Tüm Zamanların En İyi 20 Soygun Filmi


54
524 Paylaşım, 54 points

Soygun filmleri, içerdikleri aksiyon ve heyecan nedeniyle birçok sinema sever tarafından vazgeçilmez film türleri arasında yer almaktadır. Her dakikası soluksuz izlenen soygun filmleri, izleyicilerin heyecanını en üst seviyelere çıkarmayı da başarmaktadır. Bu yazımızda Tüm Zamanların En İyi 20 Soygun Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

Sinema dendiğinde akla heyecan gelenler için soygun filmleri ayrı bir yere sahiptir. Soygun filmlerinin her saniyesinde heyecan ve aksiyonu bir arada görmek mümkündür. Sinema dünyasında birbirinden iddialı çok sayıda soygun filmi bulunmaktadır.TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 20 SOYGUN FİLMİ HANGİLERİDİR?

Tüm Zamanların En İyi 20 Soygun Filmi şu şekilde sıralanır;

 • Killing Zoe (1993( – IMDB: 6,5
 • Kaos – Chaos (2005) – IMDB: 6,5
 • Kusursuz Soygun – Foolproof (2003) – IMDB: 6,5
 • Fokus – Focus (2015) – IMDB: 6,6
 • Komplo – The Score (2001) – IMDB: 6,8
 • İtalyan İşi – The Italian Job (2003) – IMDB: 7,0
 • Üç Kral – Three Kings (1999) – IMDB: 7,1
 • Banka İşi – The Bank Job (2008) – IMDB: 7,2
 • Hızlı Ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (2011) – IMDB: 7,3
 • Üç Kağıtçılar – Matchstick Men (2003) – IMDB: 7,3
 • Sihirbaz Çetesi – Now You See Me (2013) – IMDB: 7,3
 • Hırsızlar Şehri – The Town (2010) – IMDB: 7,5
 • İçerideki Adam – Inside Man (2006) – IMDB: 7,6
 • Baby Driver (2017) – IMDB: 7,6
 • Sürücü – Drive (2011) – IMDB: 7,8
 • Ocean Eleven (2001) – IMDB: 7,8
 • Büyük Hesaplaşma – Heat (1995) – IMDB: 8,2
 • Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana (1998) – IMDB: 8,2
 • Snatch – Kapışma (2000) – IMDB: 8,3
 • Başlangıç – Inception (2010) – IMDB: 8,8

KİLLİNG ZOE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Killing Zoe filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, mükemmel bir hırsızlık planının yanı sıra bir aşk hikayesi de anlatılmaktadır. Çocukluktan beri arkadaş olan iki kişinin yıllar sonra bir araya gelerek banka soygunu planlamaları ve bu soygun sırasında soygunculardan birisinin banka memuruna aşık olması anlatılmaktadır.

KAOS – CHAOS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kaos – Chaos filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, dünya genelinde kaos çıkarmayı amaçlayan bir grup hırsızın banka soymasına karışık hiç para almaması karşısında şaşıran polislerin bu işin gizemini çözmek için verdikleri mücadele anlatılmaktadır.

KUSURSUZ SOYGUN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kusursuz soygun filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, üç yakın arkadaş olan Kevin, Sam ve Rob’ un profesyonel hırsızlık yapmaları ve ünlü bir gangsterin onlara 20 milyon dolarlık bir soygun teklifinde bulunmasının ardından yaşanan olaylar konu edilmektedir.

FOKUS – FOCUS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Fokus – Focus filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, profesyonel bir hırsız olan Nicky’ nin en az onun kadar potansiyele sahip olan acemi güzel hırsız ile tanışması ve ardından yaşanan olaylar konu edilmektedir.

KOMPLO – THE SCORE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Komplo – The Score filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, kaliteli bir hırsız olan Nick karakterinin hırsızlığı bırakarak caz barı işletmeye karar vermesi sırasında yakın arkadaşından gelen soygunu son soygunu olarak planlaması ve ardından yaşanan büyük tehlikeli olaylar konu edilmektedir.

İTALYAN İŞİ – THE ITALİAN JOB FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

İtalyan İş – The Italian Job filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, bir grup hırsızın Los Angeles’ ın en büyük hırsızlığını yapmak için planladıkları mükemmel soygun ve işe girişmelerinin ardından yaşanan aksiyon dolu olaylar konu edilmektedir.

ÜÇ KRAL – THREE KİNGS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Üç Kral – Three Kings filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, Körfez Savaşı sırasında askerlik yapan 3 arkadaşın buldukları Irak’ a ait bir haritadan yola çıkarak hazırladıkları muhteşem soygun planı konu edilmektedir.

BANKA İŞİ – THE BANK JOB FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Banka İşi – The Bank Job filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, 1971 yılında gerçekleştirilmiş büyük bir soygun anlatılmaktadır. Soygunun olduğu yıllarda çok büyük bir soygun olmasına karşılık haberi sadece 3 gün konuşulmuş, bu durumun sebebi ise çalınan belgelerin devlet yöneticilerinin kirli işleri gösteren belgeler olmalarıydı.

HIZLI VE ÖFKELİ 5: RİO SOYGUNU FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, işledikleri soygun suçundan dolayı Amerika’ dan kaçmış olan Dom ve Brian’ ın Brezilya’ da hayatlarının en büyük soygununu yapmaya karar vermeleri ve ardından yaşanan olaylar konu edilmektedir.

ÜÇ KAĞITÇILAR – MATCHSTİCK MEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Üç Kağıtçılar – Matchstick Men filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, dolandırıcılığın kitabını yazmış olan Roy’ un 14 yaşındaki kızının bir gün çıkıp gelmesinin ardından hem kızıyla ilgilenmek hem soygun planlamak zorunda kalması ve yaşanan komik ve aksiyon dolu olaylar konu edilmektedir.

SİHİRBAZLAR ÇETESİ – NOW YOU SEE ME FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sihirbazlar Çetesi – Now You See Me filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, kim olduğunu bilmedikleri biri tarafından bir araya getirilmiş birbirinden uzman hırsızların sihirbazlık şovları ile yaptıkları birbirinden muhteşem hırsızlıklar konu edilmektedir.

HIRSIZLAR ŞEHRİ – THE TOWN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hırsızlar Şehri – The Town filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, Boston’ da yaşayan bir grup gencin tasarladıkları bir banka soygununu gerçekleştirmeleri sırasında yaşadıkları bazı aksaklıklar ve çetenin liderinin banka müdiresine hissettiği bazı duygular sonrası olayların karışması konu edilmektedir.

İÇERİDEKİ ADAM – INSİDE MAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

İçerideki Adam – Inside Man filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, klasik bir banka soygunu şeklinde başlayan ancak ilerleyen dakikalarda farklı bir hal alan bir soygunun geldiği merak uyandıran olaylar konu edilmektedir.

BABY DRİVER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Baby Driver filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, hayatını soygun yaparak kazanan genç bir adam olan baby’ nin son bir iş için bir suç liderinin soygun işini üstlenmesi ve ardından başına gelen belalar ile mücadele etmesi konu edilmektedir.

SÜRÜCÜ – DRİVE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sürücü – Drive filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, komşusunun yardım teklifini kabul eden ve kendisini bir anda Los Angeles’ in en güçlü adamlarının karşısında bulan Drive isimli karakterin yaşadığı aksiyon dolu olaylar konu edilmektedir.

OCEAN ELEVEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ocean Eleven filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, hapishaneden şartlı olarak salınan Danny isimli karakterin ustalıkla kurguladığı kumarhane soygunu ve bu soygunu gerçekleştirmek için kurduğu 11 kişilik ekibin yaşadığı aksiyon dolu olaylar konu edilmektedir.

BÜYÜK HESAPLAŞMA – HEAT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Büyük Hesaplaşma – Heat filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, üstün zekasını kullanarak her soygundan iz bile bırakmadan kurtulan bir soygun çetesinin peşine düşen Dedektif Hana ve soygun çetesinin arasında yaşanan aksiyon dolu koşuşturma konu edilmektedir.

ATEŞTEN KALBE, AKILDAN DUMANA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, uzun yıllardır arkadaş olan Eddy, Bacon, Tom ve Soap’ ın kumar masasında büyük borcun altına girmesinin ardından bu beladan kurtulmak için bir soygun planlaması ve sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

SNATCH – KAPIŞMA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Snatch – Kapışma filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, farklı hikayeleri olan iki karakterin aynı amaç için bir araya gelmesi ve büyük bir kapışmanın içerisine girmesi aksiyon dolu sahneler ile konu edilmektedir.

BAŞLANGIÇ – INCEPTİON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Başlangıç – Inception filmi, en çok beğenilen soygun filmlerinden birisidir. Filmde, rüyalara girmeyi başararak kurbanlarının en değerli bilgilerini çalan profesyonel hırsızların insanların bilinç altına nasıl girdiği şaşırtıcı şekilde konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

54
524 Paylaşım, 54 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir