Türkiyede En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi


58
564 Paylaşım, 58 points

Türkiye’ de yerli diziler kadar yabancı dizilere de oldukça ilgi var. Yabancı dizi izlemeyi sevenler özellikle belli başlı dizileri yakından takip ediyorlar. Bu yazımızda Türkiye’ De En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi hakkında bilgi vereceğiz.

Yabancı diziler yurt dışında olduğu kadar ülkemizde de talep görmeye devam ediyor. Merakla izlenen yabancı diziler, farklı konuları ve oyuncuları ile oldukça fazla izleyicinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Özellikle bazı yabancı dizilerin çok sayıda izleyicisinin olduğunu söylemek mümkün.TÜRKİYE’ DE EN ÇOK İZLENEN 10 YABANCI DİZİ HANGİLERİDİR?

Türkiye’ De En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi şu şekilde sıralanıyor;

  • All Of Us Are Dead (2022) – IMDB: 7,6
  • Squid Game (2021) – IMDB: 8,1
  • Lupin (2021) – IMDB: 7,6
  • Snowpiercer (2020) – IMDB: 7,0
  • Gangs Of London (2020) – IMDB: 8,1
  • The Queen’s Gambit (2020) – IMDB: 8,6
  • Sex Education (2019) – IMDB: 8,3
  • How To Sell Drugs Online Fast (2019) – IMDB: 7,9
  • Chernobly (2019) – IMDB: 9,4
  • La Casa De Papel (2017) – IMDB: 8,3

ALL OF US ARE DEAD DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

All of Us Are Dead dizisi, Türkiye’ de en çok izlenen 10 yabancı diziden birisidir. Dizide, Güney Kore’ de bulunan bir okulda başlayan zombi salgını ve bu salgında arkadaşlarının tek tek zombiye dönüşmesini gören bir grup öğrencinin hayatta kalmak için verdikleri mücadele konu edilmektedir.

SQUİD GAME DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Squid Game dizisi, Türkiye’ de en çok izlenen 10 yabancı diziden birisidir. Dizide, parasızlıktan dolayı illegal işlerle uğraşan bir şirket tarafından yüksek miktarlı para ödülü teklifi ile bir oyunun içerisine çağırılan 400 kişinin bu büyük ödülün sahibi olmak ve hayatta kalmak için verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

LUPİN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Lupin dizisi, Türkiye’ de en çok izlenen 10 yabancı diziden birisidir. Dizide, yıllar önce suçsuz yere hapse atılan ve hapishanede gizemli bir şekilde ölen babasının intikamını almak için harekete geçen Assane Diop isimli zenci bir adamın yaşadıkları konu edilmektedir.

SNOWPİERCER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Snowdiercer dizisi, Türkiye’ de en çok izlenen 10 yabancı diziden birisidir. Dizide, dünyanın buzullarla kaplandığı ve dünyada son kalan insanların toplandığı bir trende rahat yolculuk yapan zenginlere karşı sıkıntı çeken fakirlerin isyan çıkarması ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

GANGS OF LONDON DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Gangs of London dizisi, Türkiye’ de en çok izlenen 10 yabancı diziden birisidir. Dizide, babasının ölümü sonrasında babasının katillerini bulmak ve suç dünyasının yeni lideri olmak için harekete geçen Sean Wallace’ ın bu karanlık dünyada verdiği mücadele konu edilmektedir.

THE QUEEN’S GAMBİT DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Queen’s Gambit dizisi, Türkiye’ de en çok izlenen 10 yabancı diziden birisidir. Dizide, soğuk savaş döneminde ailesini kaybeden ve bir kurum tarafından büyütülürken satranca karşı ilgi duymaya başlayan sonrasında ise adını dünyaya duyuran Beth isimli genç kızın hayat hikayesi konu edilmektedir.

SEX EDUCATİON DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Sex Education dizisi, Türkiye’ de en çok izlenen 10 yabancı diziden birisidir. Dizide, ezik bir tip olan Otis isimli lise öğrencisinin hırçın bir öğrenci olan Maeve ile birlikte anne ve babasından öğrendiği sex terapisini kullanarak okulun gözde çocuğu olma hikayesi konu edilmektedir.

HOW TO SEL DRUGS ONLİNE FAST DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

How to Sell Drugs Online fast dizisi, Türkiye’ de en çok izlenen 10 yabancı diziden birisidir. Dizide, çok sevdiği eski sevgilisini tekrar kazanabilmek ve bunun yanında saygınlık da elde etmek için yakın arkadaşları ile birlikte yaptığı bir yazılım sayesinde uyuşturucu işine giren genç bir adamın yaşadıkları konu edilmektedir.

CHERNOBLY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Chernobly dizisi, Türkiye’ de en çok izlenen 10 yabancı diziden birisidir. Dizide, 1986 yılında Ukrayna’ nın Çernobil bölgesinde bulunan büyük bir nükleer santralde yapılan bazı hatalar sonucunda çekirdeğin patlaması ve bölge halkının radyasyona maruz kalması sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

LA CASA DE PAPEL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

La Casa De Papel dizisi, Türkiye’ de en çok izlenen 10 yabancı diziden birisidir. Dizide, profesör mahlaslı bir adamın 8 farklı suçludan oluşan bir ekip kurarak ekibi eğittikten sonra ülkenin en önemli merkezlerinden birisinde gerçekleştirdiği soygun ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

58
564 Paylaşım, 58 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir