Twitter’dan Web Siteme Ziyaretçi Nasıl Çekebilirim?


70
684 Paylaşım, 70 points

Twitter kullanıcıları, hesapları üzerinden sahip oldukları web sitesine ziyaretçi çekebilirler. Bu işlem için belirli adımları takip etmeleri yeterli olacaktır. Bu yazımızda Twitter’ dan Web Siteme Ziyaretçi Nasıl Çekebilirim sorusuna cevap vereceğiz.

Twitter, en büyük mikro blog platformu olarak kullanılır. Her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Twitter, kullanıcıların sitelerine ziyaretçi çekmesi için de sıklıkla tercih edilmektedir. Web sitesi sahibi olan birçok kişi, bu siteye Twitter üzerinden kolaylıkla ziyaretçi çekmeyi başarabilir.TWİTTER’ DAN WEB SİTEME ZİYARETÇİ NASIL ÇEKEBİLİRİM?

Twitter kullanıcıları sosyal medya hesaplarını kullanarak istedikleri zaman web sitelerine ziyaretçi çekebilirler. Twitter takipçi sayısının fazla olması, web sitesine de fazla takipçi gelmesi anlamına gelecektir. Twitter kullanıcısı, bu sosyal medya platformunu akıllıca kullanırsa kısa sürede web sitesini de işlek ve bol ziyaretçiye sahip bir alana dönüştürebilir.

Twitter’ dan Web Siteme Ziyaretçi Nasıl Çekebilirim sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Twitter kullanıcısı, web sitesine ziyaretçi çekmek istiyorsa öncelikle web sitesi ile ilgili bir aktif Twitter hesabı açmalıdır. Bu profil üzerinde web sitesi ile ilgili bilgiler ve sitenin adresi paylaşılmalıdır. Kaliteli bir kapak fotoğrafının yer aldığı bu Twitter hesabına normal Twitter hesabındaki takipçi listesi davet edilebilir.

WEB SİTESİNE TWİTTER HESABI AÇARSAM NASIL KULLANMALIYIM?

Web sitesine Twitter hesabı açan kişi, takipçilerini bu sayfaya yönlendirdikten sonra sıklıkla bu hesapta web sitesindeki içeriklere ait linkleri paylaşmalıdır. İlgi çekici başlıklar ve fotoğraflarla desteklenen linkler, kısa sürede takipçilerin ilgisini çekerek web sitesine ziyaretçi çekmeyi kolaylaştıracaktır.

Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda ne kadar etkili cümleler ve fotoğraflar olursa o kadar çok ilgi çekecektir. Twitter kullanıcıları ilgi çekici sayfaları kolayca ziyaret ederler. Bu sayede web sitesi olan bir Twitter kullanıcısı web sitesine kolayca ziyaretçi çekebilir.

HASHTAG KULLANARAK WEB SİTESİNE ZİYARETÇİ NASIL ÇEKİLİR?

Hashtag kullanarak web sitesine ziyaretçi çekmek, denenebilecek en mantıklı yöntemlerden birisidir. Twitter kullanıcısı, sahip olduğu web sitesindeki paylaşımların konularını hashtag olarak Twitter üzerinden etiketleyerek takipçilerin dikkatini çekebilir. Bu yöntemi kullanarak takipçi olmayan kişilerin bile siteyi ziyaret etmesi mümkün olacaktır.

Web sitesi olan kişiler Twitter hesabında sitelerindeki paylaşımlara ait linkleri sıklıkla paylaşarak kısa sürede ziyaretçi sayısını artırabilir. Paylaşımlara bolca hashtag eklemek, Twitter üzerinden daha fazla yerde paylaşımların görülmesi anlamına gelmektedir.

Web sitesini ziyaret eden kişiler, paylaşımları beğendikleri takdirde yeni içerikleri de görebilmek adına kişiyi takibe alabilir. Bunun yanı sıra beğenilen paylaşım linklerinin diğer takipçiler tarafından Twitter’ da paylaşılması da daha fazla kişinin dikkatini çekmesi ve web sitesine girmesi anlamına gelmektedir.

WEB SİTESİNİN REKLAMINI YAPTIRARAK ZİYARETÇİ NASIL ÇEKİLİR?

Web sitesinin reklamını yaptırarak ziyaretçi çekmek de kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Twitter kullanıcısı, fenomen olarak tabir edilen ve yüzlerce takipçisi olan hesaplardan ücret karşılığında web sitesinin reklamını yapmasını isteyebilir. Günümüzde birçok fenomen, ücret karşılığı tanıtım işi yapmaktadır. Bu yöntemle web sitesinin tanıtımını yaptırmak ve kısa sürede web sitesine ziyaretçi çekmek mümkün olacaktır. Bu yöntem biraz maliyetli olmakla birlikte kısa sürede web sitesine çok sayıda ziyaretçi çekebilmek için kabul edilebilecek yöntemlerden birisidir. Siteye gelen ziyaretçilerin artması, bu ziyaretçilerin bir bölümünün siteye abone olması anlamına da gelecektir.

Tüm bu yöntemler sayesinde Twitter kullanıcıları web sitelerine kolaylıkla ziyaretçi çekebilirler. Twitter, çok fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan bir platform olması nedeniyle kısa sürede web sitesinin canlanması kolaylıkla sağlanabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
684 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir