Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Yapacak


83
815 Paylaşım, 83 points

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bünyesinde yer alan personel açığının kapatılması için sürekli işçi alımı yapılacağını açıkladı. Resmi Gazetede yayımlanan ilan kapsamında çok sayıda işçi alımı gerçekleştirilecek. Bu yazımızda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Yapacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Bakanlıklar bünyelerindeki personel açığını kapatmak için düzenli olarak personel alım ilanları yayımlamaya devam ediyor.  Personel açığı bulunan kurumlardan birisi de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı oldu.ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI YAPACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sürekli İşçi Alım ilanı kapsamında bakanlık bünyesinde sürekli olarak görevlendirilecek işçi alımı yapılacağı açıklandı. Belirlenen başvuru tarihleri arasında İŞKUR üzerinden başvuruda bulunacak olan işçi adayları, bakanlık bünyesinde sürekli işçi olarak çalışma şansına sahip olacaklar.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı ilanı kapsamında başvuruda bulunacak olan adayların bakanlık tarafından belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekiyor. Şartlara uygun olan adaylar arasından yapılan seçimle işe yerleştirme işlemi gerçekleştirilecek.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı başvurusunda bulunmak isteyen adayların önce kurum tarafından belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekiyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • 35 yaşını aşmamış olmak
 • Affa uğramış dahi olsa devlete karşı suçlar, anayasal düzene karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar, casusluk, hırsızlık, rüşvet, dolandırıcılık, gibi birçok suçtan dolayı mahkumiyet almamış olmak
 • Kamu haklarından mahrum kalmamış olmak
 • Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş ya da askerlikle ilişiği kesilmiş olmak
 • Tam zamanlı ve vardiyalı sisteme uygun olarak çalışabilir durumda olmak
 • Çalışmaya engel bir sağlık sorunu bulunmamak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık, malullük aylığı almıyor olmakü
 • Herhangi bir ön lisans programından mezun olmuş olmak
 • Usta gemici ya da güverte sınıfında en az 3 yıl görev yapmış olmak ve bu durumu belgelemek
 • Yeterliliğini gösteren her türlü sertifika ve belgeye sahip olmak
 • Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu yanıt almış olmak
 • Yapılacak arşiv soruşturmasından olumlu yanıt almış olmak

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI KADROLARI NELERDİR?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı kadroları 3 farklı il genelinde sağlanacaktır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı kadroları nelerdir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • İstanbul – İstanbul Liman Başkanlığı: usta gemici 1 kişi
 • Antalya – Antalya Liman Başkanlığı: usta gemici 1 kişi
 • Muğla – Göcek Liman Başkanlığı: usta gemici 1 kişi

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı başvurusunda bulunmak isteyen adayların öncelikle başvuru için belirlenmiş şartların tamamını taşıyor olması gerekmektedir. Şartlara uygun olan adaylar başvuru için İŞKUR resmi sitesini kullanarak işlemlerini tamamlayabilecekleri gibi belirlenen başvuru adresine istenen belgeleri şahsen ya da posta yolu ile de iletebilecektir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı başvurusunu şahsen yapmak isteyen adaylar hazırladıkları belgeler Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Hakkı Turayliç Caddesi No: 5 Emek Çankaya Ankara adresine teslim edebilecektir. Başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar, belgelerinin incelenmesinden sonra uygun görüldükleri takdirde sözlü sınava katılma hakkına sahip olacaklardır. Sözlü sınav ile ilgili bilgiler bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI SINAVI NASIL YAPILACAK?

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı sınavına girme hakkı kazanmış olan adaylar girecekleri sözlü sınavda mesleki alandan 40 puan, genel kültürden 20 puan, görev ve yetki alanından 20 puan, özveri ikna kabiliyeti ve inandırıcılıktan 10 puan, muhakeme gücünden 10 puan olmak üzere toplamda 100 puan üzerinden değerlendirmeye alınacaktır.

Adayların işe girişleri, sözlü sınavdan alacakları puana bakılarak en başarılı adaydan başlayarak gerçekleştirilecektir. Başarı sıralaması göz önünde bulundurularak asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek ve tüm adaylar bakanlığın resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. İşe girecek olan adaylar için 60 günlük deneme süresi sunulmaktadır. Bu sürenin sonunsa uygun olan adayların işe giriş işlemleri gerçekleştirilecektir.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

83
815 Paylaşım, 83 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
73
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir