Turkcell Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim Bilgileri


82
804 Paylaşım, 82 points

Ülkemizde kullanılan telefon operatörlerinden olan Turkcell, her gün biraz daha fazla abone sayısına ulaşmayı başarmaktadır. Sunduğu kampanyalar ve avantajlı paketleri ile dikkat çeken bu operatöre herhangi bir nedenle ulaşmak isteyen aboneler için müşteri hizmetleri bulunmaktadır. Bu yazımızda Turkcell ve müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında bilgi vereceğiz.

Turkcell Hakkında Bilgi

 GSM şirketi olarak bilinen Turkcell, 1994 yılında kurulmuştur. 1988 yılında Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllın anlaşma imzalamış ve lisanslı bir GSM şirketi haline gelmiştir. Kısa sürede çok yükselen bu şirket, 2007 yılında Türkiye’ye 7.6 milyar dolarlık dev bir yatırım yapmıştır. Milyonlarca abonesi bulunan bu operatör devi, 200 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na ve New York Stock Exchange Borsasına eş zamanlı olarak dâhil olmayı başaran ilk ve tek Türk şirketi olmuştur.Turkcell Hat Çeşitleri Nelerdir?

Turkcell, abonelerine iki çeşit hat sunmaktadır. Bunlar;

  • Faturalı hat
  • Faturasız hat

1-) Faturalı Hat

Turkcell tarafından sunulan bu hatlarda aboneler aylık olarak belirli ve düzenli bir ödeme yapmak zorundadır. Turkcell, faturalı hat aboneleri için birbirinden avantajlı birçok tarife hazırlamıştır. Bu tarifelere abone olan kullanıcılar, belirlenmiş ücret tutarında her ay kullanımları karşılığında ödeme yapmak zorundadır.

2-) Faturasız Hat

Turkcell tarafından sunulan bu hatlarda, aboneler istedikleri tutarda dakika yüklemesi yapma ya da kendilerine sunulan paketlerden satın alma hakkına sahiptir. Bu seçenekte aboneler her ay düzenli olarak aynı tutarda ödeme yapmazlar. Her ay istenilen paket satın alınabilmektedir. Bununla birlikte Turkcell tarafından izin verilen süre dâhilinde hattı kapatmayacak şekilde birkaç ayda bir yükleme yapma hakkı da bulunmaktadır.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Çeşitleri Nedir?

Turkcell aboneleri, herhangi bir sorun olduğunda, önerilerini iletmek için, tarifeleri incelemek için, fatura ödemek için ya da sadece bilgi almak için operatöre ait müşteri hizmetleri çeşitlerinden faydalanabilmektedir. Turkcell tarafından sunulan müşteri hizmeti çeşitleri şöyle sıralanabilir;

  • Turkcell müşteri hizmetleri
  • Turkcell internet sitesi
  • Turkcell Dijital Operatör

1-) Turkcell Müşteri Hizmetleri

Turkcell operatörü üzerinden abonelerine hizmet veren yerlerin başında müşteri hizmetleri gelmektedir. Turkcell aboneleri müşteri hizmetleri ile görüşmek için belirlenmiş telefon numaralarını arayabilmektedir. Turkcell müşteri hizmetleri numaraları şu şekildedir;

  • 532 müşteri hizmetleri (Turkcell aboneleri için)
  • 0532 532 00 00 (diğer operatörlerden aramak için)

2-) Turkcell İnternet Sitesi

Turkcell aboneleri her türlü sorun ve önerileri için Turkcell resmi internet sitesini de kullanabilecektir. İnternet sitesi üzerinden işlem gerçekleştirebilmek için abonelerin mutlaka giriş yapması gerekmektedir. Giriş sırasında üç farklı yol kullanılmaktadır. Bunlar;

  • Hızlı giriş
  • Turkcell şifresi ile giriş
  • Mobil imza ile giriş

Hızlı Giriş

Hızlı giriş yapmak için abonelerin cep telefonlarını girerek devam etmeleri gerekmektedir. Cep telefonuna gelecek olan tek kullanımlık şifre istenilen alana yazılarak giriş yapılabilecektir.

Turkcell Şifresi ile Giriş

Turkcell numarasını giren abone, sahip olduğu şifreyi de yazarak giriş yapabilmektedir. Her girişte aynı şifre kullanılacaktır. Şifre almak için SIFRE yazıp 2222’ye SMS atmak yeterli olacaktır.

Mobil İmza ile Giriş

Mobil imza kullanılarak giriş yapmak için abonelerin cep telefonu numarasını ve T.C. kimlik numarasının son iki hanesini girmesi gerekmektedir. Mobil imza kullanmak isteyenler kayıt yaptırmak için ADSOYAD yazıp 2929’a SMS atabilmektedir.

Turkcell işlemleri için kullanılabilecek internet sitesi şu şekildedir;

https://www.turkcell.com.tr/tr

3-) Turkcell Dijital Operatör Uygulaması

Mobil uygulama olarak hazırlanmış olan Turkcell Dijital Operatör uygulaması, akıllı telefonlarda bulunan mağazalardan ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Uygulama indirildikten sonra cep telefonu ile giriş yapılarak hem müşteri hizmetleri ile görüşülebilir, hem de sahip olunan hat ile ilgili her türlü bilgi ve değişiklik yapılabilir. Dijital Operatör uygulaması, fatura takibi, yeni kampanyalardan haberdar olma, tarife değişikliği, kart ayarları gibi birçok farklı konuda da kullanıcılara ayrıntılı destek vermektedir. Bu uygulama üzerinden müşteri hizmetlerine de ulaşmak mümkün olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
804 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
85
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir