Turkcell Taahhüt Sorgulama, Taahhüt Bozma Cezası Öğrenme


75
734 Paylaşım, 75 points

Turkcell faturalı hat aboneleri, taahhütlü olarak seçtikleri tarifeleri çok daha ucuza alma şansına sahiptir. Taahhütlü paketleri kullanmak için belirlenmiş sürelerde bu tarifede kalma sözü vermek gerekir. Bu sözde durmayan aboneler, ceza ödemek zorunda kalacaktır. Bu yazımızda Turkcell Taahhüt Sorgulama, Taahhüt Bozma Cezası Öğrenme hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Türkcell, abonelerine taahhütlü tarifeler kapsamında birbirinden uygun fiyatlı paketler sunmaktadır. Aboneler, faturalı hat kullanıyorlarsa bu tarifelerden birisine katılma hakkına sahiptir. Taahhütlü tarifeleri kullananlar taahhüt için belirlenen süre içerisinde bu tarifeden ayrılamaz. Taahhüt için belirlenen süre genel olarak 12 – 24 ay olarak bilinir.TURKCELL TAAHHÜT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Turkcell Taahhüt sorgulama işlemi için birden fazla yöntem kullanmak mümkündür. Turkcell taahhüt sorgulama işlemi için kullanılacak yöntemler şu şekilde sıralanır;

  • Turkcell yetkili bayileri üzerinden taahhüt sorgulama
  • Turkcell müşteri hizmetleri üzerinden taahhüt sorgulama
  • Turkcell internet sitesi üzerinden taahhüt sorgulama
  • Turkcell dijital Operatör üzerinden taahhüt sorgulama

TURKCELL YETKİLİ BAYİLERİ ÜZERİNDEN TAAHHÜT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Turkcell yetkili bayileri üzerinden taahhüt sorgulama işlemi için öncelikle en yakın Turkcell bayiine gitmek gerekir. Turkcell Bayiine taahhüt sorgulama talebi iletildikten sonra kısa süre içerisinde ne kadar süre daha hattın kullanılması gerektiği bilgisi verilecektir.

TURKCELL MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN TAAHHÜT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Turkcell müşteri hizmetleri üzerinden taahhüt sorgulama işlemi için öncelikle Turkcell Müşteri Hizmetleri numarası 532 ya da 0 532 532 00 00 aranmalıdır. Turkcell müşteri hizmetleri üzerinden tuşlama yöntemi ile ya da müşteri temsilcisi ile görüşerek taahhüt süresi hakkında bilgi almak mümkündür.

TURKCELL İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN TAAHHÜT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Turkcell internet sitesi üzerinden taahhüt sorgulama işlemi için Turkcell resmi internet sitesine cep telefonu numarası ve şifre ile giriş yapmak gerekir. Girişin ardından tarife işlemleri bölümünden taahhüt süresi hakkında bilgi almak mümkündür. Bu bölümde abonenin daha ne kadar taahhütlü tarifeyi kullanması gerektiği bilgisiyle birlikte taahhüttün bozulması durumunda ne kadar ceza ödenmesi gerektiği hakkında da bilgi bulmak mümkündür.

TURKCELL DİJİTAL OPERATÖR ÜZERİNDEN TAAHHÜT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Turkcell Dijital Operatör üzerinden taahhüt sorgulama işlemi için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

  • Birinci Adım

Google Play Store ya da APP Store girilir.

  • İkinci Adım

Uygulama mağazası üzerinden Dijital Operatör uygulaması bulunur ve cep telefonuna indirilir.

  • Üçüncü Adım

Uygulamaya cep telefonu numarası ve şifre ile giriş yapılır.

  • Dördüncü Adım

Girişin ardından ana ekranda abonenin kullanım hakları ve taahhüt süresi ile ilgili bilgiye ulaşmak mümkündür. Abone, uygulama üzerinden ne kadar süre daha tarifeyi kullanmak zorunda olduğunu kolaylıkla görebilecektir.

TURKCELL TAAHHÜT BOZMA CEZASI ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

Turkcell faturalı hat aboneleri, kullandıkları taahhütlü tarifeyi süresi dolana kadar kullanmak zorundadır. Taahhüttün tamamlanmadan bozulması durumunda aboneye ceza ödeme zorunluluğu doğacaktır. Taahhüt bozma cezası, bozma süresine göre değişiklik göstermektedir.

Turkcell taahhüt bozma cezası miktarı, abonelik sözleşmesi göz önünde bulundurularak yapılır. Aboneye sağlanan indirim miktarı, taahhüt karşılığında verilen ek hizmetler dikkate alınacak bilgilerdir. Bu bilgiler ışığında abonenin taahhüt bozdurma kararı sonucunda ödemesi gereken ceza belirlenecektir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
734 Paylaşım, 75 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
73
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir