Twitter Geçici Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?


62
606 Paylaşım, 62 points

Twitter, günümüzde en çok kullanılan sosyal paylaşım platformlarından birisidir. Kullanıcı sayısı oldukça fazla olan Twitter, bazen kullanıcıların sıkılmasından dolayı dondurulmak istenebilir. Twitter hesabını dondurmak, sanıldığından çok daha kolaydır. Sadece birkaç işlemle hesap dondurmak mümkün olacaktır. Bu yazımızda Twitter Geçici Hesap Dondurma Nasıl Yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

İlk çıktığı günlerde oldukça popüler olan Twitter, zamanla sadece belirli konularda yoğunlaşması ve alternatiflerinin ilgi çekmeye başlaması ile kullanıcı kaybetmeye başladı. Twitter kullanıcıları farklı nedenlere bağlı olarak zaman zaman Twitter hesaplarını kapatmak isteyebiliyor. Böyle durumlarda Twitter kullanıcılarına hesap dondurma seçeneğini sunuyor. Hesap dondurma seçeneği sayesinde kullanıcılar istedikleri zaman hesaplarına geri dönebiliyorlar.TWİTTER GEÇİCİ HESAP DONDURMA İŞLEMİ NEDİR?

Twitter geçici hesap dondurma işlemi, Twitter kullanıcılarının bir süre hesaplarını kullanmama kararı aldıklarında uyguladıkları işlemdir. Geçici hesap dondurma işlemi sayesinde kullanıcılar Twitter hesaplarını tamamen kapatmak yerine istedikleri zaman kullanabilecekleri şekilde kapatabilirler. Hesap dondurma işlemi sırasında Twitter kullanıcıya ait olan tüm bilgileri saklamaya devam eder. Böylece kullanıcılar paylaşımları ile ilgili bir kayıp yaşamamış olur.

Twitter kullanımına tamamen son vermek istemeyen kullanıcıların geçici hesap dondurma işlemini tercih etmesi çok daha akıllıca olacaktır. Böylece kullanıcılar istedikleri zaman hesaplarını yeniden kullanıma açma şansına sahip olurlar. Bu sayede de hesapta yer alan hiçbir bilgi kaybedilmemiş olur.

TWİTTER GEÇİCİ HESAP DONDURMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Twitter, ilk zamanlar kullanıcıların çok ilgisini çekse de zamanla platformdan sıkılan ve kullanmak istemeyeler de çıkabilir. Böyle durumlarda Twitter hesabını tamamen kapatmayı düşünen kullanıcılar bir kez daha dikkatlice düşünmelidir. Twitter hesabının bir kere kapatılması, bir daha aynı hesabın açılamamasına neden olacaktır. Hesabını bir daha açamayacak olan kullanıcı, Twitter üzerinde kayıtlı tüm bilgilerini de kaybetmiş olur.

Twitter geçici hesap dondurma işleminin avantajları tam da burada kendisini gösterir. Kullanıcı hesabını geçici olarak kapattığı zaman bütün bilgilerini saklı tutma şansına sahip olacaktır. Bu sayede yaşanan herhangi bir pişmanlık ya da tekrar hesabı kullanma isteği durumunda hemen geri dönüş sağlanarak eskisi gibi hesap kullanılabilir.

TWİTTER GEÇİCİ HESAP DONDURMA NASIL YAPILIR?

Twitter Geçici Hesap Dondurma işlemi öncesinde kullanıcıların bazı konularda dikkatli olması gerekir. Örneğin; Twitter üzerinden paylaşılan fotoğraf ve videoların yedeği mutlaka alınmalıdır. Hesap kapalı olacağı için açılana kadar bu tür dosyalara erişim sağlanamaz. Hesabı geçici olarak donduran bir kullanıcı tekrar açmayı düşünmüyorsa, mutlaka gerekli belgeleri önceden yedekleme yapması gerekir.

Twitter Geçici Hesap Dondurma Nasıl Yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Twitter açılır ve kullanıcı adı ile hesaba giriş yapılır.

  • İkinci Adım

Hesaba girişin ardından ana sayfanın sol kısmında bulunan “Daha Fazla” yazan yere tıklanır.

  • Üçüncü Adım

Açılan menü üzerinde yer alan “Ayarlar ve Gizlilik” yazan bölüme girilir.

  • Dördüncü Adım

Ayarlar ve gizlilik bölümüne girildikten sonra sayfada yer alan “Hesap” butonuna basılır.

  • Beşinci Adım

Hesap butonuna bastıktan sonra sayfanın en alt kısmında “Devre Dışı Bırak” yazan bir seçenek yer alır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra Twitter hesabı geçici olarak dondurulmuş olacaktır.

TWİTTER GEÇİCİ HESAP DONDURMA İŞLEMİ SONRASI TEKRAR AÇILABİLİR Mİ?

Twitter geçici hesap dondurma işleminin başarıyla gerçekleştirilmesi sonrasında hesap kullanıcı istemediği sürece kapalı kalmaya devam eder. Ancak bu süre içerisinde kullanıcıya ait tüm bilgiler Twitter tarafından saklı tutulacaktır.

Twitter geçici hesap dondurma işlemi sonrası tekrar açılabilir mi sorusunun cevabı elbette ki evet olarak verilebilir. Hesabını geçici olarak donduran bir Twitter kullanıcısı, istediği zaman geri açma hakkına sahiptir. Twitter hesabını tekrar açmak için kullanıcının sadece kullanıcı adı ve şifresini yazarak Twitter girişi yapması yeterli olacaktır. Bu işlem sayesinde Twitter sanki hiç dondurulmamış gibi tekrar kullanılmaya başlanabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
606 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir