Twitter’da Beni Kim Engelledi, Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?


86
861 Paylaşım, 86 points

Twitter kullanıcılarının en büyük meraklarından birisi, kendilerini sosyal medya platformu üzerinden kimlerin engellediğini öğrenmektedir. Twitter kullanıcıları istedikleri zaman kendilerini takip eden kişileri engelleme hakkına sahiptir. Engelleme işlemi sonucunda engellenen kişilere herhangi bir bilgi gitmemesi, bu durumun soru işareti olmasına neden olmaktadır. Bu yazımızda Twitter’ da Beni Kim Engelledi, Engelleyenleri Nasıl Görebilirim sorusuna cevap vereceğiz.

Twitter, günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan sosyal medya platformlarından birisi. Bu platform üzerinden insanlar birbirlerini takip ederek paylaşımlarını görebiliyor. Ancak bazen kullanıcılar rahatsızlık duydukları ve takip etmesini istemedikleri kişileri engelleyebiliyor. Engellenen kişilerin bu durumdan haberdar olmaması ise tüm kullanıcıların kafasında Twitter’ da Beni Kim Engelledi, Engelleyenleri Nasıl Görebilirim sorusunun oluşmasına neden oluyor.TWİTTER’ DA BENİ KİM ENGELLEDİ, ENGELLEYENLERİ NASIL GÖREBİLİRİM?

Twitter kullanıcıları istedikleri zaman takip eden kişileri engelleme hakkına sahiptir. bir Twitter kullanıcısının platform üzerinden bir başka kullanıcıyı engellemesi, engellenen kişinin bir daha paylaşımlarını görememesi anlamına gelmektedir. Kullanıcılara engelleme hakkı verilmesine karşılık engellenen kişilerin bu durumu görme hakkı bulunmamaktadır.

Twitter’ da Beni Kim Engelledi, Engelleyenleri Nasıl Görebilirim sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

  • Birinci Adım

Twitter kullanıcısı kendisini engellediğinden şüphelendiği Twitter kullanıcısının profiline giriş yapar.

  • İkinci Adım

Twitter kullanıcısının profiline giriş yaptıktan sonra “Takip Et” butonuna tıklanır.

  • Üçüncü Adım

Bu butona bastıktan sonra kullanıcının karşısına iki farklı uyarı gelecektir. Bu uyarılardan ilki “…. Adlı kişiye bir takip isteği gönderildi ve onay bekleniyor”  ikinci uyarı ise “Kullanıcının isteği üzerine bu hesabı takip etmen engellenmiştir” yazmaktadır.

  • Dördüncü Adım

Twitter profiline girilip “Takip Et” butonuna basıldığına önce 1 numaralı uyarı ardından ise 2 numaralı uyarı çıkıyorsa Twitter kullanıcısı engellemiş demektir.

TWİTTER’ DA BENİ ENGELLEYENİ BEN DE ENGELLEYEBİLİR MİYİM?

Twitter kullanıcılarının birçoğu, başka bir kullanıcı tarafından engellendiklerini gördükleri zaman onlar da engellemek ister. Bu da akıllara Twitter ’da beni engelleyeni ben de engelleyebilir miyim sorusunu getirir.  Bu sorunun cevabına evet demek mümkündür. Bir Twitter kullanıcısının platform üzerinden kendisini engelleyen kullanıcıyı engelleme hakkı bulunmaktadır.

Engelleyen kullanıcıyı engellemek için öncelikle kullanıcının bulunması gerekir. Twitter kullanıcısını bulmak için yaptığı yorumları, beğenileri ya da fotoğraf etiketlerini takip etmek gerekir. Kullanıcıyı adı ile arayarak bulmak mümkün değildir. Bunun nedeni, kullanıcının kişiyi engellemiş olmasıdır. Engel koyan bir kullanıcı Twitter üzerinden asla bulunamaz. Engellenecek olan kullanıcıyı beğeni ya da yorumlarından bulduktan sonra profiline girerek aynı şekilde engellemek mümkün olacaktır.

TWİTTER’ DA BENİ ENGELLEYEN KİŞİYE YAPTIĞIM BEĞENİ VE YORUMLAR SİLİNİR Mİ?

Twitter üzerinden yapılan engelleme işlemlerinde silinen kullanıcının yapmış olduğu beğeni ve yorumlar silinmez. Engelleme, sadece kullanıcının artık paylaşımları görmemesi anlamına gelmektedir. Engellemeden önce yapılmış tüm yorum ve beğeniler aynı şekilde görülmeye devam edecektir. Ancak bir kullanıcının Twitter üzerinden bir başka kullanıcıyı engelleme işleminin ardından hiçbir şekilde yorum ya da beğeni yapılması mümkün olmayacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

86
861 Paylaşım, 86 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
85
Şaşkın
Başarısız Başarısız
62
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
123
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
86
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir