Türk Telekom Telefon Dokümanı Nasıl Çıkarılır, Eski Arama Kayıtları Nasıl Öğrenilir?


106
1.1k Paylaşım, 106 points

Türk Telekom aboneleri, telefonla yaptıkları her türlü görüşmenin dokümanını çıkartma şansına sahiptir. Eski kayıtları almak için Türk Telekom üzerinden görüşmelerin dokümanını talep edebilir. Bu yazımızda Türk Telekom Telefon Dokümanı Nasıl Çıkarılır, Eski Arama Kayıtları Nasıl Öğrenilir sorusuna cevap vereceğiz.

TÜRK TELEKOM TELEFON DOKÜMANI NASIL ÇIKARTILIR?

Türk Telekom aboneleri, kullandıkları hat üzerinden yapılan eski görüşmeleri, ne kadar süre görüşüldüğünü, ne zaman görüşüldüğünü öğrenme şansına sahiptir. Bu talep genel olarak çocuklarını takip edebilmek için anne babalardan ya da sevgilisini takip etmek isteyenlerden gelir. Bunun yanı sıra beklenenden yüksek fatura gelen kişiler de bu duruma itiraz etmek için telefon dokümanı talebinde bulunabilir.ESKİ ARAMA KAYITLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Türk Telekom eski arama kayıtları nasıl öğrenilir sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

  • Türk Telekom müşteri hizmetleri üzerinden telefon dokümanı almak
  • Türk Telekom online işlem menüsünden telefon dokümanı almak
  • Türk Telekom yetkili bayii üzerinden telefon dokümanı almak

Tüm bu işlemler için Türk Telekom abonesinin sahip olduğu özel şifre ile işlem yapması gerekir. Türk Telekom eski arama kayıtlarını öğrenme işlemi sadece hat sahibi tarafından yapılabilen bir işlemdir. Başka birisine ait olan hat için doküman talebinde bulunmak mümkün değildir.

TÜRK TELEKOM MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN TELEFON DOKÜMANI NASIL ALINIR?

Türk Telekom müşteri hizmetleri üzerinden telefon dökümü almak için müşteri hizmetleri numarası aranarak e – mail ile telefon dökümü talebinde bulunulabilir. Müşteri temsilcisi her zaman bu talebe yanıt vermeyebilir. Telefon dokümanının verilebilmesi için abonenin çok geçerli bir gerekçesinin olması gerekir.

TÜRK TELEKOM ONLİNE İŞLEM MENÜSÜNDEN TELEFON DOKÜMANI NASIL ALINIR?

Türk Telekom Online işlem menüsünden telefon dokümanı almak için operatörün internet sitesine ya da mobil uygulamasına şifre ile giriş yapmak gerekir. Şifre ile girişin ardından arama geçmişi menüsü üzerinden detaylı doküman almak mümkün olacaktır.

TÜRK TELEKOM YETKİLİ BAYİİ ÜZERİNDEN TELEFON DOKÜMANI NASIL ALINIR?

Türk Telekom yetkili bayii üzerinden telefon dokümanı almak için en yakın yetkili bayiye gittikten sonra kimlik bilgileri ile telefon dokümanı almak mümkün olacaktır. Bu yöntemle sadece hattın sahibi ile ilgili doküman alma fırsatı sunulmaktadır. Başka birisine ait hatların dokümanını almak mümkün olmayacaktır. Türk Telekom bayii, hat sahibi olan kişiye doküman bilgisini hazırlayıp hemen verecektir.

BAŞKASINA AİT ESKİ TELEFON KAYITLARI ÇIKARTILABİLİR Mİ?

Başkasına ait bir hattın eski telefon kayıtlarına ulaşmak mümkün mü sorusunun cevabı ne yazık ki hayırdır. Bir kişi, Türk Telekom abonesi olan herhangi bir kişinin telefon dokümanına ulaşamaz. Operatör, sadece hat sahibine doküman bilgisi verecektir. Bunun dışında başkalarının özeline müdahale etme hakkı kimseye verilmez.

TÜRK TELEKOM SMS KAYDI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Türk Telekom telefon dokümanı ile birlikte SMs kaydı da talep edilebilir. Bir Türk Telekom abonesinin SMS kaydı sorgulaması yapmasından çok fazla sonuç alınması mümkün değildir. Türk Telekom SMS sorgulama işlemi ile sadece mesaj atılan zaman ve ne kadar mesaj atıldığı görülebilir. Bunun dışında mesajların detayı hakkında herhangi bir bilgi almak mümkün değildir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

106
1.1k Paylaşım, 106 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
125
Şaşkın
Başarısız Başarısız
93
Başarısız
Komik Komik
73
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
125
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
134
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Telekom online işlemlerde fatura dökümünde konuşulan numaralar ne güzel vardı şimdi son iki hanesini veriyorlar lütfen eskiye dönülsün kaydetmediğim numaraları eski dökümden bulabiliyordum şimdi öyle bir şans yok lütfen acilen numaralar tüm verilsin

  2. Türk telekomdan gelen arama ve sms bilgilerini sadece savcılık yolu ile alinabiliyormuş. Sadece giden aramaları size verebiliyorlar.bayi ve müşteri hizmetleri ile de görüştüm.