Twitter’dan Para Kazanmak, Denenmiş Yöntemler!


64
625 Paylaşım, 64 points

2006 yılından bugüne kadar kesintisiz olarak yayın yapan Twitter, internetten para kazanmak için kullanabileceğimiz platformlardan birisidir. Özellikle işletmelerin yoğun olarak kullandığı sosyal ağlar arasında yer alan Twitter’dan para kazanmak, bazı stratejileri dikkate aldığınızda zannettiğinizden çok daha kolaydır. Bu yazımızda sizlere, Twitter ile internetten para kazanmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğiz.

Twitter’dan Para Kazanmak

Tüm sosyal ağlarda olduğu gibi buradan da fazla para harcamadan para kazanmak için, takipçi sayısı en önemli kriterdir. Hatta takipçi sayınızın hatırı sayılır düzeyde olması, para harcamadan para kazanmanıza imkan tanıyacaktır. Yani öncelikle takipçi sayısının artırılması, Twitter ile internetten para kazanmak için, yapmamız gereken en önemli şeydir.

Takipçi sayınızı doğal yollarla artırabileceğiniz gibi, sponsor reklamlar vererek daha hızlı bir şekilde artırmanızda mümkündür. Burada tercih, sizin planlamanıza kalmıştır.Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?

Bu işe merakı olan insanların en sık sorduğu sorulardan birisi olan Twitter’dan nasıl para kazanılır? Sorusunun cevabına gelecek olursak, bunun cevabı diğer sosyal medya ağlardaki para kazanma yöntemleriyle aynı olduğunu söylemek mümkündür.

  • Ürün Ve Hizmet Pazarlayarak

Twitter hesabınızdan ürün ve hizmet satışı yaparak, takipçi sayınıza göre gelir elde etmeniz mümkündür. Takipçi sayınızın fazla ve aktif olması, para kazanmanız için önemli bir etkendir. Basit bir ifade ve ortalamayla hesap yapacak olursak, her 100 kişiden 1 kişinin size müşteri olarak döndüğünü düşünürsek, 1000 takipçi arasından 10 kişinin, 10 bin takipçi arasından 100, 100 bin takipçi arasından ise 1000 kişinin müşteriniz olacağını hesaplayabiliriz. Elbette basit bir hesap olup bu rakamın artması ya da düşmesi mümkün olabilir. Burada 1000 kişinin size müşteri olarak döndüğünü hesaplar ve sattığınız ürün ya da hizmetten 30 TL kar ettiğinizi hesaplarsak, 30 bin Lira kar edebilmeniz mümkün olacaktır.

  • Satış Ortaklığı Yapın

Herhangi bir ürün veya hizmetin pazarlamasını yapan web sitesinden alacağınız satış ortaklığı linklerini zaman zaman paylaşarak, takipçilerinizin o linkler üzerinden ürün satın alması halinde gelir elde etmeniz mümkündür. Daha önceden belirlenen komisyona göre gelir elde edebileceğiniz bu yöntem, diğer yöntemlere göre biraz daha kolaydır. Tek yapmanız gereken satış ortaklığı linkinizi paylaşmak ve insanların bu linklerden ilgili sitelere giderek, ürün ya da hizmet almasını beklemek olacaktır. Size verilecek ekrandan kaç kişinin ne kadarlık ürün aldığını ve toplam kazancınız gibi farklı detayları, açık bir şekilde görebilirsiniz.

  • Özel Reklam Almak

Twitter’dan para kazanmak için tercih edilebilecek yöntemlerden birisi de, özel reklam almaktır. Aslında para kazanma yöntemlerinin hepsini aynı anda uygulamakta da, hiçbir sakınca yoktur. Firma ya da kişilerden alacağınız farklı reklamları hesaplarınızdan yayınlayarak, Twitter ile internetten para kazanmak için en iyi yöntemlerden birisini tercih etmiş olabilirsiniz.

  • Web Sitelerinin Reklamını Yaparak Ziyaretçi Göndermek

Yine satış ortaklığı gibi basit yöntemlerden birisi de, web sitelerinin linklerini takipçilerinizle paylaşarak, bu sitelere ziyaretçi gönderebilirsiniz. Ortalama tahmini ziyaretçi üzerinden yapılacak anlaşmayla para kazanabileceğiniz bu yöntemde yine takipçi sayınız ve etkileşimleri önemlidir.

Önemli İpuçları

Paylaşacağınız gönderilerin, kısa, öz ve anlaşılır olmasına dikkat edin.

Görsel paylaşımlarında, görsellerin kalitesi önemlidir.

Görseller üzerindeki yazıların, birkaç kelimelik çok kısa ve net ifadeler olması etkileşimi artıracak bir diğer faktördür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
625 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
49
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
49
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
13
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir