Twitter‘da TT Nasıl Olunur?


44
424 Paylaşım, 44 points

Twitter kullanıcıları için en önemli konulardan birisi platform üzerinden TT olabilmektir. Açık adı Trend Topic olan TT, Twitter’ ın gündemini belirlemektedir. Bu nedenle tüm Twitter kullanıcıları TT olmak için çaba sarf ederler. Bu yazımızda Twitter ‘da TT Nasıl Olunur? Sorusuna cevap vereceğiz.

Twitter TT, dünya gündemini belirleyen en önemli konuların yer aldığı bölüm olarak bilinir. Twitter üzerinden Trend Topic olmak oldukça güçtür. Bu bölümde yer almak için çok ilgi çekici ve herkesin yorumda bulunduğu bir konu bulmak gerekmektedir.TWİTTER ‘DA TT NASIL OLUNUR?

Twitter kullanıcıları için TT olmak oldukça önemlidir. Bir kullanıcının başlattığı # işareti ile başlayan etiket üzerinden TT olması, Twitter üzerinden oldukça popüler hale gelmesini sağlayacaktır. Twitter’ da TT olmak için öncelikle bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

Twitter ‘da TT Nasıl Olunur? Sorusuna verilebilecek birden fazla cevap bulunmaktadır. Twitter’ da TT olma yöntemleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Reklam şirketlerinden yardım alarak TT olmak
  • Sosyal medya danışmanlarından yardım alarak TT olmak
  • Robot hesap kullanarak TT olmak
  • TT olmak istenen kelimeyi sürekli paylaşarak TT olmak

TWİTTER’ DA REKLAM ŞİRKETLERİNDEN YARDIM ALARAK NASIL TT OLUNUR?

Twitter’ da reklam şirketlerinden yardım alarak TT olmak mümkündür. Günümüzde reklam hizmeti veren birçok site kişinin istediği etiketi TT listesine sokmak için çalışma düzenlemektedir. Ücretli olarak alınabilecek olan bu hizmet kapsamında ödenen ücrete göre belirlenmiş süre içerisinde Twitter TT listesine girmek mümkündür.

TWİTTER’ DA SOSYAL MEDYA DANIŞMANLARINDAN YARDIM ALARAK NASIL TT OLUNUR?

Twitter’ da sosyal medya danışmanlarından yardım alarak TT olmak mümkündür. Sosyal medya danışmanları, müşterilerinin istedikleri etiket ile TT olmalarını sağlayacak çalışmalar gerçekleştirirler. Bunun yanı sıra kişinin TT olabilmesi için takipçi satın almasını ya da Trend Topic olmasını istediği etiketi retweet edilmesini sağlamaktadır.

TWİTTER’DA ROBOT HESAP KULLANARAK NASIL TT OLUNUR?

Twitter’ da robot hesap kullanarak TT olmak mümkündür. Twitter kullanan kişiler, robot hesapları kullanarak kısa sürede istediği etiketin TT listesine girmesini sağlayabilir. Ancak bu yöntem ile çok uzun ve etkili TT sağlamak pek mümkün değildir. Twitter Trend Topic listesinde uzun süre kalabilmek için organik hesapları kullanmak çok daha akıllıca olacaktır.

TWİTTER’DA TT OLMAK İSTENEN KELİMEYİ SÜREKLİ PAYLAŞARAK NASIL TT OLUNUR?

Twitter’ da TT olmak istenen kelimeyi sürekli paylaşarak TT olmak mümkündür. Kullanıcılar, bir etiketin TT listesinde yer almasını istiyorlarsa etiketi sürekli olarak kullanmalıdır. Bu paylaşımların gerçek Twitter hesaplarından gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Sahte hesaplar üzerinden yapılan paylaşımlar Twitter tarafından kayda değer görülmeyecek ve geçersiz sayılacaktır.

TWİTTER ATILAN HESABIN TT OLMASI İÇİN ÖZELLİKLERİ NASIL OLMALIDIR?

Twitter atılan bir hesabın TT listesinde yer alabilmesi için bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Twitter atılan hesabın TT olması için özellikleri nasıl olmalıdır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Bir hesaptan birden fazla tweet atılması yerine birden fazla hesaptan içinde aynı kelime geçen tweet atılmalıdır.
  • Paylaşım yapılan hesapların çalışan aktif hesaplardan olması gerekir. Sahte hesaplardan yapılan paylaşımların TT olmaya bir etkisi olmayacaktır.
  • İçinde ilgili kelime geçen paylaşımlar retweet edilmeli ve retweet’lere yorumlar yapılmalıdır. Yani paylaşımlarda bir etkileşim olması gereklidir.
  • Eğer Twitter’da TT olmak amacındaysanız mutlaka belirli bir konu ile ilgili görüşünüzün olması çok önemlidir. Farklı konularda yapılan paylaşımlar bir araya gelerek herhangi bir gündem oluşturmazlar.
  • Daha önce gündem olmuş bir etiketin (Hashtag) aynısını kullanmayı mümkün olduğunca tercih etmeyin. Bunu yaparsanız gündeme girme olasılığınız azalacaktır.
  • Gündem bazen çok hızlı değiştiğinden gündem olduktan birkaç dakika sonra farklı bir konu veya konular TT olabileceğinden etiketlerin uzun süre kalıcılığı yoktur.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

44
424 Paylaşım, 44 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir