Türkiye İş Bankası 2021 Yılı Memur Alımı Başladı


72
704 Paylaşım, 72 points

Bankaların personel alım ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Bu sefer personel alım ilanı yayımlayan banka, Türkiye İş Bankası oldu. Türkiye İş Bankası, 2021 yılı için memur alımı yapacağını açıkladı. Bu yazımızda Türkiye İş Bankası 2021 Yılı Memur Alımı Başladı başlığının detaylarını anlatacağız.

Türkiye İş bankası, 2021 yılı için yeni bir personel alım ilanı yayımladı. İlan kapsamında bankanın kariyer sitesi üzerinden genel müdürlükte görevlendirilmek üzere çok sayıda personel alımı yapılacak.TÜRKİYE İŞ BANKASI 2021 YILI MEMUR ALIMI BAŞLADI

Türkiye İş bankası 2021 yılı için yayımladığı personel alımı kapsamında İstanbul’ da bulunan genel müdürlük üzerinden görevlendirilecek uzman yardımcıları ile alınacak. Uzman yardımcısı olarak bankaya girmek isteyen adaylar, öncelikle bankanın hazırladığı giriş sınavına katılmak zorunda olacak.

Sınavda başarılı olan adaylara Türkiye İş bankası bünyesinde uzman yardımcısı olarak çalışma şansı verilecek. İşe girme şansı kazanmış olan adaylar, İş Bankası İstanbul genel Müdürlüğünde uzman yardımcısı olarak çalışabilecek.

TÜRKİYE İŞ BANKASI 2021 YILI MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye İş Bankası 2021 Yılı Memur Alımı başvurusunda bulunmak isteyen adayların öncelikle banka tarafından belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekmektedir. Türkiye İş Bankası 2021 Yılı Memur Alımı başvuru şartları şu şekilde sıralanır;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 30 yaşını doldurmuş olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, askerlikten muaf olmuş ya da askerliğini tecil ettirmiş olmak
 • Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden birisinden mezun olmuş olmak
 • Türkiye’ nin her yerinde çalışabilecek sağlık koşullarına sahip olmak
 • Hangi suçtan dolayı olursa olsun, affa uğramış dahi olsa hapis cezası almamış ve hüküm giymemiş olmak
 • İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birisini iyi derecede bilmek
 • Daha önce Türkiye İş Bankası’ nın herhangi bir biriminin değerlendirme sınavlarında ya da mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak
 • Uzman yardımcılığı sınavına birden fazla kez katılmamış olmak
 • Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu yanıt almış olmak
 • Yapılacak arşiv soruşturmasından olumlu yanıt almış olmak

TÜRKİYE İŞ BANKASI 2021 YILI MEMUR ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Bankası 2021 Yılı Memur Alımı başvurusunda bulunmak isteyen adayların başvurularını İş Bankası resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapması gerekmektedir. Başvurular için bankanın internet sitesinde hazırlanmış olan başvuru formunu doldurmak yeterli olacaktır.

Başvuru formunu dolduran adayların değerlendirme sürecinde ilk bakılacak detay, başvuru şartlarına uygun olup olmadığıdır. Şartlara uygun olan abonelerin sınav süreçleri başlatılacak ve mülakattan da başarı ile geçen adaylar uzman yardımcısı olarak çalışma hakkı kazanmış olacaklardır.

TÜRKİYE İŞ BANKASI 2021 YILI MEMUR ALIMI SINAVLARI NASIL YAPILACAK?

Türkiye İş Bankası 2021 Yılı Memur Alımı sınavları birden fazla aşama ile yapılmaktadır. Bu aşamalar şu şekilde sıralanır;

 • Genel Yetenek Sınavı: Türkiye İş Bankası uzman yardımcısı olarak görev almak isteyen adayların online olarak gerçekleştirilebilecek sınav sayısal ve sözel olarak yapılmaktadır. Sınavda başarılı olan adaylar, bir sonraki aşamaya geçme şansına sahip olacakladır.
 • Değerlendirme Merkezi Uygulamaları: sınavlarda başarılı olan adaylar, iş hayatını örnekleyen yetkinlik ve davranışlarının incelenmesi için online yeni bir değerlendirmeden geçirilmektedir. Bu aşamada başarılı olan adaylar bir sonraki aşamaya geçme şansına sahip olacaklardır.
 • İnsan Kaynakları Görüşmesi: sınav aşamalarını başarı ile geçen adaylar, bankanın İnsan Kaynakları uzmanları ile yüz yüze görüşme gerçekleştirirler. Bu aşamada başarılı olan adayların bir sonraki aşamaya gelmesi mümkün olacaktır.
 • Panel Mülakat: son aşama olarak bilinen bu aşamada adaylar üst düzey yöneticiler ile yüz yüze görüşürler. Bu görüşmeden de olumlu sonuç alan adaylar, Türkiye İş Bankası uzman yardımcısı olarak işe başlama hakkına sahip olacaklardır.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

72
704 Paylaşım, 72 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
121
Başarısız
Komik Komik
109
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir