Üniversite Mezunu İşsizlere İŞKUR’dan Maaş Bağlanacak!


77
738 Paylaşım, 77 points

Üniversiteyi bitiren ancak bir türlü işe giremeyen gençlere devletten oldukça mutluluk veren bir destek geldi. Yapılan çalışmalar kapsamında üniversite mezunu olan işsizlere İŞKUR’ dan maaş bağlanması kararı alındı. Bu yazımızda Üniversite Mezunu İşsizlere İŞKUR’dan Maaş desteğinin detaylarını anlatacağız.

Günümüzde üniversiteden mezun olmak ne yazık ki bir iş sahibi olmaya yetmiyor. Ülkemizde milyonlarca üniversite mezunu işsiz bulunuyor. İş bulmanın çok zor olduğu son yıllarda üniversite mezunlarının yaşadığı sorunlar hakkında çalışmalar yapan devlet, üniversite mezunu işsizler için oldukça ilgi çekici bir projeye imza attı.ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZLERE İŞKUR’DAN MAAŞ BAĞLANACAK!

Devlet desteği ile bundan sonra üniversite mezunu olan işsizlere İŞKUR maaşı bağlanacak. Söz konusu devlet desteği, iş bulma aşamasında olan üniversite mezunu gençleri az da olsa desteklemek amacı ile hazırlanmış durumda.

İŞKUR maaşından yararlanmak için üniversite mezunlarının herhangi bir iş bulamaması ve İŞKUR başvurusu bulunması gerekecek. Devlet desteği ile İŞKUR maaşı alma hakkı kazanmak için üniversite mezunu gençlerde çok fazla şart da aranmayacak. Üniversite mezunu işsiz kişilerin sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması yeterli olacak.

İŞKUR ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZLERE NE KADAR MAAŞ VERECEK?

İŞKUR ve KOSGEB destekli olarak hazırlanan bu devlet desteği kapsamında üniversite mezunu olan işsizlere maaş ile birlikte girişimcilik desteği de verilecek. KOSGEB tarafından sağlanacak olan girişimcilik desteği kapsamında bir iş yapabilmek ve iş sahibi olabilmek için girişimci olan tüm üniversite mezunu işsizlere gerekli olan destek sağlanacak.

İŞKUR üniversite mezunu işsizlere maaş desteğinden yararlanmak için kişilerin belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekecek. Şartlara uygun olan tüm üniversite mezunu işsizler, İŞKUR’ dan işsizlik maaşı almaya başlayacak. İŞKUR üniversite mezununa işsizlik ödemesi günlük 50 TL olarak gerçekleştirilecek.

İŞKUR ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZLERE MAAŞ ŞARTLARI NELERDİR?

İŞKUR tarafından hazırlanan devlet desteği kapsamında üniversite mezunu işsizlere günlük 50 TL olmak üzere maaş desteği sağlanacak. Üniversite mezunu işsizlerin bu maaşı alabilmesi için belirlenmiş şartlara uygun olması gerekecek. İŞKUR üniversite mezunu işsizlere maaş şartları şu şekilde;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • İŞKUR kaydının bulunması
  • Maaş alabilmek için başvuru yapması
  • Üniversite diplomasının olması

ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZLERE İŞKUR MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Üniversiteden mezun olup bir türlü iş bulamayan gençlere yönelik hazırlanan bu devlet desteği kapsamında maaş alabilmek için kişilerin öncelikle başvuruda bulunması gerekecek. Üniversite mezunu işsizler, yaşadıkları ilde yer alan Türkiye İş Kurumu’na giderek başvuruda bulunabilecek. Kurum üzerinden sağlanan başvurunun ardından kişinin adına bir kayıt oluşturulacak.

Üniversite mezunu gençler, başvuru sırasında kendilerine verilen başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde dolduracak. Ardından başvuru formu ile İŞKUR merkezlerinde işlemler tamamlanacak. Üniversite mezunu işsizlere İŞKUR maaşı desteğinden yararlanmak için üniversite mezunu işsizlerin bireysel olarak başvuru yapması gerekecek. Kişilerin kendi dışında başkası tarafından yapılan başvurular geçerli olmayacak.

ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZLERE İŞKUR MAAŞI NASIL ALINACAK?

Üniversite mezunu işsizlere yönelik hazırlanmış olan İŞKUR maaş desteğinden yararlanma hakkı kazanan kişilere maaş ödemesi yapılacak. Günlük 50 TL olarak belirlenen bu ödeme, üniversite mezunu işsizler tarafından istedikleri zaman çekilebilecek.

Üniversite mezunu işsizlere İŞKUR maaşı nasıl alınacak sorusunun cevabı ise PTT şubeleri olacak. Maaş alma hakkı kazanan üniversite mezunu işsizler, istedikleri zaman PTT şubesine giderek hak ettikleri maaşı çekebilecek. Maaş çekimlerinde üst limit olacak. belirlenen üst limit göz önünde bulundurularak üniversite mezunu işsizler maaşlarını çekebilecekler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

77
738 Paylaşım, 77 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
37
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
39
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir