Türkiye İş Bankası İş Başvurusu Personel Alımı Ve Çalışma Koşulları


91
942 Paylaşım, 91 points

Türkiye’nin en büyük özel bankası olan Türkiye İş Bankası, 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün talebi doğrultusunda kurulmuştur. Günümüze kadar büyüyerek gelmeyi başaran Türkiye İş Bankası, hala hizmet etmeye devam etmektedir. Türkiye İş Bankası ile çalışmak isteyen adayların işe alım şartları, iş başvurusu şekli, çalışma koşulları gibi aklınıza takılabilecek tüm soruların cevaplarını sizin için hazırladık.

Türkiye İş Bankası İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası, genel olarak bakıldığında ülke genelinde birçok farklı pozisyon için sürekli iş alımı gerçekleştirmektedir. Alınacak personelin çalışma koşullarına göre sınavlı ya da sınavsız alım yapılmaktadır. Türkiye İş Bankası, personel alım ilanı yayınladığı zaman hazırladığı iş başvuru formunu da adaylara sunmaktadır. Söz konusu başvuru formuna Türkiye İş Bankası resmi internet sitesi ve kariyer siteleri üzerinden ulaşmak mümkündür.

Adayların Online olarak gerçekleştirdikleri iş başvurularının Türkiye İş Bankası İnsan Kaynakları tarafından incelenmesinin ardından uygun görülen adaylara dönüş yapılmaktadır. Bu adaylara alınacak pozisyon için gerekli ise mail yolu ile sınav gönderilmektedir. Aday, çoktan seçmeli soruları çözerek sonucunu insan kaynaklarına iletecektir.Türkiye İş Bankası İşe Alım Sınavları Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası sınava tabii tutacağı adaylara gönderdiği Online sınavda genel yetenek ve Türkçe yeterlilik sınavı yapmaktadır. Çoktan seçmeli soruları yanıtlayacak olan adaylar dil bilgisi ve kompozisyon yazma konularında da ölçülecektir. Belirlenmiş pozisyona göre adaylardan yabancı dil belgesi de talep edilecektir. Türkiye İş Bankası personeli olabilmek için İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden bir ya da birkaçını bilmek gerekebilir.

Sınavda başarılı olan adaylar için mülakat süreci başlayacaktır. Türkiye İş Bankası, yetkinlik ve panel olmak üzere iki farklı mülakat gerçekleştirmektedir. Her iki mülakatta da başarılı olan adaylar, Türkiye İş Bankası ile çalışmaya hak kazanacaklardır.

Türkiye İş Bankası Personel Alım Şartları Nelerdir?

Türkiye İş Bankası ile çalışmak isteyen adayların başvuru öncesinde belirlenmiş şartlara uygun olması gerekmektedir. Adaylarda aranan şartlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 30 yaşını doldurmamış olmak,
  • Erkek adaylarda tercihen askerliğin yapmış ya da en az 2 yıl tecil ettirmiş olmak,
  • Türkiye’nin her yerinde görev yapabilecek durumda olmak,
  • Üniversitenin 4 yıllık ilgili bölümünden mezun olmak,
  • Pozisyona göre İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerini çok iyi biliyor olmak,
  • Aftan yararlanmış dahi olma hiçbir şekilde suç işlememiş olmak,
  • Kamu haklarından mahrum kalmamış olmak.

Türkiye İş Bankası Çalışma Koşulları Nelerdir?

Türkiye İş Bankası personeli 09:00 – 17:30 saatleri arasında görev yapmaktadır. Öğle tatili 12:30 – 13:30 saatleri arasındadır. Banka, Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır. Dini ve milli bayramlarda personeline izin veren Türkiye İş Bankası, AVM içerisinde bulunan şubelerinde ise Cumartesi günleri 19:30’a kadar hizmet vermeye devam etmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

91
942 Paylaşım, 91 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
14
Şaşkın
Başarısız Başarısız
105
Başarısız
Komik Komik
89
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
14
Helal Olsun!
lol lol
49
lol
Aşk Aşk
39
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
100
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir