Twitter Profilime Kimler Baktı, Nasıl Öğrenirim?


67
705 Paylaşım, 67 points

Twitter kullanıcılarının en merak ettiği konulardan birisi de profiline bakan kişileri görüp göremeyecekleridir. Twitter kullanıcıları profiline bakan kişi sayısını ve kimler olduğunu görmeyi uzun zamandır talep etmektedir. Bu yazımızda Twitter Profilime Kimler Baktı, Nasıl Öğrenirim sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Twitter genel olarak siyaset, ekonomi ve anlık güncel konular üzerine paylaşım yapılabilen sosyal medya platformu olarak bilinir. Milyonlarca kullanıcısı bulunan Twitter üzerinden etiketleme yolu ile hemen her konuda düşünce söylemek mümkündür. Twitter kullanıcıları özgürce paylaşım yaparken, profillerine bakan kişileri görmeyi de istemektedir.TWİTTER PROFİLİME KİMLER BAKTI, NASIL ÖĞRENİRİM?

Twitter Profilime Kimler Baktı, Nasıl Öğrenirim sorusuna verilebilecek çok detaylı bir cevap ne yazık ki bulunmaz. Twitter, birçok kişiye ulaşım alanı sağlayan ve ünlü isimlerin sadece gerçek hesapları ile dahil olabildikleri bir platformdur. Oldukça yoğun kullanıcı sayısına sahip olan Twitter, bu kadar yoğunluğa karşılık en etkili güvenlik önlemlerini kullanmaktadır. Bu nedenle Twitter profiline kimlerin baktığını görmek ne yazık ki mümkün değildir.

Twitter kullanıcıları, profillerine bakan kişileri görmek istemelerine karşılık güvenlik özellikleri nedeniyle bu isteklerine cevap bulamaz. Sosyal medya platformunun bu konuda yardımcı olabileceği herhangi bir konu yoktur. Kısacası, Twitter profilime kimler baktı öğrenmek mümkün değildir.

TWİTTER PROFİLİME KİMLER BAKTI UYGULAMASI VAR MI?

Twitter kullanıcılar sosyal medya platformu üzerinden profiline bakan kişileri görüntüleyemez. Bu nedenle birçok Twitter kullanıcısı yan uygulamalar ile profiline bakan kişileri görüntülemeye çalışırlar. Twitter profilime kimler baktı uygulaması adı altında çok sayıda uygulama bulmak mümkündür. Birçok uygulama, Twitter üzerinden profile bakanları gösterme özelliğine sahip olduğunu ve bunu yapabileceğini vaat eder. Ancak ne yazık ki gerçekte böyle bir özellik sunan uygulama bulunmamaktadır.

Twitter profilime kimler baktı uygulaması yüklendiği zaman bu tür uygulamalar göstermelik olarak bazı kişilerin adını vermektedir. Bu kişiler, araştırma yapan Twitter kullanıcısını takip eden isimlerden seçilir. Gerçekte ise bu kişilerin profile baktıklarını söylemek mümkün değildir.

TWİTTER PROFİLİME KİMLER BAKTI UYGULAMASI GÜVENİLİR MİDİR?

Twitter profilime kimler baktı uygulaması güvenilir mi sorusunun cevabı ne yazık ki pek içi açıcı olmayacaktır. Her gün kullanıcıların karşısına milyonlarca profilime kim baktı uygulaması çıkabilir. ancak bu uygulamaların bir çoğunda amaç dolandırıcılık yapmaktır. Twitter profilime kimler baktı uygulamaları yüklendikten sonra kişinin takipçileri içerisinden kura ile bazı isimleri belirler ve bu isimleri profile bakmış gibi listeler. Oysa ki gerçekte böyle bir durum yaşanmamıştır.

Bu tür uygulamalar Twitter kullanıcılarına hem zaman kaybı hem de maddi kayıp anlamına gelecektir. amacı tamamen profil ve kişisel bilgileri ele geçirmek olan bu uygulamaların yüklenmesi ile dolandırıcılık yapmalarına izin verilmiş olur. Hesabının güvenliğini korumak isteyen Twitter kullanıcılarının asla profilime kimler baktı adı altındaki uygulamalara güvenmemesi ve uygulamayı telefonuna indirmemesi gerekir.

TWİTTER PROFİLİME KİMLER BAKTI, NASIL ÖĞRENİRİM UYGULAMASI HAKKINDA

Twitter Profilime Kimler Baktı, Nasıl Öğrenirim uygulamaları ile ilgili bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Twitter, gizlilik ilkeleri gereği güvenlik önlemleri üst düzeyde olan bir platformdur. Bu nedenle profile kimlerin baktığı ile ilgili bilgiyi asla vermez.
  • Twitter Profilime Kimler Baktı uygulaması adı altında gerçek bir uygulama bulunmamaktadır. Bu isimle hizmet veren uygulamaların kesinlikle doğru bilgi vermeyeceği bilinmelidir.
  • Twitter Profilime Kimler Baktı uygulamaları tamamen kişisel bilgileri ele geçirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bu tür uygulamaları kullanan kişiler, bir süre sonra kendi bilgileri ya da resimleri ile açılmış yeni bir Twitter sayfası gördüklerinde şaşırmamalıdır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
705 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
37
Başarısız
Komik Komik
25
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
73
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
102
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
74
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
38
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir