Turkcell’den Faturalı Hatta Nakit Kredi Kampanyası


68
656 Paylaşım, 68 points

Kredi çekmek birçok insan için bir zorunluluk haline gelmiştir. Günlük ihtiyaçların karşılanması için aranan çarelerin başında kredi çekmek gelmektedir. Bazen kişiler bankalardan kredi çekmek konusunda zorlanırlar. Bu durumda kişiler kredi veren başka yollara başvururlar. Vatandaşlara kredi veren yerlerden bir tanesi de Turkcell olarak bilinmektedir. Bu yazımızda Turkcell nakit kredi kampanyası hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Kredi veren birçok yer vardır. Ancak en son akla gelecekler arasında telefon operatörleri gelmektedir. Telefon operatörü üzerinden kredi çekmek kimi insan için çok şaşırtıcı bir durum olsa da insanların sıkıntılarını gidermek adına Turkcell tarafından böyle bir destek sunuluyor.Turkcell Nakit İhtiyaç Kredisi Nedir?

Turkcell’ in abonelerine sunduğu bu fırsattan yararlanmak için öncelikle abonenin faturalı hat kullanıyor olması gerekmektedir. Turkcell nakit ihtiyaç kredisi, faturalı hat üzerine kredi taksitlerinin eklenmesi şeklinde verilen bir çeşit kredidir.

Turkcell Nakit Kredi Alırken Kredi Notu Önemli midir?

Bankalardan kredi çekerken kredi notu ne kadar önemli ise, Turkcell üzerinden kredi çekerken de o denli önemlidir. Turkcell, kredi notu oranında kredi çıkarmaktadır. İlla ki kredi alınabilir ancak kredi notu düşük ise alınacak kredi tutarı da düşük olacaktır. Kısacası, bir abonenin kredi notu ne kadar yüksek ise Turkcell üzerinden çekeceği kredi de o kadar yüksek olacaktır.

Turkcell Nakit Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Turkcell üzerinden nakit kredi başvurusu yapabilmek için faturalı hat abonelerinin bazı şartlara uygun olması gerekmektedir. Nakit kredi şartları şu şekilde sıralanabilir;

  • Kredi verilecek kişinin faturalı hat kullanması gerekmektedir
  • Faturalı hattın son 6 ay boyunca aktif olarak kullanılıyor olması gerekmektedir
  • Faturalı hat ödemelerinin aylık olarak düzenli bir şekilde yapılıyor olması gerekmektedir

Turkcell Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Turkcell faturalı hat sahiplerinin şartlara uygun olmaları durumunda başvuru yapmaları mümkün olacaktır. Krediden yararlanmak için abonelerin en yakın Turkcell bayisine gitmesi gerekmektedir. Bu bayilerde çıkacak kredi tutarı kalan telefon satışı yapılmış gibi gösterilerek nakit para ödemesi yapılmaktadır.

Turkcell Kredi Ödemesi Nasıl Yapılır?

Turkcell’ den çekilen nakit para, bir cihaz almış gibi faturaya taksitler halinde eklenmektedir. Hat sahibi her ay faturası ile birlikte bu taksiti de ödemek zorunda olacaktır. Böylelikle bankadan kredi çekmiş gibi taksitle geri ödeme yapılabilecektir.

Turkcell Kredi için Hizmet Bedeli Alıyor mu?

Turkcell bayileri üzerinden alınan nakit kredilerde mutlaka bir hizmet bedeli talep edilmektedir. Bu ödeme bayilere göre değişiklik göstermektedir. Ortalama %10 – %15 – %20 oranda hizmet bedeli talep edilmektedir. Belirlenen hizmet bedeli, kredi ödemesi sırasında verilecek olan para içerisinden tahsil edilecektir.

Örnek vermek gerekirse, 3500 TL tutarında bir cihaz karşılığında nakit kredi alımı yapıldığında bayinin %20 oranda hizmet bedeli talep etmesi durumunda kişinin alacağı paradan 400 TL kesilir ve 3100 TL kredi alınmış olur.

Bu sistem bankaların verdiği kredi sistemi ile benzerlik göstermektedir. Bankalardan çekilen kredi üzerinden de dosya masrafı ve benzeri masraflar kesilmekte ve tüketiciye istediğinden daha düşük ödeme yapılmaktadır. Turkcell bayilerinde de aynı sistem uygulanmaktadır. Bayii, kullandırdığı kredi üzerinden hizmet bedeli talep etmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

68
656 Paylaşım, 68 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
135
Şaşkın
Başarısız Başarısız
93
Başarısız
Komik Komik
76
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
142
Helal Olsun!
lol lol
40
lol
Aşk Aşk
28
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
123
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
86
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

3 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Okudum fevkalade Tutkcel hizmetlerini begendim bilhassa nakit kredi islemlerinide cok begendim . Ben muracaat etsem banada kredi cikar mi. Slm.

  2. TURKCELL İN ATTIĞI KAZIKLAR DÜNYADA HİÇ KİMSE ATAMAZ TURKCELL KADAR HİÇ KİMSE KAZIKÇI OLAMAZ.