Ücretsiz Masaüstü VPN Programları Hangileridir?


65
635 Paylaşım, 65 points

Bilgisayar kullanıcıları zaman zaman girecekleri sitenin engelli olduğunu görebilirler. Bu durum oldukça can sıkıcıdır. Engelli sitelerle karşılaşmamak ve internette güvenle gezebilmek için VPN programları kullanılmaktadır. Bu yazımızda ücretsiz masaüstü VPN programları hakkında bilgi vereceğiz.

İnternet sağlayıcının girilmek istenen sitelere izin vermediği durumlarda en çok ihtiyaç duyulan, VPN programlarıdır. Güvenli bir şekilde sitelerde gezmek ve yasaklı sitelere girebilmek için gerekli olan VPN programları ücretsiz olarak sunulmaktadır.ÜCRETSİZ MASAÜSTÜ VPN PROGRAMLARI HANGİLERİDİR?

Bilgisayar kullanıcıları için birbirinden kullanışlı ücretsiz VPN programları bulunmaktadır. Ücretsiz masaüstü VPN programları şu şekilde sıralanabilir;

  • Speedify
  • Private Tunnel
  • Hotspot Shield Free
  • Freelan
  • Windscribe
  • Proton VPN
  • Tunnel Bear

SPEEDİFY VPN PROGRAMININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Ücretsiz VPN programlarının en büyük sorunlarından birisi, internet hızının düşük olmasıdır. Ancak Speedify VPN programında hız konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. İnternet kimliğini gizleyen bu program, 30’dan fazla sunucudan destek almaktadır. Hız kapasitesi oldukça yüksektir. Bu VPN programı, ücretsiz olarak aylık 1 GB kota vermektedir.

PRİVATE TUNNEL PROGRAMININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Tüm bilgisayar modellerinde kolaylıkla kullanılabilecek özelliğe sahip olan Private Tunnel programı oldukça kolay kullanıma sahiptir. Hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri ile dikkat çekmektedir. Kullanıcılara 7 günlük deneme için 200 MB kota sunan bu VPN programı, isteyen kullanıcılara bu deneme süresinin sonunda ücretliye geçiş hakkı vermektedir.

HOTSPOT SHİELD FREE PROGRAMININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Oldukça ünlü VPN programlarından birisi olan Hotspot Shield Free, gizliliğin korunması için kullanılabilecek en iyi programlardan birisidir. Ücretsiz sürümünde günlük 750 MB kota verilmektedir. Dünya üzerinden 20 farklı noktayı kullanarak elite üyeliğe geçiş yapmak mümkündür.

FREELAN PROGRAMININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Bilgisayar kullanıcısının amacı sadece yasaklı sitelere girmek değil ise kullanılabilecek en iyi program Freelan programıdır. Freelan, daha profesyonelce bilgisayar kullanan ve tekniğe önem veren kullanıcılara yönelik olarak hazırlanmaktadır. Grafik tabanlı bir ara yüze sahip olmayan bu program üzerinden komut satırları ile işlemler yapılmaktadır.

WİNDSCRİBE PROGRAMININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

En sağlam ücretsiz VPN programlarından birisi olan Windscribe, yüksek güvenliğinin yanı sıra veri kotası konusunda da oldukça cömert programdır. Özellikleri ile kendisinden söz ettirmeyi başaran bu program, aylık 10 GB kota sunmaktadır. VPN programı ile 8 farklı bölge üzerinden seçim yapmak mümkündür.

PROTON VPN PROGRAMININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Hem ücretli hem de ücretsiz olarak sunulan VPN programlarından birisidir. Bu program ile tek cihaz üzerinden 3 farklı ülkeye bağlanmak mümkündür. Bu programın tek kötü yanı internet hızının oldukça yavaş olmasıdır. Gizliliği ön planda tutan VPN programlarından birisidir.

TUNNEL BERA PROGRAMININ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Hızlı ve kolay kullanıma sahip bir VPN programı arayanlar için kullanılabilecek en doğru programdır. 20’den fazla lokasyon desteği sunan bu program, 100’den fazla sunucu ve 5 cihaza kadar kullanım fırsatı vermektedir. Aylık kotası yeteri kadar yüksek olmayan bu VPN uygulaması ücretsiz sürümü ile kullanıcılarına aylık 500 MB kota sunmaktadır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
635 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir