Twitch ile İnternetten Para Kazanma Yolları


59
574 Paylaşım, 59 points

Oyun oynamayı sevenlere müjde diye nitelendirebileceğimiz bu yöntem, oyun oynamayı sevenlerin internetten para kazanmalarını sağlamaktadır. Twitch ile internetten para kazanmak isteyenlere özel verdiğimiz bilgilere, yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Twitch ile İnternetten Para Kazanmak

Bilmeyenler için, öncelikle Twitch nedir? Sorusuna cevap verelim.

Twitch; Oyun oynayan kişilerin oynadıkları oyunların videolarını internetten paylaşmalarına ve bu paylaşımlarından para kazanmalarına yönelik olarak hazırlanmış bir platformdur.  • Nasıl Twitch Hesabı Açılır?

Sistem üzerinden kendinize bir kanal açarak, oynadığınız oyunların videolarını canlı olarak ya da sonradan platform üzerinde paylaşabilirsiniz. Ancak sistemin asıl amacı, insanların oynadığı oyunların videolarını canlı olarak paylaşmalarını sağlamaktır. Bu sayede siz oyun videolarınızı canlı olarak paylaştığınızda, diğer insanlar Twitch üzerinden paylaştığınız videoları anlık olarak izleyebilmektedirler.

Twitch.tv sitesine girerek, ana ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Kayıt Ol” butonuna tıkladıktan sonra sizden istenilen bilgileri doldurmanız ve sonrasında e-posta adresinize gönderilen e-posta aktivasyon linkine tıklayarak hesabınızı doğrulamanız yeterlidir.

  • Twitch Takipçi Artırma Yöntemleri

Bir kanal oluşturduktan sonra, hangi oyun kategorisinde yayın yapacağınıza karar vermek, o kategoriye ilgi duyan insanlara ulaşmanın temel yollarından birisidir. Buna karar verdikten sonra hedef kitlenize yönelik çalışmalar yapmak, takipçi sayınızı artırmak için önemlidir.

Takipçilerinizi artırmak için videolarınızı güzel bir şekilde yayınlamanız ve anlatım diline hakim olmanız, burada yapmanız gereken en önemli şeylerden birisidir. Takipçi sayınızı artırmanın en önemli yollarından birisi de, oynadığınız oyunların niş oyunlar olmasına özen göstermektir. Milyonlarca insanların oynadığı konular üzerinden devam etmek yerine, daha sağlam ve spesifik oyunlar oynayarak takipçi sayınızı daha kısa sürede artırmanız mümkündür.

  • Twitch ile İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Her ne kadar hala pek çok insan tarafından bilinmeyen bir site olsa da, 2 milyona yakın üyesi bulunduğunu söylemek aslında bu sitenin popüler bir site olduğunu rahatlıkla görmemizi sağlayacaktır.

Twitch ile internetten para kazanmak işinin temel mantığı, oyun şirketlerinin oyunlarının reklamını yapmalarına dayanmaktadır. Yani aslında sizin paylaşacağınız oyun videoları, aynı zamanda oyun şirketlerinin reklamını yapmak anlamı da taşımaktadır. Oyun siteleri reklamlarını yapmak için Twitch’e para öderken, bu sitede sizi buna teşvik etmek için sizlerin paylaşacağı videolar için size para ödemektedir.

Kazandığınız paradan bir miktar kesinti olsa da, bu sayede paylaşılan videolarınızdan para kazanmanız mümkündür. Twitch videolarınızın içerisinde saatte kaç tane reklam gösterilmesini istediğinizi de, hesabınızın kontrol panelinden siz belirleyebiliyorsunuz. 60 dakika da 3 reklam gösterimi, ideal seçenekler arasında yer alsa da bu tamamen videoyu paylaşan kişiye kalmış bir durumdur.

Amazon firmasına ait olan bu platformda, Amazon üzerinde satılan oyunların linklerini paylaşarak da para kazanabilirsiniz. Affiliate iş programı olan bu yöntemle, paylaştığınız linklere diğer kullanıcıların tıklaması ve oyun satın alması halinde bu satıştan Amazon size komisyon vermektedir.

Bu platformdan bir diğer para kazanma yöntemiyse, gerçekten sağlam bir kanalınızın olması halinde firma ve markaların sizlere özel reklamlar verecek olmasıdır. Ciddi takipçiye sahip olan kanalların, bu şekilde para kazanmaları da mümkündür.

Aynı zamanda diğer kullanıcıların size bağış yapabilecek olmaları da, Twitch ile internetten para kazanma yolları arasındadır. Tüm bunları site üzerinden rahatlıkla yapabilirken, Twitch ile internetten para kazanmak için bir PayPal hesabına ihtiyaç duyabileceğinizi unutmayın.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
574 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir