Türk Telekom Taahhüt Sorgulama, Taahhüt Bozma Cezası Öğrenme


79
784 Paylaşım, 79 points

Türk Telekom aboneleri daha avantajlı fiyatlara tarife kullanabilmek için genelde taahhütlü tarifeleri tercih ederler. Taahhütlü paketler her zaman normalden daha düşük fiyatlara sunulur. Bu paketleri kullanmanın tek bir şartı vardır, o da taahhüt yapılmış olan paketin asla süresi dolmadan iptal edilmemesidir. Bu yazımızda Türk Telekom Taahhüt Sorgulama, Taahhüt Bozma Cezası Öğrenme hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Cep telefonu operatörleri, abonelerine tarifeleri daha uygun fiyatlarla sunabilmek için taahhütlü paketler hazırlamaktadır. Bu paketlerin amacı hem abonelerin daha uzun süre hattını kullanmasını sağlamak hem de uygun fiyatlı fırsat vermektir. Abonelere sunulan tarife fiyatları taahhütlü tarifelerde daha düşük olmaktadır.



TÜRK TELEKOM TAAHHÜTLÜ TARİFELER NASIL KULLANILIR?

Türk Telekom taahhütlü tarifeleri faturalı hat sahipleri kullanır. Operatör, belirlediği paketler için aynı haklar geçerli olmak şartı ile bir taahhütlü bir Taahhütsüz tarife hazırlar. Taahhütsüz tarifeleri kullananlar istedikleri zaman başka bir tarifeye geçebilir. Ancak bu kullanımın ücreti biraz daha yüksek olur. Taahhütlü tarifelerde ise aboneler o tarifeyi 12 – 24 ay kullanma sözü verirler. Bu sözlerine karşılık tarife indirimli olarak sunulur. Taahhütlü tarife kullanan aboneler, bu taahhüttün süresi dolana kadar başka tarifeye geçemez.

TÜRK TELEKOM TAAHHÜT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Türk Telekom taahhütlü tarife kullanan aboneler, istedikleri zaman taahhüt sorgulama işlemi yapabilirler. Türk Telekom taahhüt sorgulama şu şekilde gerçekleştirilir;

  • Türk Telekom bayileri üzerinden taahhüt sorgulama
  • Türk Telekom Müşteri hizmetleri üzerinden taahhüt sorgulama
  • Türk Telekom internet sitesi üzerinden taahhüt sorgulama

TÜRK TELEKOM BAYİLERİNDEN TAAHHÜT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Türk Telekom bayilerinden taahhüt sorgulama işlemi için abonenin en yakın Türk Telekom Bayiine gitmesi gerekir. Bayi üzerinden cep telefonu numarası ile işlem yapılarak kısa sürede taahhüttün bitmesine ne kadar zaman kaldığı hakkında bilgi verilebilir.

TÜRK TELEKOM MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN TAAHHÜT NASIL SORGULANIR?

Türk Telekom müşteri hizmetleri üzerinden taahhüt sorgulama işlemi için Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramak gerekir. Müşteri hizmetleri üzerinden tuşlama yaparak ya da müşteri temsilcisi ile görüşerek taahhüt süresini öğrenmek mümkündür.

TÜRK TELEKOM İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN TAAHHÜT NASIL SORGULANIR?

Türk Telekom internet sitesi üzerinden taahhüt sorgulama işlemi için öncelikle Türk Telekom resmi internet sitesine gitmek gerekir. Siteye cep telefonu numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra tarife işlemleri menüsü üzerinden kolaylıkla taahhüt süresi hakkında bilgi almak mümkün olacaktır.

TÜRK TELEKOM TAAHHÜT BOZMA CEZASI NASIL ÖĞRENİLİR?

Türk Telekom taahhüt bozma işlemi, abonenin kullanım sözü verdiği sürenin henüz dolmamasına rağmen tarifeden ayrılma talebidir. Türk Telekom aboneleri, istedikleri zaman taahhüttü sonlandırma hakkına sahiptir. Ancak böyle bir karar alınmasının ardından abonenin bozduğu taahhüttün kalan süresi kadar ceza ödemesi gerekir. Taahhütlü tarife sözleşmelerinde abonelerin bu sözlerinden caymaları durumunda ne kadar ceza ödemek zorunda oldukları yazılıdır. Bir abone, kullandığı taahhütlü tarifeden vazgeçme kararı aldığı zaman Türk Telekom müşteri hizmetleri ile görüşerek taahhüt bozdurma talebinde bulunabilir. Bu talep kapsamında abone kalan taahhüt süresi hesaplanarak ne kadar ceza tutarı belirlenirse bu tutarı ödemek ve abonelikten ayrılmak zorundadır.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

79
784 Paylaşım, 79 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
109
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir