Turkcell SMS ile Kredi Notu Sorgulama


50
496 Paylaşım, 50 points

Bankacılık işlemlerini yapmadan önce, Turkcell aboneleri, kullandıkları operatör üzerinden kredi notu sorgulama hakkına sahiptir. Turkcell aboneleri tek bir SMS ile kredi notunu öğrenme hakkına sahiptir. Bu yazımızda Turkcell SMS ile kredi notu sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

KREDİ NOTU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Kredi notu sorgulaması için birçok farklı yöntem kullanılabilmektedir. Ancak birçok kişi kredi notu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını bilmez. Ancak bankacılık işlemlerinin yapılabilmesi için kredi notunu bilmek oldukça önemlidir. Kredi notu, kredi kartı alırken ya da kredi çekerken ilk dikkat edilecek detay olarak bilinmektedir.KREDİ NOTU DÜŞÜKSE NE OLUR?

 Kredi notu sorgulama işlemi sonucunda kredi notu düşük çıkan kişiler, bankacılık işlemleri konusunda sıkıntı yaşayacaklardır. Kredi notu, kişinin banka üzerinden gerçekleştirdiği işlemleri ne şekilde yaptığını en iyi şekilde göstermektedir. Bankacılık işlemlerinde düzenli ödeme yapan bir kişinin kredi notu çok yüksek olacaktır. Ancak kişi, ödemelerini geciktirdiyse hatta yasal takibe düşecek duruma geldiyse, kredi notu oldukça düşecektir. Kredi notu düşük olan bir kişinin bankalarla çalışması mümkün olmayacaktır. Banka, bu tür kişilere güvenmez.

TURKCELL KREDİ NOTU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Turkcell aboneleri, kredi notu sorgulama işlemlerini hiç uğraşmadan kısa sürede yapabilmektedir. Turkcell üzerinden yapılacak sorgulama işlemi sonucunda kişi kredi notu hakkında bilgi alacaktır. Bu bilgi kapsamında banka ile ilgili başvurularını yapma ya da yapmama kararı verebilecektir. Unutulmamalıdır ki her reddedilen bankacılık işlemi, kredi notunu biraz daha düşürecektir. Bu nedenle kredi notu düşük olanların yeni başvuruda bulunmak yerine yükseltmeye çalışması daha akıllıca olacaktır.

TURKCELL SMS İLE KREDİ NOTU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Turkcell aboneleri kredi notu sorgulama işlemi için SMS yöntemini kullanabilmektedir. Turkcell SMS ile kredi notu sorgulama işlemi için yapılacak oldukça basittir. Turkcell abonesi SMS ile kredi notu öğrenme işlemi için şu adımları izlemelidir;

  • Birinci Adım

Turkcell hatlı cep telefonunun mesaj bölümüne girilir

  • İkinci Adım

Mesaj kısmına kredi notunu öğrenmek isteyen kişinin T.C. kimlik numarası yazılır

  • Üçüncü Adım

T.C. kimlik numarasının ardından bir boşluk bırakılarak doğum yılı yazılarak 1122’ye SMS gönderilir.

  • Dördüncü Adım

Gönderilen mesajın ardından Turkcell, Findeks üzerinden abonesine ait kredi notunu öğrenir

  • Beşinci Adım

Aboneye ait kredi notu, SMS ile kısa sürede gönderilecektir. Turkcell abonesi, kredi notunu öğrendikten sonra bankacılık başvurularını gerçekleştirmeye karar verebilecektir.

TURKCELL SMS İLE KREDİ NOTU SORGULAMA ÜCRETLİ MİDİR?

Turkcell SMS ile kredi notu sorgulama işlemi için belirli bir ücret ödemek gerekmektedir. Turkcell, bu işlem için abonelerinden 9 TL ücret talep edecektir. Bu ücret tek kredi notu sorgulama işlemi için tüm vergiler dahil alınacak ücrettir. Turkcell Kredi notu sorgulama ücreti faturasız hat sahiplerinin bakiyesinden düşürülürken, faturalı hat sahiplerinin faturasına yansıtılacaktır.

TURKCELL KREDİ SORGULAMA SONUCU NE OLMALIDIR?

Turkcell SMS ile kredi sorgulama sonucunda abonenin sorunsuz şekilde bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmesi için kredi notunun 1000 puan ve üzerinde olması gerekmektedir. 1900 puan en yüksek kredi notu olarak bilinmektedir. 1000 puan altında olan kişilerin kredi alması ya da kredi kartı çıkartması çok daha zor olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

50
496 Paylaşım, 50 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
99
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir