Twitter Takipçi Sayısını Arttırmak İçin 7 Basit Yöntem


74
753 Paylaşım, 74 points

Sosyal medya platformlarında başarılı olmak gün geçtikçe önemli hale geliyor. Sosyal medya kanallarında başarı elde edilen takipçi ile ölçülür. Sosyal medya kanallarında geri dönüşüm önemlidir. Kişinin kendini 140 karakter ile ifade etmesi zordur. Twitter’da takipçi sayısı arttıkça kişi ve kurumların bilinirlik durumu artar bu da kişi ve kurumlara ekonomik kazanç olarak geri döner. Twitter takipçi kasarak sizde sosyal medyada fenomen hale gelebilir, işlerinizi buradan yönetebilir, sosyal medya üzerinden ciddi kazanç elde edebilirsiniz.

Twitter takipçi sayısını arttırmak için tavsiye edilen 7 yöntem şunlardır:

GERİ DÖNÜŞÜMLERİ ARAŞTIRIN: Twitter başarısı uzun bir süreçtir. Twitter kanalında tweet atmadan önce twitter hesabınızın arka planını araştırın. Tweetlerinize kullanıcıların nasıl tepki verdiğini araştırın. Bu araştırma ile tweetlerinize yön verebilirsiniz. Benzer tarzda yazılar yazarak takipçilerinizi mutlu edebilir takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.
PROFİL TASARIMINA ÖNEM VERİN: İletişimde sözcüklerin yanı sıra kullandığınız görsellerde önemlidir. Bu yüzden kendinize özgün bir profil tasarlayın. Profilinizi güncelleştirip dinamik bir yapıya kavuşturun. Profilinizle vermek istediğiniz mesajı daha güçlü verebilirsiniz. Takipçileriniz profilinizi, biyografinizi ve diğer görsellerinizi inceleyecektir. Etkileyici biyografi ve görseller takipçi sayınızın artmasına katkı sağlayacaktır.STRATEJİK TWEETLER ATIN: Kişisel ve kurumsal twitter hesabınızdan ulaştığınız kitleye tutarlı ve önemli tweetler atın. Tweet sıklığına ve tweet içeriğine önem verin. Aşırı tweet atmak doğru değildir. Yerinde ve zamanında doğru mesajlar atın.

HESABINIZI DÜZENLİ OLARAK İNCELEYİN: Sosyal medya kanallarında etkileşim önemlidir. Bu yüzden attığınız tweetlere geri dönüşüm alıp almadığınızı takip edin. Takipçilerle ilgilenmek aksiyonu arttırır. Belli konularda size sadık takipçilerin oluşmasını sağlayın.

HAKKINIZDA KONUŞULANLARI TAKİP EDİN: Her an twiter’da olmanız mümkün değildir. Tweetbeep gibi takip araçlarını kullanarak siz internette olmasanız bile sizin hakkınızda söylenenlere anında ulaşabilirsiniz.

İÇERİĞE YÖNELİK LİNK EKLEYİN: Tweetlerinizin geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için içeriğe öncelik veren linkler ekleyin. Böylece takipçiler profilinize hızlı bir şekilde ulaşabilir. Paylaştığınız içerikleri zaman kaybetmeden takipçilerinize ulaşır.

SOSYAL MEDYA PLATFORMLARIYLA KOORDİNELİ ÇALIŞIN: Tüm sosyal medya hesaplarınız twitter takipçi sayınızı arttırmaya hizmet etmelidir. Twitter dışında Myspace, LinkedIn, Pinterest, Facebook, Slideshare gibi sosyal medya hesaplarınızda twitter hesabınızı paylaşın.
Twitter takipçi kasma yöntemleri ile siz de twitter ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz. Bu 7 yöntem ile ziyaretçi sayınızı kısa sürede arttırabilirsiniz.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
753 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
109
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
37
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
66
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
37
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
122
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir