TOGG Ön Sipariş Nasıl Verilir?


47
454 Paylaşım, 47 points

Türkiye’ nin ilk yerli otomobili olan TOGG’ a ön sipariş ile satılmaya başladı. TOGG2 a sahip olmak isteyenler ön sipariş için nasıl bir yol izlemeleri gerektiği hakkında araştırma yapıyorlar. Bu yazımızda meraklıları için TOGG Ön Sipariş Nasıl Verilir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Araç almak isteyenlerin dört gözle bekledikleri TOGG ön sipariş alımları nihayet başladı. Türkiye’ nin ilk yerli arabası olan TOGG, kısa sürede büyük ilgi gördü. Bu araca sahip olmak isteyenler nasıl ön sipariş verebileceklerini araştırmaya başladı.TOGG ÖN SİPARİŞ NASIL VERİLİR?

TOGG Ön Sipariş Nasıl Verilir? Sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün. TOGG marka araçlardan T10X modelin ön siparişini vermek için Google Play Store ya da APP Store mağazalarından “Trumore” isimli uygulamayı indirmek gerekmektedir. Uygulama indirildikten sonra uygulama içerisinden ön siparişi vermek mümkündür.

Uygulama indirmek istemeyenler ise TOGG resmi internet sitesi üzerinden hazırlanmış ön sipariş bölümüne girerek sipariş işlemlerini kolay bir şekilde tamamlayabileceklerdir. TOGG ön sipariş başvurusunda bulunanların 60 bin TL ön sipariş ücretini de yatırmaları gerekmektedir.

TOGG ÖN SİPARİŞ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TOGG sahibi olmak için ön sipariş başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar, başvuru için herhangi bir şart olup olmadığını da merak etmektedir. TOGG ön sipariş başvuru şartları olarak nitelendirilebilecek herhangi bir şart bulunmamaktadır.

Ön sipariş başvurusunda bulunan vatandaşların işlemlerini tamamlaması için 60 bin TL tutarındaki ön sipariş ücretini yatırması yeterli olacaktır. Başvuru ve ücretin yatırılması sonrasında ön sipariş işlemini tamamlayan vatandaşlar çekilişe katılma hakkına sahip olacaklardır.

TOGG ARAÇ FİYATLARI NE KADAR?

TOGG araç fiyatları şu şekilde sıralanıyor;

 • TOGG T10X V1 RWD Standart Menzil: 953 bin TL
 • TOGG T10X V2 RWD Standart Menzil: 1 milyon 55 bin TL
 • TOGG T10X V2 RWD Uzun Menzil: 1 milyon 215 bin TL

TOGG AÇILIMI NEDİR?

TOGG açılımı, Türkiye Otomobil Girişim Grubu olarak bilinmektedir. Bu grup Türkiye merkezli bir otomobil üretim şirketidir. Türkiye’ nin ilk yerli aracının üretimini üstlenen bu şirket, adını da ilk yerli aracın adı olarak belirlemiştir.

TOGG marka otomobiller lityum iyon piller kullanılarak elektrikli olarak üretilmiştir. Batarya kapasitesine göre 300 km / 500 km menzile sahip iki farklı güç paketi ile sunulmaktadır. TOGG kısa menzil en uzun 314 km, uzun menzilde ise 523 km yol gitmektedir.

TOGG markasının ortakları ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Anadolu Grubu: %19
 • BMC: %19
 • Kök Grubu: %19
 • Turkcell: %19
 • Zorlu Holding: %19
 • TOBB: %5

TOGG KAÇ LİRAYA ŞARJ OLUYOR?

TOGG kaç liraya şarj oluyor? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • TOGG hızlı şarj istasyonu Trugo’da şarj olma maliyeti: 418,6 TL
 • TOGG 523 km menzilli versiyonunun evde şarj olma maliyeti: 195,5 TL
 • TOGG 523 km menzilli versiyonun iş yerlerinden şarj olma maliyeti. 334,5 TL
 • TOGG’ un hızlı şarj istasyonu Trugo’da şarj olma maliyeti: 707,1 TL

TOGG marka otomobillerin batarya garantisi 8 yıl, paslanmaz çelik garantisi ise 12 yıl olarak belirlenmiştir.

TOGG EVDE NASIL ŞARJ EDİLİR?

TOGG evde nasıl şarj edilir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; TOGG marka araçları evden şarj etmek için otomobilin bagaj kısmında bulunan şarj kablosunu çıkartarak evdeki prize takmak yeterli olacaktır.

Bunun yanı sıra duvara monte edilebilecek olan AC şarj istasyonu kullanarak otomobili kısa sürede şarj etmek mümkün olacaktır. AC şarj istasyonları evlere takılabileceği gibi apartman içine, AVM’ lere ve sitelere de kolay bir şekilde monte edilebilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

47
454 Paylaşım, 47 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir