Toyota Türkiye Fabrikalarında Çalışacak 800 İşçi Alımı Yapacak


86
844 Paylaşım, 86 points

Otomotiv sektörünün ünlü markalarından birisi olan Toyota, personel açığını kapatmak ve üretim hedeflerini artırmak için personel alımı yapacağını açıkladı. Yayımlanan ilan kapsamında Toyota Türkiye fabrikalarında görevlendirilecek toplam 800 işçi alımı yapılacak. Bu yazımızda Toyota Türkiye Fabrikalarında Çalışacak 800 İşçi Alımı Yapacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Toyota, Türkiye’ de faaliyet gösteren en büyük otomotiv şirketlerinden birisi. Üretim ve ihracat hedeflerini sürekli büyüten Toyota, bu amaçla İŞKUR üzerinden bir personel alım ilanı yayımladı. İlan kapsamında Sakarya’ da bulunan Toyota fabrikasında görevlendirilmek üzere 800 işçi alımı yapılacak.TOYOTA TÜRKİYE FABRİKALARINDA ÇALIŞACAK 800 İŞÇİ ALIMI YAPACAK

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, üretim ve ihracat hedeflerini artırmak ve iş gücünü desteklemek adına işçi alımı yapacağını açıkladı. İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olan personel alımı kapsamında toplamda 800 adaya iş şansı verilecek.

İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye arasında gerçekleştirilen anlaşma kapsamında İŞKUR kayıtlı adayların iş gücünü desteklemek adına işe alımları gerçekleştirilecek. Toyota bünyesinde işe girmek isteyen adaylar, kısa sürecek adaptasyon ve sertifika eğitim programlarına katılacak.

TOYOTA TÜRKİYE FABRİKALARINDA ÇALIŞACAK 800 İŞÇİ ALIM KADROLARI NELERDİR?

Toyota Türkiye Fabrikalarında Çalışacak 800 İşçi Alım ilanı kapsamında işe alınacak olan adaylar belirlenmiş kadrolarda görevlendirilecek. Belirlenmiş eğitimlerden geçirilecek olan 800 kişi, eğitimin ardından sertifika alarak Toyota fabrikasında çalışma hakkına sahip olacak.

Kurs programına katılma hakkı kazanan ve katılımın ardından sözleşme olarak işe alınacak olan işçiler, 6 aylık çalışma sürecinin sonunda uygun görülmeleri durumunda kadrolu olarak çalışma şansına da sahip olacaklar.

Toyota Türkiye Fabrikalarında Çalışacak 800 İşçi Alım kadroları şu şekilde sıralanıyor;

 • Kaynakçı
 • Montaj elemanı
 • Boya işçisi

TOYOTA TÜRKİYE FABRİKALARINDA ÇALIŞACAK 800 İŞÇİ ALIMI ŞARTLARI NELERDİR?

Toyota Türkiye Fabrikalarında Çalışacak 800 İşçi Alımı başvurusunda bulunacak olan adayların öncelikle belirlenene şartlara uygun olması gerekmektedir. Şartları taşıyan adaylar, 800 kişi arasında yer alarak eğitim alma ve Toyota bünyesinde personel olarak çalışma hakkı kazanır.

Toyota Türkiye Fabrikalarında Çalışacak 800 İşçi Alımı şartları şu şekilde sıralanır;

 • En az lise ve dengi, meslek lisesi, teknik lise ya da meslek yüksekokulu mezunu olmak
 • Kocaeli, Sakarya ya da Düzce’ de oturuyor olmak
 • Vardiyalı çalışma şartlarına uygun olmak
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da en az 1 yıl tecilli olmak

TOYOTA TÜRKİYE FABRİKALARINDA ÇALIŞACAK 800 İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Toyota Türkiye Fabrikalarında Çalışacak 800 İşçi Alımı başvurusu için adayların İŞKUR üzerinden başvuru işlemini gerçekleştirmesi gerekir. İŞKUR kayıtlı olanların başvurularını İŞKUR üzerinden yapması gerekir.

İŞKUR üzerinden başvuruda bulunacak olan aboneler, belirlenmiş adımları izlemek zorundadır. Toyota Türkiye Fabrikalarında Çalışacak 800 İşçi Alımı başvurusu şu şekilde yapılır;

 • Birinci Adım

İŞKUR internet sitesine girilir. Sitede yer alan istihdam bölümünden hazırlanmış olan formu doldurmak gerekir.

 • İkinci Adım

Form üzerinde başvurulacak pozisyon, meslek, nitelik, beceri ve firma bilisi bölümleri doldurulmalıdır.

 • Üçüncü Adım

Çalışma yeri bilgisi, meslek, öğrenim durumu, iş yeri türü gibi bilgiler doldurulur.

 • Dördüncü Adım

Engelli ya da vardiyalı çalışmaya uygun olmama durumu varsa hazırlanan bölümde belirtilir.

Toyota Türkiye Fabrikalarında Çalışacak 800 İşçi Alım başvurusu için internet üzerinden hazırlanan formu doldurmak yeterli olacaktır. Toyota, form bilgilerinden yola çıkarak işe alınacak olan adayları mülakat için çağıracaktır. Şartlara uygun olan 800 aday, Toyota bünyesinde personel olarak çalışma hakkına sahip olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

86
844 Paylaşım, 86 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
25
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir