Tüm Zamanların En İyi Uzay Filmleri Listesi


60
584 Paylaşım, 60 points

Bilim kurgu dendiği zaman akla ilk gelen filmler uzay konulu filmlerdir. Uzay konulu filmler, birbirinden etkileyici görsel efektleri ve konuları ile dikkat çekmektedir. Bu yazımızda Tüm Zamanların En İyi Uzay Filmleri Listesi hakkında bilgi vereceğiz.

Senaryo ve grafikleri ile dikkat çeken film türlerinden birisi olan uzay filmleri, büyük bir hayran kitlesi tarafından tercih edilmektedir. Bilim kurgu tarzından hoşlananlar için doğru tercihlerden birisi uzay filmleridir.TÜM ZAMANLARIN EN İYİ UZAY FİLMLERİ LİSTESİ NEDİR?

Tüm Zamanların En İyi Uzay Filmleri Listesi şu şekilde sıralanır;

 • Cowboys And Aliens – Kovboylar ve Uzaylılar (2011) – IMDB: 6,0
 • Ad Astra – Yıldızlara Doğru (2019) – IMDB: 6,6
 • Life – Hayat (2017) – IMDB: 6,6
 • I Am Mother (2019) – IMDB: 6,7
 • Armageddon (1998) – IMDB: 6,7
 • The Man Who Fell To Earth – Dünyaya Düşen Adam (1976) – IMDB: 6,7
 • The Hıtchhiker’s Guide To The Galaxy – Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi (2005) – IMDB: 6,8
 • Prometheus (2012) – IMDB: 7,0
 • Passengers – Uzay Yolcuları (2016) – IMDB: 7,0
 • Spaceballs – Uzay Topları (1987) – IMDB: 7,1
 • Ggalaxy Quest – Galaksi Savaşçıları (1999) – IMDB: 7,3
 • Apollo 12 (1995) – IMDB: 7,6
 • Graviyt – Yerçekimi (2013) – IMDB: 7,7
 • Rogue One: A Star Wars Story – Bir Star Wars Hikayesi (2016) – IMDB: 7,8
 • Hıdden Fıgures – Gizli Sayılar (2016) – IMDB: 7,8
 • Avatar (2009) – IMDB: 7,9
 • Arrıval – Geliş (2016) – IMDB: 7,9
 • Moon – Ay (2009) – IMDB: 7,9
 • Star Trek – Uzay Yolu (2009) – IMDB: 7,9
 • The Martıan – Marslı (2015) – IMDB: 8,0
 • Guardıans Of The Galaxy – Galaksinin Koruyucuları (2014) – IMDB: 8,0
 • Blade Runner 2049 – Bıçak Sırtı (2017) – IMDB: 8,0
 • 2001: A Space Odyssey – 2001: Bir Uzay Destanı (1968) – IMDB: 8,3
 • Wall – E – Vol – İ (2008) – IMDB: 8,4
 • Interstellar – Yıldızlararası (2014) – IMDB: 8,6

COWBOYS AND ALİENS FİLMİNİ KONUSU NEDİR?

Cowboys And Aliens filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde geçmişini hiç hatırlamayan bir yabancının kendisini bir anda Absolution isimli çöl kasabasında bulması ve geçmişi ile ilgili tek ipucu olan bileğindeki kelepçe üzerinden geçmişi hakkında bilgi sahibi olmaya çalışırken gökyüzünden gelen istilacılar yüzünden hiç bilmediği bir korku yaşaması ve sonrasında gelişen olaylar konu edilmektedir.

AD ASTRA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ad Astra filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde Astronot olarak görev yapan Roy McBride isimli bir adamın 20 yıl önce uzayda hayat olup olmadığı araştırma için uzaya gönderilen ancak bir daha kendisinden haber alınamayan babasını bulmak için tehlikeli bir uzay yolculuğuna çıkması ve ardından yaşanan olaylar konu edilmektedir.

LİFE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Life filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde Uluslararası bir uzay istasyonunda görevli olan 6 kişinin Mars’ta hayat olduğunu gösteren bazı ipuçlarına ulaşması ve bu ipuçları eşliğinde çıktıkları yolda hiç beklemeyecekleri olaylar ile karşılaşmaları konu edilmektedir.

I AM MOTHER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

I Am Mother filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde dünyayı büyük bir yok oluştan kurtarmak ve insan ırkını korumaya almak için geliştirilmiş ve adı “Anne” konmuş bir robot tarafından büyütülen genç bir kız ile robot arasında gelişen ilişki ve genç kızın dünyayı sorgulaması konu edilmektedir.

ARMAGEDDON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Armageddon filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde New York kentine zarar veren irili ufaklı meteor parçalarının arasında dünyaya hızla yaklaşan dev bir meteoru fark etmesi ve ardından dünyayı korumak için verilen amansız ve zorlu mücadele konu edilmektedir.

THE MAN WHO FELL TO EARTH FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Man Who Fell To Earth filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde hedeflerini yerine getirmek için insan kılığına girerek dünyaya gelen ce burada yaptığı keşifler sayesinde kısa sürede çok zengin olan bir uzaylının devlet tarafından incelemeye başlanması sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE HITCHHIKER’S GUIDE TO THE GALAXY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Hıtchhıker’s Guıde To The Galaxy filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde galaksiler arası bir otoyol yapmak için evini yıkmak isteyenlere karşı direnen Arthur Dent isimli adamın olayların arka planında gerçekleşen ürkütücü olayları fark etmesi ve sonrasında yaşanan macera dolu olaylar konu edilmektedir.

PROMETHEUS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Prometheus filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde hayatın başlangıcına yönelik bazı çalışmalar yürüten bir ekibin evrenin en karanlık noktasında yaşayacağı maceralar ve insanlığın geleceğini korumak için verecekleri mücadele konu edilmektedir.

PASSENGERS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Passengers filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde ilaçla uyutulmaları sürecinde 100 yıl kadar erken uyanan genç bir adam ve ona destek olması için uyandırılan bir kadının bulundukları uzay gemisindeki teknik arızayı fark etmeleri ve ardından yaşanan gerilim dolu olayları konu etmektedir.

SPACEBALLS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Spaceballs filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde uzay filmleri arasında kültleşen Yıldız Savaşları filmi mizahi bir dille ele alınmıştır. Filmde Lone Starr ve Barf karakterlerinin görebi, kötü Lord Helmet’in siri olan prensesi kurtarmaktır.

GALAXY QUEST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Galaxy Quest filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde televizyonda yer alan bir bilim kurgu programında görevli kişilerin bir yaratık ırkı tarafından yardım için çağırılmaları ve ardından yaşanan birbirinden macera dolu olaylar konu edilmektedir.

APOLLO 13 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Apollo 13 filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde aya gitmek için görevlendirilmiş olan astronotların tam aya varmak üzere iken oksijen tanklarından birisinin patlaması sonrasında hayatta kalmak için verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

GRAVITY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gravıty filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde emekliliğine az bir zaman kala son bir uay yolculuğuna çıkmak isteyen yetenekli tıp mühendisi ile bir astronotun içerisinde bulunduğu mekiğe bir cisim çarpması sonucu paramparça olması ve ardından uzay boşluğunda verdikleri yaşam mücadelesi konu edilmektedir.

ROGUE ONE: A STAR WARS STORY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Rogue One: A Star Wars Story filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde bir kahraman grubunun Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevini üstlenmesi ve ardından bu görev için verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

HIDDEN FIGURES FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hıdden Figures filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde NASA’ da görev yapan ve müthiş zekaları ile tüm sorunları kısa sürede çözen 2 siyahi kökenli kadının kendilerine verilen uzay operasyonu sonrasında yaşadıkları macera dolu olaylar konu edilmektedir.

AVATAR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Avatar filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde dünya görüşleri ve yaşam biçimleri farklı olan özel bir ırkın yaşadığı toprakları ele geçirmek isteyen askeri bir şirketin Avatar adı verilen bir program hazırlayarak askerlerini yarı insan yarı Navi görünümünde bu topraklara göndermesi ve sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

ARRIVAL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Arrıval filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde bir anda dünyaya gelen birden fazla uzay gemisi ve amacının ne olduğu bilinmeyen uzaylılar ile karşı karşıya kalan insanların bir ordu bilimci ve fizikçiye bu uzaylıların amacını anlama görevinin verilmesi ve sonrasında gerçekleşen olaylar konu edilmektedir.

MOON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Moon filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde Ay’ ın karanlık yüzünde bazı araştırmalar yapmak üzere 3 yıllık sözleşme imzalayan Astronot Sam Bell’ in Ay’ a indiği sırada meydana gelen beklenmedik bir kaza sonrası dünya ile tüm iletişiminin kesilmesi ve sonrasında buradan kurtularak karısı ve kızına kavuşmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

STAR TREK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Star Trek filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde bir zamanların en sevilen kahramanlarının bu sefer gençlik yıllarında yaladıkları mücadele e evreni tehdit eden güçlere karşı verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

THE MARTIAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Martıan filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde Mars gezegenine yapılan bir görev sırasında meydana gelen şiddetli fırtınada öldüğü düşünüldüğü için ekibi tarafından terk edilen Mark Watney isimli astronotun yaşadığına dair sinyaller göndermek ve buradan kurtulmak için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

GUARDIANS OF THE GALAXY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Guardıans Of The Galaxy filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde kendisine Star – Lord adını vermiş olan bir suçlunun esrarengiz bir küreyi çalması sonrasında hırslı ve ihtiraslı bir kötü adam ile karşı karşıya kalması ve ardından elindeki kürenin gücünü de keşfeden bu suçlunun peşindekilerden kurtulmak için verdiği macera dolu mücadele konu edilmektedir.

BLADE RUNNER 2049 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Blade Runner 2049 filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde ilk filmden 30 yıl sonra Angeles Polis Departmanında görevli polislerin toplumu kaosa sürükleyecek bir sırrı ortaya çıkartmasının ardından bu sorunla baş etmek için verecekleri macera dolu mücadele konu edilmektedir.

2001: A SPACE ODYSSEY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

2001: A Space Odyssey filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde ıssız bir yerde yemek için kavga eden primatların bir anda yanlarında beliren siyah bir taşı görmesi ve bu taş sayesinde aletleri kullanabilecekleri keşfetmeleri içe evrimin en önemli adımlarını atmaya başlamaları konu edilmektedir.

WAAL – E FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Wall – E filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde günümüzde çok uzak bir zamanda insanoğlunun yaşanamayacak hale gelen dünyayı terk etmeleri sonrasında dünyayı temizleme görevi verilmiş olan sevimli bir robot ce arkadaşının verdikleri zorlu ve eğlenceli mücadele konu edilmektedir.

INTERSTELLAR FİLMİNİN KONUsU NEDİR?

Interstellar filmi, en iyi uzay filmlerinden birisidir. Filmde teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper isimli karakterin mısır tarlalarında çiftçilik yaparken yaşamına devam etmesi sırasında geçmişte bıraktığı bilim insanı kariyerini bilen bir kişinin yaptığı beklenmedik teklif ile ilgili zorlu bir karar alması konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
584 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir