Türkiye’de Milli Piyango Kazananların Sonu Ne Oldu?


67
654 Paylaşım, 67 points

Milli piyango, herkesin hayallerini gerçekleştirebileceği kadar yüksek oranlarda para veren bir şans oyunudur. Milyonlarca insan, zengin olma hayali ile milli piyango bileti alır. Bilet alanlar arasında da kazanan çok kişi oldu. Peki, milli piyango bileti alıp zengin olanlar şu an ne haldeler? Bu yazımızda Türkiye’de Milli Piyango kazananların sonu ne oldu sorusuna cevap vereceğiz.

MİLLİ PİYANGO NEDİR?

Milli Piyango, Merkez Bankası tarafından soğuk damgalı biletler hazırlanarak çekilişle numara belirlenmesi ile oynanan bir şans oyunudur. Türkiye genelinde her ayın 9 – 19 – 29’ unda çekiliş yapılır. Çekiliş sonucunda belirlenen rakamların yer aldığı bilet, kazanan bilet olarak büyük ödülü alır. Son numaranın amorti ödülünü aldığı Milli Piyango, farklı sayıda rakamlar için farklı çok sayıda para ödülü verir.Milli piyango bileti çeyrek – yarım – tam olmak üzere üç farklı şekilde satılır. Çeyrek bilete çıkan ikramiyede paranın çeyrek bölümü, yarım bilete çıkan ikramiyede paranın yarısı, tam bilete çıkan ikramiyede paranın tamamı alınır.

TÜRKİYE’DE MİLLİ PİYANGO KAZANANLARIN SONU NE OLDU?

Türkiye’de yüzlerce kişi, Milli piyango biletinden büyük ikramiyeyi kazandı. Bu ikramiye kimi zaman tam bilete, kimi zaman çeyrek bilete vurdu. Milli piyango bileti, kazananlara zenginliğin kapılarını aralarken, bu durumu değerlendirmeyi bilemeyenlerin sonu oldukça hazin oldu.

Türkiye’de milli piyango kazananların sonu ne oldu sorusunun yanıtı şu şekilde;

MEHMET SARIOĞLU – DONARAK ÖLDÜ

Mehmet Sarıoğlu, Denizli’nin Sarayköy ilçesi Tırkaz köyünde yaşıyordu. 40 yıl önce aldığı Milli Piyango biletine büyük ikramiye isabet etti. Zengin olunca şaşkına dönen Mehmet Sarıoğlu, ilk olarak köyüne bir ev yaptı. Ancak parayı değerlendirememesi sonucunda bakıma muhtaç hale geldi. Devletten yaşlılık maaşı almaya başlayan Sarıoğlu’nun evi de yanınca kimsesiz olan yaşlı adam donarak öldü.

ORHAN ULUSOY – İFLAS ETTİ

1984 yılında aldığı Milli Piyango biletine 7 milyon TL isabet eden Orhan Ulusoy, kazandığı para ile ilk 3 yıl çok güzel yaşadı. Ancak ardından işleri ters gitmeye başlayan Ulusoy’un kızı evden kaçtı. İşlerini bir türlü toparlayamayan Orhan Ulusoy, tüm parasını soğan ve fasulyeye yatırdı ancak istediği gibi kazanç sağlayamayınca iflas etti.

AHMET BAYRAM – CANINA KIYDI

Erzurum’da yaşayan Ahmet Bayram, uzun süredir işsiz olduğu 2005 yılında aldığı milli piyango bileti sayesinde 1 milyon 250 bin TL kazandı. 9 çocuk babası olan Bayram’ın ilk işi kendisine peruk almak oldu. Zengin olunca İstanbul’a yerleşen Ahmet Bayram, ilk iş eşini boşadı. Kendisini gece hayatına veren ve parasını burada harcayan Bayram, gece hayatında tanıştığı bir kadınla evlendi. Parasını kısa sürede tüketen adam, sahip olduğu gayrimenkulleri karısının izni olmadığı için satamayınca bunalıma girdi ve intihar etti.

SÜLEYMAN ORHAN – KENDİ PARASINI BİLE KAYBETTİ

Samsun’da yaşayan Süleyman Orhan, 17 yıl önce Milli Piyango biletinden büyük ikramiye kazandı. Kazandığı paranın ardından sürekli şanssızlıklar yaşayan talihsiz adam, atıldığı hiçbir ticaret işinde başarılı olamadı. Tüm parasını kaybeden Orhan, kendi alın teriyle kazandığı parayı bile bu uğurda kaybetti.

YEŞİM AKYOL – KOCASINI BOŞADI

2003 yılında aldığı Milli piyango biletine büyük ikramiye çıkan Yeşim Akyol, tam 2 milyon kazandı. Erkeklerin yaptığı gibi Yeşim Akyol’un da ilk işi 8 yıllık kocasını boşamak oldu. Sürekli alkol alan ve eşiyle kavga eden Akyol, mutluluğu bir türlü yakalayamadı.

CEM POSTACI – KAZANDIĞINA PİŞMAN OLDU

19+90 yılında Yılbaşı Biletine 1 milyar 250 milyon TL çıkan Cem Postacı, 6 yıl sonra bir trafik kazasında oğlunu kaybetti. İkramiye ile emlak işine giren Postacı, kısa sürede iflas etti. Hiç tanımadığı kişilerin bile akrabası olarak geldiği adam, iflas ettikten sonra yapayalnız kaldı.

MUSTAFA SAVGAN – BOYACILIĞA GERİ DÖNDÜ

1978 yılında Adana’da çobanlık yaparken şehrin plakasına baktıktan sonra üzerinde 7 tane sıfır olan bir bilet alan Mustafa Savgan, çekiliş sonucunda o zamanın parası ile 10 bin TL kazandı. Parasının bir kısmı ile 2 adet ev alan bir yandan da şans oyunlarına devam eden Savgan, gece hayatına da kendisini kaptırınca tüm varını yoğunu kaybetti. Savgan, hala ayakkabı boyacılığı yapıyor.

 MİLLİ PİYANGO KAZANAN DİĞER KİŞİLERİN SONLARI NASIL OLDU?

Milli piyango kazanan diğer kişilerin sonları ise şu şekilde sıralanıyor;

  • Necmi Yıldırım: 2004 yılında 2,5 trilyon kazandı. Oğlu, ikramiye nedeniyle çıkan kavgada bıçakla yaralandı.
  • Semra Kozan: 1998 yılında büyük ikramiyeyi kazandı. 18 yıllık yuvasını dağıttı, aldığı yazlık yıkıldı, lüks arabası ile oğlu kaza yaparak ağır yaralandı.
  • Ayhan Yalçınkaya: 11 yıl önce büyük ikramiyeyi kazandı. Tüm huzurunu ve dostlarını kaybetti. Çok kötü günler geçirdi.
  • Salih Bahtiyar: 1985 – 1997 yıllarında ikramiye kazandı. Mafyanın peşine düşeceği korkusu yaşayan Bahtiyar, bunalıma girerek kendisini eve kapattı.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
654 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
109
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir