Türk Telekom ’dan Deprem Özrü! Herkese 10 GB İnternet Hediye


85
787 Paylaşım, 85 points

Silivri’de gerçekleşen depremin ardından cep telefonu operatörlerinin kilitlenmesi ve insanların yakınlarına ulaşamaması, büyük bir tepkiye neden oldu. Deprem sonrası adeta kullanılamaz hale gelen hatlar yüzünden insanlar  telefonlar üzerinden iletişim kuramadı, internete giremedi. Yaşanan bu olayın ardından Türk Telekom, deprem özrü niteliğinde tüm abonelerine 10 GB internet hediye ettiğini açıkladı. Bu yazımızda Türk Telekom deprem özrü herkese 10 GB internet hediyesi hakkında detayları vereceğiz.

Geçtiğimiz gün Silivri’de gerçekleşen 5.8 büyüklüğündeki deprem, büyük korku yarattı. Başta İstanbul olmak üzere birçok ilimiz depremden etkilendi. Yaşanan sert sallantının ardından herkesin aklına sevdikleri geldi elbette. Ancak telefonlarına sarılan deprem mağdurları kötü bir sürprizle karşılaştı.CEP TELEFONU OPERATÖRLERİ YOĞUNLUK NEDENİYLE ÇÖKTÜ!

Deprem arkasından herkes ailesinden haber almak adına cep telefonlarına yüklenince tüm operatörler bir anda çöktü. Operatörlerin çökmesi, insanların iletişime geçememesine, internetten bilgi alamamasına neden oldu. Yaşanan bu geçici kaos, birçok telefon kullanıcısının duruma isyan etmesine neden oldu.

Uzun bir süre kullanılamayan telefon operatörleri, bir süre sonra yavaş yavaş düzelmeye başladı. Ancak ilk anda kimseden haber almanın mümkün olmaması, operatörlerin acil durumlarda ne kadar işe yarar olduğu sorusunu akıllara getirdi.

TÜRK TELEKOM ÖZÜR DİLEDİ BEDAVA İNTERNET HEDİYE ETTİ

Deprem sonrası kullanılamayan operatörlerden birisi olan Türk Telekom, yaşanan bu aksilikten dolayı duyduğu derin üzüntüyü anlatan bir özür yazısı yayınladı. Türk Telekom ailesi olarak kesintiden ve insanlara güvenli iletişim sunamamaktan dolayı oldukça üzgün olduğunu belirten operatör yetkilileri, öncelikle abonelerine bu süreçte gösterdikleri sabır ve anlayış için teşekkür etti.

Yaşanan olumsuz durumdan dolayı çok üzgün olduklarını ve telafi etmek istediklerini belirten Türk Telekom yetkilileri, bu amaçla tüm abonelerine 10 GB internet hediye ettiklerini açıkladı. Twitter üzerinden sürekli olarak açıklamalarda bulunan Türk Telekom, abonelerinden özür dilemesinin yanı sıra telefon hatları ile ilgili çalışmalar hakkında da an be an bilgilendirme yaptı.

TÜRK TELLEKOM DEPREM ÖZRÜ 10 GB İNTERNET NASIL KULLANILACAK?

Türk Telekom tarafından depremde iletişim sağlanamaması ve abonelerin mağduriyet yaşaması sonucunda alınmış kararla özür niteliğinde 10 GB internet hediyesi geldi. Türk Telekom deprem özrü 10 GB hediye internet, tek seferde abonelere yüklenmeyecek. Türk Telekom ’dan yapılan açıklamada depremin ardından yaşanan olumsuz durumu unutturmak için verilen 10 GB internet hediyesinin iki parça halinde hatlara tanımlanacağı belirtildi.

Buna göre Türk Telekom aboneleri, 2 ay boyunca ayda 5 GB bedava internet kullanma hakkına sahip olacak. İlk 5 GB’lık internet hali hazırda abonelerin hatlarına tanımlanmaya başlamış durumda. Kalan 5 GB’lık internet hediyesi ise önümüzdeki ay Türk Telekom abonelerine sunulacak. Türk Telekom, toplamda 10 GB bedava internet ile abonelerinin gönlünü almaya çalışacak.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

85
787 Paylaşım, 85 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
69
Şaşkın
Başarısız Başarısız
42
Başarısız
Komik Komik
22
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
87
Helal Olsun!
lol lol
111
lol
Aşk Aşk
95
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
69
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
27
Kazandım!
Pinar

9 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. 1ay faturalıya geçiş yaptım ilk ay 15 tl geldi 2ay 45tl sonraki aylardakonuşmadığım halde 400tl 370 tl kapatırdım hatı halbuki aylık 15 tl gelecekti önce bayide kandırıldım orda çalışan kişi aylık 15 tl fatura gelecek dedi paşa paşa bana 1600tl ödetdi bakmayın türktelekom olduğuna 100de. 51 hisesi israilerin anlayın a rtık gerisini

  1. Zaten milleti soymak için kurulmuş sistemde gıdım gıdım verilen internet sayesinde kimse internet kullanamıyor.5 GB internet dediğiniz 2 videoda bitiyor yurt dışında TB a geçilmiş Türk milletinin aklıyla dalga geçmeyin.Bu millet herşeyin farkında

 2. Zaten milleti soymak için kurulmuş sistemde gıdım gıdım verilen internet sayesinde kimse internet kullanamıyor.5 GB internet dediğiniz 2 videoda bitiyor yurt dışında TB a geçilmiş Türk milletinin aklıyla dalga geçmeyin.Bu millet herşeyin farkında

 3. Çok şükür milleti kandırdıkları ve başarısız oldukları ortaya çıktı.Bizden haksız yere aldıkları ve görevleri ni yerine getrmedikleri için artık işin başındakiler ,görevlerini ciddiyetle yapan kişilere bırakıp gitsinler.Aynı şey japonya da olsa adamlar harakiri yaparlardı.Hiç deyilse ustifa etsinler avrupada olduğu gibi…

 4. Eşime 5 günlük hediye geldi bana aynı ayda kullanmak için 5t5 aynı gün aynı ay yani 10 GB internet hediyesi iki ay 5 er 5 er deil aynı ayda hepsini kullan dedi sizin verceginiz hediyenin de yapacağınız işinde ..çalışanlarınızın da müşteri hizmetleri dahil olmak üzere tüm Türk Telekom ve. Alt hizmet bölümünde bulunan bimcell..pttcell.taraftar celll sizin altyapınizi kullanıp hizmet veren kim varsa bu işletmede çalışan emeği geçen en başından en sonuna kadar ….yapmayın bu işi ..arkadaş ülkemizde dürüm yersin ucuz diye içine tuz konmaz …bu fiyata bu kadar demek nedir örnek verdim dürüm yapıyorsan tuz peçete .ıslak mendil.vs kürdan vs pakete koy ..ucuz diye bosverir isen koymazssan eksik malzeme ucuz üründe olur deyip koymazsan müşteri sürekli size kooyar lafını arkanizdan bunu bilin a..dan Z …ye tüm işlerin fiyatı vardır ama malzemeden çalmak kulak cinlatir az olsun kabul ..idare etsin kabul ama müşterinin lazım oldugunda ki malzemeyi bulundurmatyip eksik iş yaparsan müşteri arkadan tamamlamaya çalışır …. Çınnnnn çınnnnnnn kulaklar ?

  1. İsinize gelmeyeni yayınlamadiniz …4.5 g ye geçin 30 GB hediye dedniz gelmedi zamaninda ……paketim para varken yenilenmedi neymiş efendim takılı kalıyormuş da vs vs param varken paket aboneliği varken niye yenilemeyip ücret kestiniz müşteri hizmetlerini arayıp aktif ettim peki sizin yüzünüzden boşuna alınan param neden iade edilmedi … hırsız…. yanlışlıkla oldu ise paramı iade edin .
   .deprem özrü diye verdiğiniz hediye sizin olsun ..eşimde HEMEN kullan diye 5 günlük süre verilmiş 5+5 olacaktı dimi ilk 5GB 5 günde bitirmesi lazım ki bitmez kullanmayın der gibi. Banada 5+5 kullanmam gereken 10 GB hediye aynı ayın içinde gelmiş hani iki ayda 5+5 GB nerde ? kısaca ÖZRÜ KABAHAT DEN BÜYÜK OLDU …İKİ OBONEEE DE SİZE EL. VEDA DİYECEGİZ GALİBA

 5. Sürekli hata sürekli hata ..ben niye 28.10.2019 da 10 GB kullanmak zorunda kaldım?? Eşim neden 5 GB bir ay değilde 5 gün içinde bitirmek zorunda?? Özrü hizmet kabahat dan büyük