir?


79
774 Paylaşım, 79 points

Kripto paralar son dönemde yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım araçlarının başında geliyor. Yatırım yapabilmek için kripto paraları tercih eden yatırımcıların ise en merak ettiği konulardan birisi uzun vadeli olarak hangi kripto paralara yatırım yapabilecekleri sorusu oluyor. Bu yazımızda Uzun Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Hangileridir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Kripto para birimleri en popüler yatırım araçları olan hisse senetleri ve dövizi çoktan geride bırakmayı başardı. Getirisi oldukça yüksek olan kripto paralar, yatırımcıların yeni gözdesi haline geldi. Özellikle uzun vadeli yatırım yapmayı düşünenler için doğru kripto paraya yatırım yapmak çok karlı olarak gösterilebilir.UZUN VADELİ YATIRIM YAPILABİLECEK KRİPTO PARALAR HANGİLERİDİR?

Kripto para üzerinden kar elde etmek isteyen birçok kişi bu işlemi al – sat mantığı ile yürüterek küçük karlar elde etmektedir. Ancak bazı yatırımcılar bu işi uzun vadeli olarak düşünerek birikimlerine uzun sürede yüksek kar almayı tercih etmektedir.

Uzun Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar sayesinde sabırlı ve emin adımlar ile yüksek kar elde etmek mümkün olacaktır. Bunun için öncelikle doğru kripto parayı seçmek ve yatırım yapmak gerekmektedir.

Uzun Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar şu şekilde sıralanır;

  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Steller Lumens (XLM)
  • Chainlink (LINK)
  • Litecoin (LTC)

BİTCOİN UZUN VADELİ YATIRIM NASIL YAPILIR?

Bitcoin uzun vadeli yatırım yapmak isteyenler için en doğru kripto paralardan birisidir. Kripto para ile adı neredeyse özdeşleşen Bitcoin, 2009 yılında bu yana piyasada yer almaktadır. Diğer kripto paralardan çok ayrı bir yere sahip olan Bitcoin, hacmi ile yükselişini her zaman devam ettirmektedir.

Uzun vadeli yatırım yapmak isteyen birçok yatırımcı Bitcoin ‘i tercih edebilir. Son dönemde kripto para borsasında yaşanan anin düşüşler ve nötr bir seyre rağmen uzmanlar Bitcoin ‘in uzun vadede yükselişe geçeceğini ve yüksek kazanç sağlayacağını söylemek mümkün olacaktır.

ETHEREUM UZUN VADELİ YATIRIM NASIL YAPILIR?

Ethereum uzun vadeli yatırım yapmak isteyenler için en doğru kripto paralardan birisidir. Market büyüklüğü açısından kripto para borsasının ikinci sırasında yer alan Ethereum, potansiyeli yüksek para birimleri arasında yer almaktadır.

Merkezi olmayan kripto para birimlerinden birisi olan Ethereum, bu yönü ile uygulama geliştirmek ve çalıştırmak isteyen geliştiricilerin de dikkatini çekmektedir. Her daim yukarı doğru ilerleyiş sunan bu kripto para birimi uzun vadeli yatırımlar için tercih edilebilir.

STELLER LUMENS UZUN VADELİ YATIRIM NASIL YAPILIR?

Steller Lumens uzun vadeli yatırım yapmak isteyenler için en doğru kripto paralardan birisidir. 2014 yılından bu yana piyasada yer alan bu para birimi Ripple şirketinin kurucusu tarafından geliştirilmiştir. Ripple’ ın yaşadığı bazı sorunlar ve mahkeme süreci nedeniyle bir anda sert bir düşüş yaşayan Steller Lumens, kısa sürede halka açık blok zincirleri ve dolar destekli stabil coinlerin kullanılmasına izin vermesinin ardından tekrar yükselişe geçmeyi başarmıştır.

Stellar Lumens, uzun vadeli olarak yatırım yapılabilecek kripto para birimleri arasında yerini almıştır. Bunun başlıca nedenleri arasında Ukrayna’ nın kendi merkezi bankası dijital para birimi geliştirilmesine yardımcı olması olarak gösterilebilir.

CHAİNLİNK UZUN VADELİ YATIRIM NASIL YAPILIR?

Chainlink uzun vadeli yatırım yapmak isteyenler için en doğru kripto paralardan birisidir. 2014 yılından bu yana piyasada bulunan bu kripto para, 2018 yılında piyasa değerini 1 dolara kadar çıkarmayı başarmıştır. 2020 yılı başlarında 1,74 dolar üzerinden fiyatlanan Chainlink, bir gerileyen bir yükselen grafiği ile yatırımcıları tedirgin etmiştir.

Sektörde gerileme sürecini geride bırakan Chainlink, 2021 Ocak ayı itibariyle 17,83 doları görerek yatırımcılara tekrar güven aşılamayı başarmıştır. Yükselişine hala devam eden bu kripto para uzun vadeli olarak en çok kazandıracak kripto para birimlerinden birisi olarak gösterilebilir.

LİTECOİN UZUN VADELİ YATIRIM NASIL YAPILIR?

Litecoin uzun vadeli yatırım yapmak isteyenler için en doğru kripto paralardan birisidir. Bircoin’ e en yakın kripto para birimi olan Litecoin, 2,5 dakikalık işlem süresi ve düşük işlem ücreti ile yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Para birini, 84 milyonluk arzı ile en yakın rakibi Bitcoin ‘i geçmeyi başarmıştır.

Piyasaya düştüğü günden bu yana istikrarlı bir yükseliş elde eden Litecoin, son olarak 2020 yılı sonlarında ciddi bir yükseliş sağlamayı başarmıştır. Son olarak PayPal sistemine dahip olmasıyla birlikte önümüzdeki süreçte dünya genelinde popüler ve kazançlı kripto para birimlerinden birisi olmayı başaracak gibi görünmektedir. Uzun vadeli yatırım düşünenlere Litecoin ‘e olan talebin önümüzdeki süreçte artacağını söylemek mümkündür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

79
774 Paylaşım, 79 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir