Ücretsiz İzne Çıkanlara 1170 TL Ödeme Başvurusu Başladı


74
755 Paylaşım, 74 points

Corona virüs nedeniyle hayatın durma noktasına geldiği ülkemizde birçok sektör çalışanlarını ücretsiz izne çıkarmak zorunda kaldı. Ücretsiz izne çıkan çalışanların mağdur olmaması için devletten bir yardım ödemesi başlatıldı. Ücretsiz izne çıkartılan kişilere her ay 1170 TL ödeme yapılacak. Bu yazımızda Ücretsiz İzne Çıkanlara 1170 TL Ödeme Başvurusu Başladı başlığının detaylarını paylaşacağız.

Corona virüs, bir süredir ülkemizde de etkili olmaya devam ediyor. virüs salgınının ilerlemesini engellemek için harekete geçen devlet, birçok alanda kısıtlamalara gitmek zorunda kaldı. Yapılan kısıtlamalar en çok çalışanları vurdu.ÇALIŞANLAR ÜCRETSİZ İZNE ÇIKMAK ZORUNDA KALDI

Corona virüs nedeniyle yapılan kısıtlamalar en çok çalışanları etkiledi. Virüs salgınının başlamasının ardından kısa bir süre sonra birçok sektör çalışmalarını durdurma kararı aldı. Üretimi durduran sektörlerde çalışan kişiler, zorunlu oldukları için ücretsiz izne ayrıldı.

Ücretsiz izne çıkan çalışanların maddi sıkıntı yaşamaması ve bu zorlu süreci daha rahat atlatabilmesi adına devletten bir destek ödemesi kararı geldi. Devlet, ücretsiz izne ayrılmış olan çalışanlara aylık 1170 TL ödeme yapılacağını açıkladı.

ÜCRETSİZ İZNE ÇIKANLARA 1170 TL ÖDEME BAŞVURUSU BAŞLADI

Kısa çalışma ödeneğinden faydalanamayan ve ücretsiz olarak izne çıkartılmış olan çalışanlara günlük 39,24 TL olmak üzere aylık 1170 TL ödeme yapılması kararı alındı. Devlet tarafından hazırlanan destek planı kapsamında ücretsiz izne ayrılmış olan çalışanlar 3 ay boyunca her ay 1170 TL devlet desteğinden faydalanacak.

Ücretsiz izne ayrılmış çalışanlarla birlikte 15 Mart tarihi sonrasında işten çıkartılmış olanlara yapılması planlanan 1170 TL yardım ödemesinin gerçekleştirilmesi zorunlu hale getirildi. Bu kapsamda ücretsiz izne ayırdığı çalışanı bu süreçte tekrar işe çağıramayacak. İşe çağıran işverene ise ceza kesilecek.

ÜCRETSİZ İZNE ÇIKANLARA 1170 TL ÖDEME BAŞVURUSU ŞARTLARI NELERDİR?

Ücretsiz İzne Çıkanlara 1170 TL Ödeme Başvurusu şartları henüz net olmamakla birlikte genel olarak bakıldığı zaman virüs öncesi çalışan ancak virüs sonrası işvereni tarafından ücretsiz izne çıkartılmış olan tüm çalışanların bu ödemeden yararlanması bekleniyor.

Devlet tarafından sağlanan ücretsiz izin desteği kapsamında izne ayrılmış ve ödeme almayı hak etmiş olan çalışanlara 3 ay boyunca aylık 1170 TL olarak ödeme gerçekleştirilecek.

ÜCRETSİZ İZNE ÇIKANLARA 1170 TL ÖDEME BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Ücretsiz İzne Çıkanlara 1170 TL Ödeme Başvurusu için uygun olan adayların yapması gerekenler ile ilgili açıklama Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’ tan geldi. Selçuk yaptığı açıklamada ücretsiz izne ayrılmış olan çalışanların 1170 TL aylık ödemeden yararlanabilmesi için internet üzerinden hazırlanmış sisteme girmesi ve başvuruda bulunması gerektiğini açıkladı.

Ücretsiz izne çıkartılmış çalışanların 1170 TL ödeme alabilmesi için başvuruyu işverenin yapması gerekecek. İşveren, belirlenen internet sitesi üzerinden gerekli bilgileri sisteme girerek çalışanı için ödeme başvurusunda bulunabilecek.

Ücretsiz İzne Çıkanlara 1170 TL Ödeme Başvurusu için TIKLAYIN

ÜCRETSİZ İZNE ÇIKANLARA 1170 TL ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Ücretsiz İzne Çıkanlara 1170 TL Ödemesi ne zaman yapılacak sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Ücretsiz İzne Çıkanlara 1170 TL Ödemesi, ücretsiz iznin verildiği ayı takip eden ayın 3’üne kadar gerçekleştirilecektir.

Ücretsiz izin ödemesinden faydalanması için çalışanların ekstra bir başvuruda bulunması gerekmez. İşverenin başvurusu, 1170 TL ödeme almak için yeterli olacaktır.

ÜCRETSİZ İZNE ÇIKANLARA 1170 TL ÖDEMESİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Ücretsiz İzne Çıkanlara 1170 TL Ödemesinden kimler faydalanabilir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Ücretsiz izne ayrılmış olanlar
  • Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamamış olanlar
  • 15 Mart tarihinden sonra iş akdi fes edilmiş olanlar
  • İşsizlik ödeneğine hak kazanmamış olanlar
  • Yaşlılık aylığı almayanlar

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
755 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir