Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak?


71
694 Paylaşım, 71 points

Corona virüs salgınından en çok etkilenen alanların başında eğitim geliyor. Salgın nedeni ile Mart ayından bu yana okullarda uzaktan eğitim yapılmak zorunda kaldı. Okulların kademeli olarak Eylül ayından itibaren açılmaya başlamasıyla birlikte gözler üniversitelere çevrildi. Bu yazımızda Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak? Sorusuna cevap vereceğiz.

Üniversite öğrencileri için son dönemin en merak edilen konularından birisi üniversitelerinin ne zaman yüz yüze eğitime başlayacağı oldu. Milyonlarca üniversite öğrencisi, eğitime ne zaman yüz yüze başlanacağı sorusunu sormaya başladı.CUMHURBAŞKANI’ NDAN ÜNİVERSİTELER İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Geçtiğimiz Mart ayından bu yana ülkemizde devam eden Corona virüs salgını sonrasında tüm eğitim uzaktan devam etmeye başlamıştı. Eylül ayı itibariyle kademeli olarak eğitimin başlaması, üniversite öğrencilerini de heyecanlandırdı. Üniversiteler, bu dönemde riskten kaynaklı olarak üniversitelerin uzaktan eğitime devam edeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada üniversiteler için en kısa sürede yüz yüze eğitim öğretimin başlanmasını hedeflediklerini ve bu konuda çalışmaların devam ettiğini duyurdu. Bu açıklamanın ardından gözler, üniversiteler için gelecek açıklamalara çevrildi.

SAĞLIK BAKANI ÜNİVERSİTELER HAKKINDA KONUŞTU

Üniversitelerin yüz yüze eğitim süreçleri merak edilirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca üniversitelerin açılması ile ilgili açıklamada bulundu. Koca, üniversiteleri açılmasının salgının seyrine göre belirleneceğini ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında kademeli olarak açılan ilkokul, 5. – 8. – 9. – 12. Sınıfların yakından incelendiğini ve okulların salgının seyrini ne yönde etkilediğinin belirlenmesinin ardından üniversiteler ile ilgili kesin bir kararı verileceğini açıkladı.

ÜNİVERSİTELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Corona virüs salgını neden ile üniversitelerin birçoğu kış dönemini uzaktan eğitim şeklinde geçireceklerini açıklamıştı. Sadece bazı üniversite bölümlerinde yüz yüze derslerin yapılması kararı alınmıştı. YÖK tarafından yapılan açıklamada ise üniversitelerin yüz yüze eğitimlerine 1 Ekim 2020 sonrasında olacak şekilde başlamaları yönünde talepte bulunulduğu ifade edilmişti.

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak? Sorusuna şu anlık net bir cevap vermek ne yazık ki mümkün değil. Salgının yaz aylarında düşüş eğilimine geçmesi üniversite öğrencilerinin eğitimlerine yüz yüze başlayabilecekleri yönünde olumlu düşüncelere neden olmuştu. Ancak son dönemde vaka saylarındaki ciddi artışlar bu konuda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Üniversite öğrencilerinin belirli bir yaş üzerinde olması ve aktif olmaları, üniversitelerin yüz yüze eğitime geçmesiyle birlikte salgının daha da artışına neden olabileceği riski, şu anlık üniversiteler konusunda kesin bir karar verilmesine ne yazık ki engel oluyor.

Üniversitelerin yüz yüze eğitime başlayıp başlamayacağının önümüzdeki günlerde bilim kurulu tarafından salgının seyrinin değerlendirilmesi sonucunda belirlenmesi ve eğitimin uzaktan mı devam edeceği yoksa yüz yüze eğitime mi geçileceği konusunda bir açıklamanın yapılması bekleniyor


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
694 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir