Uygun Kredi Nasıl Çekilir? Uygun Kredi Tüyoları


64
634 Paylaşım, 64 points

Günümüz koşulları, hemen hemen her bireyin krediye yönelmesine neden olmaktadır. Farklı ihtiyaçlara sahip olan tüketiciler, ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanmış kredi seçeneklerinden birisini seçerek kullanabilmektedir. Kredi seçerken en önemli detayların başında uygun faiz oranlarına sahip kredileri çekmek gelmektedir. Bu yazımızda uygun kredi nasıl çekilir sorusunun yanıtını vereceğiz. İşte sizin için hazırladığımız uygun kredi tüyoları

Uygun Kredi Nasıl Çekilir?

İhtiyaçların karşılanmasının ve toplu para almanın en kolay yolu banka kredilerine başvurmaktır. Bankalar günümüzde her kesimden tüketicilere uygun krediler ile hizmet vermektedir. Bankalardan verilen kredi türleri şu şekilde sıralanabilir; • Amacına göre krediler
 • Teminata göre krediler
 • Vade süresine göre krediler
 • Kullanılacağı yere göre krediler
 • Tüketicinin niteliğine göre krediler
 • Niteliğine göre krediler
 • Kurumsal krediler

Tüketici, söz konusu kredi seçenekleri arasından istediğini ve kendisine en uygun olanını belirleyerek başvuruda bulunabilmektedir. Kredi çekmeye karar verdiğiniz zaman ilk yapmanız gereken kredi çekebileceğiniz bankaları belirlemek ve onları incelemek olacaktır. Her banka farklı faiz oranları ile kredi sunar. Bununla birlikte aldıkları dosya masrafı, komisyon miktarı, sağlık sigortası şartları da değişiklik gösterecektir. Yapmanız gereken, tüm bu bilgileri karşılaştırıp en uygun koşullarla kredi veren bankayı belirlemek olacaktır.

Uygun Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

En uygun koşullarda kredi veren bankayı belirlemenin ardından sıra kredi başvurusuna gelecektir. Kredi başvurusu için bazı evraklar gereklidir. Kredi alırken lazım olacak evraklar şunlardır;

 • Kredi çekecek kişi ücretli çalışıyorsa maaş bordrosu ya da imzalı maaş yazısı
 • Serbest meslekle uğraşıyorsa işyeri vergi levhası
 • Emekli ise emekli maaş cüzdanı
 • Kredi çekecek kişiye ait kira geliri, kira kontratı ya da ev tapusu
 • Son 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh kâğıdı
 • Elektrik, su, doğalgaz ya da telefon faturalarından birisinin aslı

Uygun Kredi Tüyoları

Kredi çekmek için her detayı tamamladıktan sonra bazı noktalara dikkat ederek kredinizi daha uygun hale getirebilirsiniz. En düşük faiz oranlı krediye başvurarak işe başlayabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu mutlaka öğrenmelisiniz. Kredi notunuz doğrultusunda başvuru yapmanız mantıklı olacaktır. Yoksa başvurunuzun her olumsuz yanıtlanması, kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır.

Kredi çekeceğiniz bankanın dosya masraf ücretini dikkatli incelemelisiniz. Bazı bankalar bu başlık altında kredi masrafı da talep etmektedir. Dikkatli olursanız fazladan para ödemek zorunda kalmazsınız.

Kredi çekerken sağlık sigortası yerine Aileme Değer Ferdi Kaza Sigortası yaptırırsanız kredi çekimi sonrası yaşanabilecek bir vefat ya da sakatlık durumunda 10 yıl boyunca aylık 2,500 TL tazminat ödemesi kazanmış olursunuz.

Kredi seçerken vadeyi çok dikkatli planlamalısınız. Kredinin vadesi arttıkça faizi de artacaktır. Bunun için ödeyebileceğiniz en yüksek tutardan kısa vadeli kredi çekmek her zaman daha uygun olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
634 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
73
Şaşkın
Başarısız Başarısız
37
Başarısız
Komik Komik
25
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
73
Helal Olsun!
lol lol
109
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir