Ücretsiz Deneme Vaadiyle Para Toplayan Android Uygulamalara Dikkat!


81
804 Paylaşım, 81 points

İşletim sistemlerine ait uygulama mağazaları, sürekli olarak kullanıcılara farklı uygulamalar sunuyor. Hemen her konuda uygulama bulunabilecek olan mağazalarda birçok uygulamanın deneme sürümü ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak son günlerde deneme vaadiyle birçok uygulamanın para aldığı ortaya çıkmaya başladı. Bu yazımızda ücretsiz deneme vaadiyle para toplayan Android uygulamaları hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

İşletim sistemleri, kullanıcılara hemen her konuda destek olmak için mağaza üzerinden uygulamalar sunar. Bu uygulamalar ile her türlü işi yapmak mümkündür. Teknolojinin ilerlemesi, birçok alanda hazırlanan uygulamaların kullanıcılara sunulmasını sağlamaktadır.ANDROİD UYGULAMALAR NE KADAR GÜVENLİ?

Özellikle Android işletim sistemli telefonlarda kullanılan Google Play Store uygulama mağazası üzerinden milyonlarca uygulamaya ulaşmak mümkündür. Uygulama sayısının çok fazla olması, insanların akıllarına Android uygulamaların ne kadar güvenli olduğu sorusunu getirir.

Android, Google Play Store üzerinden paylaşılan uygulamaları yakından takip eder. Bu uygulamalar arasında zararlı görülenler, dolandırıcılar, kötü niyetli olanlar hemen mağazadan çıkartılır. Ancak son günlerde gelen haberler, Android’ in uygulama mağazasında bazı uygulamaların deneme amaçlı ücretsiz gibi gösterildiğini ancak para topladığını ortaya koydu.

ÜCRETSİZ DENEME VAADİYLE PARA TOPLAYAN ANDROİD UYGULAMALARI HANGİLERİ?

Son dönemde güvenlik uzmanları tarafından yapılan incelemeler sonucunda Android işletim sistemi mağazası olan Google Play Store’ da yer alan bazı uygulamaların ücretli olmasına karşılık kullanıcılara bir haftalık ya da bir aylık ücretsiz deneme hakkı verdiğini, ancak süre bitmesine ve kullanıcının devam etmek istememesine rağmen ücretli olarak para kesmeye başladığını tespit etti.

Bu kapsamda yapılan incelemeler sonucunda Google Play Store üzerinden hali hazırda sunulmaya devam eden 15 uygulamanın kullanıcılara ücretsiz deneme hakkı verdiği ancak deneme süresinin dolmasına ve kullanıcının istememesine rağmen üyeliği devam ettirerek 200 Euro ve daha üstünde para aldığı belirlendi.

15 UYGULAMANIN 14 TANESİ GOOGLE PLAY STORE’DAN KALDIRILDI

İnceleme sonucunda tespit edilen 15 uygulamadan 14 tanesi Google Play Store üzerinden kaldırıldı. Ancak hala bir uygulamanın mağazada yayınlanmaya devam ettiği belirlendi. QR Code Reader – Barcode Scanner & QR Code Scanner isimli uygulamanın hala mağazada yayınlandığı ve kullanıcılardan deneme vaadi ile para topladığı öğrenildi.

5 milyondan fazla kişi tarafından indirilen bu uygulama, önce bir aylık ücretsiz deneme hakkı verdikten sonra kullanıcı talep etse de etmese de ücretliye otomatik olarak geçiş sağlıyor. Ücretliye geçiş durumunda da kullanıcıların telefonlarına uygulamanın ücreti yansıtılıyor.

Google Play Store’a bu konu ile ilgili çok fazla şikayet geldiği biliniyor. Bu şikayetlerin ardından harekete geçen Google Play Store, kullanıcılardan deneme vaadiyle para toplayan uygulamalara karşı savaş açmış durumda. Dolandırıcı uygulamaların bir çoğunu mağazadan kaldıran Play Store’ un bu konuda daha çok işi olduğu da bilinen bir gerçek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
804 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
86
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
14
Helal Olsun!
lol lol
50
lol
Aşk Aşk
37
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
16
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
97
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir