Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir?


52
514 Paylaşım, 52 points

Günümüzde internet üzerinden birçok sosyal medya platformundan hesap açmak mümkün. Bu platformlar arasında en popüler olanlardan birisi de Twitter. Twitter kullanıcıları, platform üzerinden birçok paylaşım yapabilirken, arkadaşlarını ya da başka hesapları arayarak takip etme şansına da sahip oluyor. Yapılan tüm bu aramalar, Twitter tarafından kayıt altına alınıyor. Arama geçmişinin kayıt altına alınması, bazı kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Bu yazımızda Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir sorusuna cevap vereceğiz.

Twitter kullanıcılar, uygulama içerisinde yaptıkları her aramayı tekrar görme şansına sahip oluyor. Bunun nedeni ise Twitter’ ın arama geçmişini kayıt etmesi. Bir Twitter kullanıcısı, geçmişte yaptığı tüm aramaları arama geçmişi bölümünden kolaylıkla görebilir. Ancak birçok kullanıcı için bu durum rahatsızlık vericidir. Arama yaptıkları hesapların görünmesini istemeyen birçok Twitter kullanıcısı, bu bölümün nasıl silineceğini merak eder.TWİTTER NEDİR?

Twitter,  kişilerin birbirlerini takip edebildikleri ve gündeme dair konular hakkında yorum yapabildikleri bir sosyal medya platformudur. Platform üzerinden kişisel hesapların yanı sıra kurumsal hesaplara da sıklıkla yer verilmektedir. Her gün belirli konuların trend konu olarak belirlendiği Twitter üzerinden kullanıcılar istedikleri şekilde yorum yapabilir.

Twitter kullanmak için öncelikle platforma üye olmak gerekir. Üyelik sırasında alınan kullanıcı adı ile sisteme giriş yapılabilmektedir. Bu sosyal medya platformu üzerinden kişiler birbirlerini takip ederek paylaşımlarını görebilir. Twitter üzerinden yapılan her türlü paylaşım, platformun sistemine kayıt edilmektedir. Bunların arasında arama geçmişi de yer alır.

TWİTTER ARAMA GEÇMİŞİ NASIL KAYDEDİLİR?

Sosyal medya uygulaması olan Twitter üzerinden yapılan tüm paylaşımlar, fotoğraflar, videolar ve aramalar sistem tarafından otomatik olarak kayıt edilir. Twitter üzerinden arama yapmak için kullanıcıların üst bölümde yer alan arama kısmına istedikleri kullanıcı adını yazmaları yeterli olur. Yapılan tüm aramalar, Twitter özelliğinden dolayı arama geçmişi bölümünde kayıt edilir. Bu sayede Twitter kullanıcıları istedikleri zaman arama geçmişine girerek eski aramalarını görebilir ve tekrar arama yapabilir.

TWİTTER ARAMA GEÇMİŞİ NASIL SİLİNİR?

Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir sorusunun cevabı şu adımlarla verilebilir;

  • Birinci Adım

Twitter uygulaması açılır ve uygulamaya giriş yapılır.

  • İkinci Adım

Arama bölümünden kayıtlı aramalardan silinmek istenen belirlenir ve tekrar arama yapılır.

  • Üçüncü Adım

Açılan ekranın sağ üst kısmında yer alan üç noktalı ikona basılır.

  • Dördüncü Adım

Açılan menüden “Aramayı Sil” yazan kısma basılır ve seçilmiş kullanıcının arama kaydı silinmiş olur.

Twitter arama geçmişinin tamamını silmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

  • Birinci Adım

Twitter uygulamasına girilir.

  • İkinci Adım

Sayfanın üst bölümünde bulunan simgeye tıklanır.

  • Üçüncü Adım

Açılan bölümde yer alan “Gündemler” seçeneğine tıklanır.

  • Dördüncü Adım

Bu bölümden paylaşılan Tweetler görüntülenir. İsteyen kullanıcılar, bu bölümde yer alan “Twitter arama geçmişini sil” butonuna basarak tüm arama geçmişini temizleyebilir

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

52
514 Paylaşım, 52 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir