Türk Telekom İnternet Nakil İşlemi Nasıl Yapılır?


69
684 Paylaşım, 69 points

İnternetin en başarılı isimlerinden Türk Telekom, kullanıcılarına nakil durumlarında da en detaylı hizmeti vermektedir. Ev internet kullanıcılarının taşınması durumunda internetin de nakil işlemini gerçekleştirmek gerekmektedir. Bu yazımızda Türk Telekom internet nakil işlemlerinin nasıl yapılabileceği hakkında bilgi vereceğiz.

Türk Telekom İnternet Nakil İşlemi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom aboneleri taşınma durumunda ev internetini de nakil ettirmek zorundadır. Bu işlem için öncelikle Türk Telekom hattının sahibinin talepte bulunması gerekmektedir. Türk Telekom internet nakil işlemi için müşteri hizmetleri ile görüşmek gerekmektedir.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Üzerinden Nakil Nasıl Sağlanır?

Türk Telekom internet nakil işlemi için öncelikle abonenin Türk Telekom müşteri temsilcisini araması gerekmektedir. Bunun için kullanılacak olan telefon numarası 444 1 444 olarak bilinmektedir. Bu numara üzerinden müşteri temsilcisine ulaşan Türk Telekom abonesi, nakil işlemi için talepte bulunabilmektedir. Müşteri hizmetleri üzerinden nakil işleminin başlaması sağlanmaktadır. İşlemlerin başlatılmasının ardından müşteri temsilcisi abonenin nakil işlemi için hazırlaması gereken belgeler hakkında bilgi verecektir.Türk Telekom İnternet Nakil İşlemi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Türk Telekom internet nakil işlemi için gerekli belgeler bireysel ve kurumsal aboneler için farklılık göstermektedir.

Bireysel Aboneler İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bireysel müşteriler sadece kimlik fotokopisi ile başvuruda bulunabilmektedir.

Kurumsal Aboneler için Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • Şirket yetkilisi için imza Sirküsü
  • Şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi
  • Şirket vekili için Vekâlet name
  • Şirket vekilinin kimlik fotokopisi

Türk Telekom Kapı Numarası Değişikliği Nasıl Yapılır?

Türk Telekom aboneleri adres değil kapı numarası değişikliği yapmak istedikleri durumda Türk Telekom müşteri hizmetlerine bağlanarak adres değişikliği talebini başlatabilmektedir. Kapı numarası değişikliği olduğu durumlarda kimlik fotokopisi ile başvuru yapmak yeterli olacaktır.

Türk Telekom Nakil İşlemi Kaç Gün Sürmektedir?

Türk Telekom abonelerinin internet nakil talep süreci 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak genel olarak bakıldığı zaman bu durum nakil istenilen bölgenin ulaşılabilirlik seviyesine ve alt yapısına göre değişiklik gösterecektir.

Türk Telekom internet nakil talebi için abonenin alt yapısı iyi olan bir adrese taşınması önemlidir. Alt yapısı olmayan adreslere nakil işlemi maalesef yapılamamaktadır. Alt yapının sağlanması durumunda süreç oldukça fazla uzamaktadır. Abonelerin bu durumu göz önünde bulundurması büyük önem taşımaktadır. Türk Telekom internet nakil işleminin alt yapı sorunu olmaması durumunda sürecin tamamlanması en fazla 7 iş günü sürmektedir. Adres değişikliği ve kapı numarası değişikliği için verilen süre eşittir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
684 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
62
Şaşkın
Başarısız Başarısız
30
Başarısız
Komik Komik
15
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
98
lol
Aşk Aşk
85
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir