Twitter Hesabım Kendi Kendine Birilerini Takip Ediyor


67
665 Paylaşım, 67 points

Twitter kullanıcıları zaman zaman hesaplarında tanımadıkları kişilerin paylaşımlarını görebilirler. Bu kişilerin profiline baktıklarında kendilerini takip ediyor olarak bulabilirler. Twitter hesabım kendi kendine birilerin takip ediyor sorunu son dönemde sıklıkla dillendirilen sorunlardan birisidir. Bu yazımızda Twitter Hesabım Kendi Kendine Birilerini Takip Ediyor sorununa çözüm yolu anlatacağız.

Twitter, sosyal medya kullanıcılarının en sık yer aldığı platformlardan birisidir. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu platformda bazen kullanıcılar farklı sorunlarla karşılaşabilir. Son dönemde Twitter kullanıcılarının yaşadığı en büyük sorun, hesaplarının kendi kendine birilerini takip etme sorunudur.TWİTTER HESABIM KENDİ KENDİNE BİRİLERİNİ TAKİP EDİYOR SORUNU

Twitter kullanıcıları hesaplarını açtıkları zaman ana sayfa üzerinde hiç tanımadıkları kişilerin paylaşımları ile karşı karşıya kalabilirler. Bu görüntünün başlıca nedeni, kişiyi takip etmeye başlamış olmaktır. Twitter kullanıcısı ana akış sayfasında sadece takip ettiği kişilerin paylaşımlarını görüntüleyebilir.

Eğer bir kişi ana sayfada tanımadığı birilerinin var olduğunu görüyorsa, bu kişiyi takibe almış demektir. Twitter hesabının kendi kendine birilerini takip etmesi, ortada bir sorun olduğunu göstermektedir.

TWİTTER HESABIM KENDİ KENDİNE BİRİLERİNİ TAKİP EDİYOR NE YAPMALIYIM?

Twitter Hesabım Kendi Kendine Birilerini Takip Ediyor ne yapmalıyım diyen bir kişi, öncelikle girdiği sayfaları bir gözden geçirmelidir. Sosyal medya hesabı üzerinden “Twit puanını merak ediyor musun?” “Tıkla profil değerini öğren” “Seni kim engelledi görmek için tıkla” gibi link bağlantılarına tıklayıp tıklamadığına dikkat etmelidir. Bu tür linkler, Twitter hesabına giriş yapmakla birlikte bazı işlemlere de izin almış olur. Bu işlemlerden birisi de başkalarını takip edebilme iznidir.

Bu tür uygulamalarda yer alan API’ler, kişinin Twitter profiline ne ölçüde müdahale edebileceğini belirler. Twitter kullanıcısı bu tür API’lere tıkladığında birçok işleme de izin vermiş olacaktır. API’yi tıklayınca karşılaşılacak sorunlar şu şekildedir;

  • Bu uygulama, sizin bilginiz dışında yeni kişiler takip etmeye başlayabilir.
  • Profilinizi GÜNCELLEYEBİLİR, bu biyografinize ve profil resminize kadar her şeye müdahale edebilir anlamını taşıyor
  • Sizin adınıza tweet atabilir.

TWİTTER HESABIM KENDİ KENDİNE BİRİLERİNİ TAKİP EDİYOR SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

Twitter hesabım kendi kendine birilerini takip ediyor sorunu çözümü sanıldığından çok daha kolaydır. Bu sorunu çözmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Birinci Adım

Twitter uygulamasına girilir ve kullanıcı adı ile giriş yapılır.

  • İkinci Adım

Profilin olduğu sayfaya girilir.

  • Üçüncü Adım

Ayarlar menüsü açılır ve “Uygulamalar” seçeneğine tıklanır.

  • Dördüncü Adım

Uygulamalar bölümünde kullanıcının bu güne kadar kullanıma izin verdiği tüm API’ler görüntülenecektir.

  • Beşinci Adım

Hesaba zarar verdiği düşünülen tüm API’ler işaretlenir.

  • Altıncı Adım

En altta yer alan “Erişimi Kaldır” butonuna basılır. Böylece sorunun çözümü sağlanmış olacaktır.

API’LERİ KALDIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

API kaldırma işleminde Twitter kullanıcılarının çok dikkatli hareket etmesi gerekir. API’ ler arasında uygulamanın kullanılması için gerekli olanlar da bulunur. Bu nedenle hangi API zararlıdır hangisi zararsızdır çok dikkat edilmelidir.

API kaldırma işlemi sırasında kaldırılacak olanların hangi işlevler için kullanıldığına bakmak gerekir. Fotoğraf yüklemek için, mobil cihazlardan bağlanmak için, paylaşım yapabilmek için gibi birçok amaçla kullanılan çok sayıda API bulunmaktadır. Bu tür API’lerin kaldırılması sonucunda Twitter kullanımında bazı sıkıntılar ortaya çıkacaktır. Bu sorunlarla karşılaşmamak için Twitter kullanıcılarının dikkatli hareket etmesi önemlidir.

Seçilen API’lerin hesabın kendi kendine birilerini takip etmesine neden olup olmadığına bakıldıktan sonra erişiminin kaldırılması, sorun yaşamamak adına çok daha doğru hareket olacaktır. Sorunlu API’lerin kaldırılması ile Twitter hesabım kendi kendine birilerini takip ediyor sorunu otomatik olarak ortadan kalkar.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
665 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir