Turkcell Bayilik Şartları Nelerdir, Bayilik Nasıl Alınır?


75
745 Paylaşım, 75 points

Turkcell, günümüzün en büyük GSM operatörlerinden birisidir. Milyonlarca kullanıcısı bulunan bu operatör devi, her gün biraz daha büyür. Telefon kullanıcılarının genel olarak Turkcell ’i tercih etmesi ve sürekli bir müşteri potansiyeline sahip olması, iş yer açma fikrinde olanları Turkcell bayiliğine yönlendirir. Bu yazımızda Turkcell bayilik şartları nelerdir, Turkcell bayilik nasıl alınır gibi sorulara cevap vereceğiz.

TURKCELL NEDİR?

Turkcell, 1994 yılından bu yana ülkemizde hizmet veren GSM operatörlerinden birisidir. 1998 yılında Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık GSM lisans anlaşması imzalamıştır. Türkiye’de geniş bir kapsama alanına sahip olan Turkcell, sahip olduğu marka kalitesi ile özellikle bayilik isteyenlerin dikkatini çekmektedir.TURKCELL BAYİLİK ŞARTLARI NEDİR?

Turkcell bayiliklerinden alarak kendi işinin sahibi olmak isteyen çok sayıda kişi vardır. Turkcell bayii olmak için bazı şartlara uygun olmak gerekir. Turkcell bayilik şartları şu şekildedir;

 • Bayii olarak kullanmak için uygun alan bulunması
 • Bayilik alacak kişinin ticari sicili temiz olması
 • Teminat gösterilmesi
 • Turkcell sözleşmesi kapsamında hareket edilmesi
 • Çalışacak personel sayısı
 • Çalışacak personelin niteliği
 • Bayilik açılacak yerin işlek olması
 • Bayilik açılacak yerin metrekaresi
 • Bayilik başvuru yapan kişinin geçmişte yaptığı işler
 • Çevrede bulunan diğer bayilikler
 • Başvuru yapan kişinin ticari deneyimi

TURKCELL BAYİLİK MODELLERİ NELERDİR?

Turkcell bayiliği almak isteyenlerin şartlara uygun olması sonucunda karşısına 3 farklı bayilik modeli sunulur. Turkcell bayilik modelleri şu şekildedir;

 • Turkcell Shop
 • Turkcell İletişim Merkezi
 • Turkcell Extra

Ana bayilik alınması durumunda biraz zorlanmakla birlikte oldukça iyi kar elde edilir. Buna karşılık alt bayilik almak isteyen kişilerin işi daha kolay olmakla birlikte kazançlar ana bayilikten daha az olacaktır. Turkcell ’den hangi tür bayilik alınırsa alınsın, mutlaka teminat göstermek gerekir. Bununla birlikte bayilik için doğru yeri seçmek de çok önemlidir. Bayilik açılacak yerin yakınlarında bir başka Turkcell bayiinin bulunması, sıkıntıya neden olacaktır.

TURKCELL BAYİLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Turkcell bayilik başvurusu için öncelikle Turkcell genel müdürlüğü ile iletişime geçmek gerekir. Genel müdürlük üzerinden başvuru yapıldığı zaman ilk olarak bayilik için seçilen yerin lokasyon bilgileri incelenir. Mağazanın uygun bir konumda olmasının ardından yetkililerce Turkcell bayilik maliyeti hesaplaması yapılır. Her bayilik başvurusu için çıkan maliyet farklı olacaktır. bayinin açılacağı yer, büyüklüğü, bayilik türü gibi birçok etken maliyet konusunda değişikliğe neden olacaktır.

TURKCELL ALT BAYİLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Turkcell’ de alt bayilik alma hakkı da bulunur. Alt bayilik başvurusu, ana bayilikten biraz daha farklı olacaktır. İşe ilk olarak bayilik için uygun yeri seçmekle başlamak gerekir. Alt bayilik alınması durumunda kişiye bir bayi kodu verilir. Bu kod sayesinde mağaza içerisinde sadece Turkcell ürünleri değil diğer ürünlerin de satışı mümkündür.

Alt bayiler prim sistemi ile çalışır. Satılan her cihaz üzerinden prim alma şeklide kazanç elde edilir. Satış rakamlarının yüksek olması, Turkcell ile ilgili diğer başvurularda kolaylık anlamına gelecektir.

TURKCELL BAYİLİKLERİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Turkcell bayiliklerinin ne kadar kazanç sağlayacağını söylemek ne yazık ki mümkün değildir. Açılan bayilikte yapılan satış, mağazada çalışan personelin performansı, bayiliğin yer aldığı konum belirleyici etkenlerden olacaktır. bayinin aylık ciro bedeli aşıldığında kar marjı da otomatik olarak artacaktır.

TURKCELL BAYİLİĞİ İÇİN GEREKLİ SERMAYE NE KADAR?

Turkcell bayiliği için gerekli olan sermaye, bayilik tipine göre değişiklik gösterir. Alt bayilik için yüksek sermayeye gerek yoktur. Ana bayilik için ise 300 bin – 500 bin dolar gibi bir sermayeye ihtiyaç duyulur. Bu her parası olanın Turkcell bayiliği alabileceği anlamına gelmez. Turkcell bayiliği alabilmek için öncelikle onay mekanizmasından geçmiş olmak gerekir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
745 Paylaşım, 75 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
124
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir