Turkcell Telefon Almak İçin Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?


76
744 Paylaşım, 76 points

Turkcell, abonelerinin cep telefonu ihtiyaçlarını karşılamak adına kredi sistemi uyguluyor. Bu sistem üzerinden puan kazanan Turkcell aboneleri, bu puanlarla istedikleri telefonu faturalarına ek olarak satın alabiliyorlar. Bu yazımızda Turkcell Telefon Almak İçin Puan Sorgulama Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Turkcell tarifeye ek olarak cep telefonu satışına devam ediyor. Turkcell aboneleri, kendilerine sunulan seçenekler arasından istedikleri telefonu seçerek satın alabiliyorlar. Ancak bunun için yeterli kredi puanına sahip olmaları gerekiyor.TURKCELL FİNANCELL NEDİR?

Turkcell Financell, BDDK tarafından verilmiş olan yetki ile hizmet veren ve Turkcell abonelerinin kredi ve ürün alımını kolaylaştırmak için çalışan bir finans kuruluşudur. Turkcell financell üzerinden kontratlı olarak cihaz alımı yapan Turkcell aboneleri, geri ödemelerini faturalarına ek olarak yapabilirler.

Turkcell financell üzerinden cep telefonu almak için yeterli puana sahip olmak gerekmektedir. Puanı yeterli olan aboneler, puanları dahilinde kendilerine sunulan cep telefonlarından birisini tercih edebilecektir.

TURKCELL TELEFON ALMAK İÇİN PUAN SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Turkcell tarifesine ek olarak telefon almak isteyen abonelerin öncelikle Turkcell puan sorgulaması yapması gerekmektedir. Turkcell Telefon almak İçin Puan Sorgulama Nasıl Yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Turkcell müşteri hizmetleri üzerinden puan sorgulama
  • Turkcell mobil merkezler üzerinden puan sorgulama
  • Turkcell SMS ile puan sorgulama

Tüm bu yollar üzerinden Turkcell puan sorgulama yapabilecek olan Turkcell aboneleri, puanları göz önünde bulundurularak istedikleri cep telefonunu alma şansına sahip olmaktadır. Cep telefonunu almak için abonelerin mutlaka faturalı hat kullanıyor olması gerekmektedir. Faturasız hat abonelerinin Turkcell puan sistemi üzerinden cep telefonu alması mümkün değildir.

Turkcell bayileri üzerinden puan sorgulaması yapmak isteyen abonelerin mutlaka T.C. kimlik numarası ile mağazaya gitmesi gerekmektedir. Turkcell puan sorgulaması en az 6 aylık Turkcell abonelerine yapılmaktadır. Daha düşük dönemli aboneliklerde puan hakkı verilmemektedir.

TURKCELL PUANLARI İLE NASIL TELEFON ALINIR?

Turkcell abonelerinin birçoğu biriken Turkcell puanları üzerinden nasıl cep telefonu alabileceklerini bilememektedir. Turkcell puanları ile nasıl telefon alınır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Turkcell aboneleri, puan ile telefon alabilmek için öncelikle puan sorgulama işlemini gerçekleştirmelidir. Puanlarını öğrenen aboneler, bu puana göre hangi telefonları alabileceklerini de öğrenebilirler.

Bir Turkcell abonesinin Turkcell puanı ne kadar yüksek olursa satın alabileceği cep telefonunun modeli de o kadar yüksek olacaktır. Sadece faturalı hat sahiplerinin biriktirebileceği puanlar üzerinden yapacakları alımlarda ödemeler ise abonenin aylık faturasına belirlenen taksit tutarı kadar eşit şekilde eklenecektir.

Turkcell abonesinin puanını öğrenmesi sonrası alabileceği telefon tutarı da belirlenmiş olmaktadır. Örneğin; Turkcell puanı 5000 olan bir abonenin satın alabileceği en pahalı telefon 5000 TL olabilmektedir. Abonenin seçtiği telefonun ücreti 5000 TL’ den fazla ise puanını kullandıktan sonra telefonun geriye kalan tutarını peşin ya da kredi kartı ile ödeyerek daha üst model alması da mümkündür.

TURKCELL PUANLARI NASIL YÜKSELİR?

Turkcell faturalı hat abonelerinin puanları ne yazık ki her zaman istedikleri seviyede yüksek olmaz. Puanın çok yüksek olmaması, alınabilecek telefon modelinin de daha düşük olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle birçok Turkcell abonesi Turkcell puanlarını nasıl yükseltebileceklerini merak etmektedir.

Turkcell puanları nasıl yükselir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Turkcell abonesinin yüksek faturalı bir tarife kullanıyor olması
  • Turkcell abonesinin faturalarına herhangi bir gecikme yapmıyor olması
  • Turkcell abonesinin hattının kendi adına olması
  • Turkcell abonesinin söz konusu hattı bir süredir kullanıyor olması
  • Turkcell abonelerinin puan yükseltmek için yetkili tarafından kendilerine önerilen yüksek tarifeye geçerek 4 – 6 ay boyunca bu tarifede kalması

Turkcell puanları her ay otomatik olarak ayın 15’ inde güncellenmektedir. Abonenin kullanımına, ödemeleri ve tarifesine bakarak her ay güncelleme ile birlikte Turkcell puanının yükselmesi ya da düşürülmesi söz konusu olmaktadır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
744 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir