TOKİ Kura Sonuçları Sorgulama


47
444 Paylaşım, 47 points

TOKİ, ülke genelinde gerçekleştirdiği konut satışlarına hız kesmeden devam ediyor. Hazır olan konutların satışı ise genel olarak kura ile gerçekleşiyor. TOKİ konutlarından alma hakkı kazanmış olan kişiler, kura sonuçlarından kendilerine ev çıkıp çıkmadığını kolaylıkla görebiliyor. Bu yazımızda TOKİ kura sonuçları sorgulamasının nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Toplu Konut İdaresi, ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlar için sürekli olarak uygun fiyatlı konutlar hazırlıyor. 2+1, 3+1 ve 4+1 konut fırsatı sunan TOKİ, dar gelirli vatandaşları kira öder gibi ev sahibi yapıyor.TOKİ KURALARI NASIL YAPILIYOR?

TOKİ tarafından sunulan konut fırsatlarından yararlanmak için belirlenmiş olan şartlara uygun olmak gerekiyor. Şartlara uygun olan aileler, başvurularının ardından belirli dönemlerde gerçekleştirilen kuralara katılıyor. Bu kuraların sonucunda ise hak sahipleri dairelerine yerleşerek kira öder gibi konut ödemesini gerçekleştiriyor.

TOKİ KURA SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

TOKİ üzerinden ev sahibi olmak isteyenler, kura sonuçlarını TOKİ’nin resmi internet adresinden kolaylıkla öğrenebilir. Resmi internet sitesine giril yaptıktan sonra başvuru numarasını sistemde gerekli alana yazarak sorgulama yapmak gerekir. Sorgulama yapacak olan kişilerin başvuru numarasını mutlaka biliyor olması gereklidir.

TOKİ KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

TOKİ BAŞVURU NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR?

TOKİ başvuru numarası, bankaya ödeme yapıldığı zaman verilen dekontun üzerinde yazan numaradır.  Bu numarayı TOKİ resmi internet sitesine yazarak kolaylıkla sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra TOKİ müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden de TOKi kura sonuçları kolaylıkla öğrenilebilir. TOKİ müşteri hizmetleri numarası 444 86 54 olarak bilinir. Bu numara üzerinden müşteri temsilcisi ile yapılacak görüşme sırasında kura sonucu almak oldukça kolay olacaktır.

TOKİ KURA SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

TOKİ kura sonuç sorgulama işlemi için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunur. Bu adımlar şu şekildedir;

  • Birinci Adım

TOKİ internet sitesine girilir.

  • İkinci Adım

Sitenin ana sayfasında bulunan ‘Satış Duyurular’ yazısına tıklanır.

  • Üçüncü Adım

Açılan menüden ‘Kura Sonuç Sorgulama’ seçilir.

  • Dördüncü Adım

Açılacak yeni pencereye kuraya katılan kişinin T.C. kimlik numarası yazılır ve altındaki ben robot değilim kutucuğu işaretlenir. Filtrele butonu sayesinde kura sonuçları sayfasına yönlendirilir.

  • Beşinci Adım

Açılan yeni sayfada kuraya katılmış olan kişiye ev hakkı çıkıp çıkmadığı kolaylıkla sorgulanabilir.

  • Altıncı Adım

Birden fazla ilde aynı anda kura sonucu açıklanması durumunda ekranın sol bölümünde yer alan menü üzerinden filtreleme yaparak sadece kişinin bulunduğu il belirlenebilir. Böylelikle sadece o ilin sonuçları görüntülenecektir.

TOKİ kura sonucu sorgulama işlemi için mobil uygulama da kullanılabilir. Android ya da İOS uygulama mağazaları üzerinden TOKİ uygulaması indirilerek bu uygulama içerisinde kolaylıkla sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Uygulama içerisinden gerekli bilgilerin girilmesi durumunda hemen ekrana kurada kazanan olunup olunmadığı bilgisi gelecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

47
444 Paylaşım, 47 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir