Uzaktan Eğitimde Kullanılabilecek En İyi Uygulamalar Hangileridir?


83
814 Paylaşım, 83 points

Corona virüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim görmek zorunda kalan öğrenciler, eğitimlerine destek olabilecek olan uygulamaları araştırmaya başladı. Özellikle çocuklarının geri kalmasından endişe eden veliler, internet üzerinden yararlanabilecekleri en iyi uygulamaları merak ediyor. Bu yazımızda Uzaktan Eğitimde Kullanılabilecek En İyi Uygulamalar Hangileridir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Corona virüs salgını ülkemizde hala etkili olmaya devam ediyor. Bu nedenle Eylül ayı başında açılması gereken okullar ne yazık ki yine açılamadı ve milyonlarca öğrenci uzaktan eğitime devam etmek zorunda kaldı.UZAKTAN EĞİTİME YARDIMCI UYGULAMALAR VAR MIDIR?

Uzaktan eğitim yapan öğrencilerin konulara tam olarak hakim olabilmesi ve geri kalmaması adına özellikle veliler uzaktan eğitimde kullanılabilecek uygulamaları araştırmaya başladı. Uzaktan eğitime yardımcı uygulama var mıdır sorusuna elbette ki evet şeklinde cevap vermek mümkün.

Uzaktan eğitimde kullanılabilecek birçok uygulama sayesinde görülen canlı derslere ek olarak pekiştirme sağlamak mümkün olacaktır. Bu amaçla hazırlanmış birbirinden kaliteli çok sayıda uygulama bulunmaktadır.

UZAKTAN EĞİTİMDE KULLANILABİLECEK EN İYİ UYGULAMALAR HANGİLERİDİR?

Uzaktan Eğitimde Kullanılabilecek En İyi Uygulamalar şu şekilde sıralanır;

  • Eba
  • Morpa Kampüs
  • Okulistik
  • Vitamin
  • net

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMASI EBA NASIL KULLANILIR?

Uzaktan eğitimde kullanılabilecek en iyi uygulama Eba olarak gösterilebilir. Fatih projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan bu uygulama, tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Milyonlarca öğrencinin canlı derslerini gerçekleştirdiği Eba içeriğinde her sınıf için ders içeriği, sınavlar, dosyalar, çalışmalar, alıştırmalar ve videolar bulunmaktadır.

Her türlü içeriğe kolaylıkla erişim sağlayan Eba, ister bilgisayar üzerinden ister mobil uygulama üzerinden kolaylıkla kullanılabilmektedir. Okulların kullandığı uygulama olan Eba üzerinden öğretmenler de tüm öğrencilerini takip etme şansına sahip olmaktadır.

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMASI MORPA KAMPÜS NASIL KULLANILIR?

Uzaktan eğitimde kullanılabilecek en iyi uygulama Morpa Kampüs olarak gösterilebilir. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine ve öğretmenlerine yönelik eğitim içeriği sunan Morpa Kampüs, derslere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış bir uygulamadır. Uygulama içerisinde birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar olan tüm içeriklere, konu anlatımlarına, videolara, testlere, deneylere, ödev çalışmalarına ulaşmak mümkündür.

Morpa Kampüs ücretli uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu uygulamayı kullanmak isteyen öğrenciler, yıllık üyelik yaptırarak belirli oranda bir ücret ödemek zorundadır. Tek seferlik alınacak olan bu ücret sonrasında uygulama 1 yıl boyunca sınırsız olarak kullanılabilir.

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMASI OKULİSTİK NASIL KULLANILIR?

Uzaktan eğitimde kullanılabilecek en iyi uygulama Okulistik olarak gösterilebilir. İlkokul ve ortaokul öğrenci ve öğretmenlerine yönelik içerik sunan Okulistik, birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar tüm sınıfların ders içeriğine sahiptir. Uygulama içerisinde her türkü konu anlatımı, videolar, konu testleri, soru çözümleri, deneyler, oyunlar, e – kitaplar ve kaynaklar bulunmaktadır.

Okulistik uygulaması da ücretli olarak sunulan uygulamalardan birisidir. aylık ve yıllık olmak üzere iki çeşit abonelik sunan bu uygulama sayesinde öğrenciler okul eğitimlerine büyük bir destek sahibi olabilirler. Öğrenci üyeliğinin ardından veliler de ücretsiz olarak üye olarak takip şansına sahip olacaklardır.

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMASI VİTAMİN NASIL KULLANILIR?

Uzaktan eğitimde kullanılabilecek en iyi uygulama Vitamin olarak gösterilebilir. Milli Eğitim Bakanlığı öğretim programına uygun olarak hazırlanmış olan bu uygulama, ilkokuldan üniversiteye kadar tüm öğrencilere destek amacıyla hazırlanmıştır. Uygulama içerisinde konu anlatımları, çözümlü videolu sorular, eğitsel oyunlar, tarama testleri, sanal deneyler ve birçok yardımcı araca ulaşmak mümkündür.

Öncelikle ücretsiz sürüm olarak tüm öğrencilerin kullanımına sunulan Vitamin uygulaması, isteyen öğrenciler tarafından aylık abonelik şeklinde devam ettirilebiliyor. Öğretmenler de bu uygulama üzerinden aylık abonelik alan öğrencilerinden sınıf oluşturarak öğrencilerinin çalışmalarını kolaylıkla takip edebiliyor.

UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMASI EKOLEJ.NET NASIL KULLANILIR?

Uzaktan eğitimde kullanılabilecek en iyi uygulama Ekolej.net uygulaması olarak gösterilebilir. Online eğitim sistemi olarak hazırlanan bu uygulama, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilere yönelik içerik sunmaktadır.

Video konferans teknolojisi ile çevrimiçi eğitimlerin de alınabileceği bu uygulama, öğrencilere belirli bir ücret karşılığında canlı derslere katılma şansını da vermektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

83
814 Paylaşım, 83 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
25
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir